Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Arkin topatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arkin topatan
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart Anlas lastik (caprax)

Ne dersiniz? Bilgisi olan var mi?

Enduroist Üye Arda Şengöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arda Şengöz
    Motosiklet
    NC750 XA
    Marka
    Honda

Arkadaşımız Kaan Kerçi bu lastiklerin lansmanına katılmıştı ve daha sonra da kullanmaya devam etti, ona mesaj atarak detaylı bilgi alabilirsin diye düşünüyorum

3. Arda Şengöz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arkin topatan (11-09-2014),Kaan Kerci (11-09-2014)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Doğrudur, lansman ve test sürüşüne katıldım ve o günden beri kullanıyorum. yaklaşık 3.000 km yol yaptım lastiklerle. Daha önce çok farklı lastik kullanma fırsatım olmadı, Transalp'te Tourance XP, KTM'de de Continental Road Attact 2 kullanıyordum, ilave olarak Pirelli MT60 RS Corsa test etme fırsatım oldu. Conti yol lastiği olduğu için CapraX'ın afsfalt performansını karşılaştırmada oldukça faydalı oldu diyebilirim.

Arazi konusunda zaten yorum yapmaya bile gerek yok CapraX için, son derece başarılı, stabil ve güvenli sürüş sağlıyor. Hem kuru hem de ıslak toprakta asfaltta gider gibi gidiyorsunuz.

CapraX'ın beni en çok şaşırtan ve memnun bırakan tarafı asfalt performansı oldu. ön lastik mükemmel yol tutuş sağlıyor. özellikle virajlarda-ki memleket yollarının ve virajlarının hali düşünülürse- yoldan kopmadan hemen toparlıyor. viraja yatışlarda motor daha da yatmak istercesine bir his uyandırıyor. dişli lastiklerde sıkça görünen kademeli yatış bu lastikte yok. yol lastiği gibi pürüzsüz ve yumuşak yatış sağlıyor ve bana en şaşırtıcı gelen tarafı da motor yatıkken gidonla ufak düzeltmelere ihtiyaç duymadan yatış açısını koruyabilmesi oldu. arka lastik performansı da oldukça iyi. ön lastikteki şaşırtıcı mğkemmellik arka lastikte yok ancak konu ile ilgil yorumlarımızı hem üreticilere hem de test sürüşlerini gerçekleştiren Alp Şahin'e ilettiğimizde, üretim aşamasında arka lastiği de aynı ön lastik gibi yapavildiklerini ancak lastik ömrünün 2000 km ile sınırlı kaldığını belirttiler. ancak arka lastik için de son derece başarılı demek yanlış olmaz.(MT60 RS Corsa ile aynı diyebilirim)
    yol tutuşu hakkında şöyle bir örnek vermek isterim. lastikleri %60 arazi, %40 asfalt (çevre yolu içeren) bir parkurda denedik, test bitip dönme vakti geldiğinde hava yağışlıydı ve ben motorun ABS'si bozuldu sandım çünkü hiçbir frenlemede ABS devreye girmedi. kuru ve ıslak hem arazi hem yol şartlarında gönül rahatlığı ile kullanıyorum. şiddetle tavsiye ederim. hatta bu ara niyetlendiğim Triumph Bonneville/Scrambler değişikliğini yaparsam kesinlikle CapraX takacağım

bu arada ufak bir not yazmadan edemeyeceğim, herhangi bir şekilde Anlaş ve/veya distribitörlerle bir menfaat ilişkim bulunmamaktadır. tamamen kişisel tecrübe ve yorumlarımı aktarmaya çalıştım. lastiği deneme fırsatınız olursa çok daha iyi anlayacaksınız

5. Kaan Kerci güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arda Şengöz (11-09-2014),Arkin topatan (11-09-2014),cem tolga (11-09-2014),MelihUlubilgen (12-09-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Arkin topatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arkin topatan
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart Anlas lastik (caprax)

Alıntı Kaan Kerci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, lansman ve test sürüşüne katıldım ve o günden beri kullanıyorum. yaklaşık 3.000 km yol yaptım lastiklerle. Daha önce çok farklı lastik kullanma fırsatım olmadı, Transalp'te Tourance XP, KTM'de de Continental Road Attact 2 kullanıyordum, ilave olarak Pirelli MT60 RS Corsa test etme fırsatım oldu. Conti yol lastiği olduğu için CapraX'ın afsfalt performansını karşılaştırmada oldukça faydalı oldu diyebilirim.

