Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
11 den 20´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Özay BECERİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özay BECERİK
    Motosiklet
    pegaso 650 cube
    Marka
    Aprillia

Standart Neden egzos,patara kütere yada çatara,patara,bir başka değişle çatır,çutur ses yapar?

Arkadaşlar;
    Bu sabah Uçmak Dere'ye gitme niyetindeydim. Son anda vazgeçtim.
    Biraz dolaşmak üzere motorumu çıkardım. Bir kaç km sonra kompresorde egzos patlama yapmaya başladı.
    Sıklaşmaya başlayınca kenara çektim ve rolantinin gittigini farkettim. Gaz vermeyince stop ediyordu.
    Aynı zamanda stop ettiği anda makinanın oradan pof diye kuvvetli bir ses geliyor...
    Motoru çok fazla yürütmedim ve uygun bi yere park ettim...
    Ben 3 ihtimal üzerinde duruyorum.
    1- karburatör
    2- buji
    3- bu ihtimali yazmaya cesaretim yok.
    Daha detaylı bilgi verebilmek adına öncesine ait bir kaç durumuda şöyle özetleyeyim.
    Motor yükte hiç sorun yaratmıyordu ama zaman , zaman yükten boşa düşünce stop ediyor ve jigle ile çalışıyordu.
    Ben motoru aldigimda kontrol amaçli grenajları sökmüştüm( eski makinalarda bunu hep yaparım)
    Söktüğüm dikkatimi emme manifoldu ile karburator ara körüğünün daha önce tedavi edildigi buna ragmen deforme oldugunu fark ettim. Stop etme sebebinin sağliksiz hava girişi oldugunu deneyimlerim nipetince tahmin ediyorum...
    Acaba son yaşadıgim hadise, bu deformasyonun artik üst seviyeye çıkmasından olabilir mi?
    Yoksa benzin kalitesi , pislik gelmesi, buji gibi sebepler olabilir mi, yada daha ciddi bir durum mudur?
    Biraz uzunca yazdım ama detayli ifade etmeye çalistim. Ön görülerinizi rica ediyorum arkadaşlar!
    Konu Özay BECERİK tarafından (04-05-2014 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.