Arazi konusunda zaten yorum yapmaya bile gerek yok CapraX için, son derece başarılı, stabil ve güvenli sürüş sağlıyor. Hem kuru hem de ıslak toprakta asfaltta gider gibi gidiyorsunuz.

CapraX'ın beni en çok şaşırtan ve memnun bırakan tarafı asfalt performansı oldu. ön lastik mükemmel yol tutuş sağlıyor. özellikle virajlarda-ki memleket yollarının ve virajlarının hali düşünülürse- yoldan kopmadan hemen toparlıyor. viraja yatışlarda motor daha da yatmak istercesine bir his uyandırıyor. dişli lastiklerde sıkça görünen kademeli yatış bu lastikte yok. yol lastiği gibi pürüzsüz ve yumuşak yatış sağlıyor ve bana en şaşırtıcı gelen tarafı da motor yatıkken gidonla ufak düzeltmelere ihtiyaç duymadan yatış açısını koruyabilmesi oldu. arka lastik performansı da oldukça iyi. ön lastikteki şaşırtıcı mğkemmellik arka lastikte yok ancak konu ile ilgil yorumlarımızı hem üreticilere hem de test sürüşlerini gerçekleştiren Alp Şahin'e ilettiğimizde, üretim aşamasında arka lastiği de aynı ön lastik gibi yapavildiklerini ancak lastik ömrünün 2000 km ile sınırlı kaldığını belirttiler. ancak arka lastik için de son derece başarılı demek yanlış olmaz.(MT60 RS Corsa ile aynı diyebilirim)
    yol tutuşu hakkında şöyle bir örnek vermek isterim. lastikleri %60 arazi, %40 asfalt (çevre yolu içeren) bir parkurda denedik, test bitip dönme vakti geldiğinde hava yağışlıydı ve ben motorun ABS'si bozuldu sandım çünkü hiçbir frenlemede ABS devreye girmedi. kuru ve ıslak hem arazi hem yol şartlarında gönül rahatlığı ile kullanıyorum. şiddetle tavsiye ederim. hatta bu ara niyetlendiğim Triumph Bonneville/Scrambler değişikliğini yaparsam kesinlikle CapraX takacağım

bu arada ufak bir not yazmadan edemeyeceğim, herhangi bir şekilde Anlaş ve/veya distribitörlerle bir menfaat ilişkim bulunmamaktadır. tamamen kişisel tecrübe ve yorumlarımı aktarmaya çalıştım. lastiği deneme fırsatınız olursa çok daha iyi anlayacaksınız
    Kaan kardesim. Guzel yazin icin oncelikle tesekkurler.

Bir teksey sormak isterim. Asfaltta vibrasyon nasil??
    Konu Arkin topatan tarafından (14-09-2014 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı Arkin topatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan kardesim. Guzel yazin icin oncelikle tesekkurler.

Bir tek sormak isterim. Asfaltta vibrasyon nasil??
    Arkın selam,

Asfaltta vibrasyon minimum seviyede. Elbette bir yol lastiği kadar pürüzsüz sürüş beklememk gerek ancak diğer dişli lastiklere göre vibrasyon çok düşük seviyede. dişliler arasındaki kanal yapısını vibrasyonu minimum seviyeye indirecek şekilde tasarlamışlar. hem düz yolda hem de virajda alışılagelmiş vibrasyon hissedilmiyor. aslında yol tutuşunun çok iyi olmasının bir sonucu olarak da vibrasyon düşük seviyede demek doğru olur.

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Kaan Bey, lastikleri kaç km kullanabildiniz ve düzenli aşındı mı acaba?
    Ersan KARAGÖZLÜ

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Cevap verse iyi olur bilgimiz artar..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

selamlar, lastikleri bitirip motoru sattım yaklaşık 9.000 km.de arka lastik bitti. aşınma düzenli oldu ama son 1-2bin km'de biraz hızlı aşındı gibi geldi bana. yol tutuşunda son 2bin km.ye kadar sıkıntı olmadı ama sonlara doğru hissetmeye başladım. motoru satacağım için değiştirmedim. conti road attack2'leri geri taktım. lastiği kullanan başka tanıdıklarım daha uzun süre kullandılar, benim kullanımımın tamamı asfalt olduğu için daha çabuk bitirdim. arazide kullananlarınki daha uzun süreli oldu.

Enduroist Katılımcı Üye Yavuz Yücel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Yücel
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

R1200 GS için bu lastikler düşünülebilir mi?

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

ben 1100 gs e takdım aynı ebatlarda

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu