Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 123 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2373113119120121122123124125126127 ... SonuncuSonuncu
1,221 den 1,230´e kadar. Toplam 1300 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Burak Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Koç
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhaba,
    Aranıza yeni katıldım.Bu topikteki bütün yazılanları okudum diyebilirim...
    Africa Twin alma arifesindeyim ama bulamıyorum.İstediğim Beyaz veya kırmızı renk manuel.
    Şimdi sizlere komik bir soru sormak isterim....Herhangi bir bayide bu özelliklerde bidiğiniz duyduğunuz varmıdır acaba..başka ilde olabilir...Kim bulduda sen bulacaksın diyordunuzdur kesin ama kısmet işte...Bu renklerden bulana kadar beklemeyi düşünüyorum açıkcası..

2. Burak Koç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğberk Çelikkol (14-05-2016)

Enduroist Üye Gokhan Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gokhan han
    Marka
    Aprillia

Honda 2016 dct üç renk
    İlan No: 300108962
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00108962/detay

Bu fiyat doğrumu acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Üye Burak Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Koç
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000L
    Marka
    Honda

Bunu bende gördüm ama 0km yazmasına rağmen ikinci el diye tahmin ediyorum...

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim merak ettiğim konu ,japon motorlarında debriyaj balatası ortalama 20 bin civarı gidiyor
    Yanlış bilgi. 31k km de ve 50k km de 2 adet japon motorum oldu, ikisinde de üzerinde orjinal debriyaj balataları vardı. Genellikle eğitimde sürekli yarım debriyaj kullanımı, yavaş gitme yarışmasına katılım, acemi ayarlaması yada hiç ayarlanmamış olması balataların temel bitme sebepleri oluyor.

6. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (15-05-2016)

Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Gokhan Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda 2016 dct üç renk
    İlan No: 300108962
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00108962/detay

Bu fiyat doğrumu acaba?

Yetkili satıcı değil, paralel ithalatçı. Sonrasında garanti kapsamını düşünmek gerek. Honda TR bu konuda yan çizebilir, Satıcının "abi garantisi biziz" deme ihtimali var vs vs...

Enduroist Üye Gokhan Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gokhan han
    Marka
    Aprillia

1200 gs adv de getirmiş 2 tane bayi fiyatının altına satıyor.Uluslararası garantisi varmış söylediğine göre...

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi. 31k km de ve 50k km de 2 adet japon motorum oldu, ikisinde de üzerinde orjinal debriyaj balataları vardı. Genellikle eğitimde sürekli yarım debriyaj kullanımı, yavaş gitme yarışmasına katılım, acemi ayarlaması yada hiç ayarlanmamış olması balataların temel bitme sebepleri oluyor.

Eskiden bmw de kuru tip debriyaj kullanılırken ,dikkatli ve uzun yol giden bmw lerin 100-150 bin km de ancak debriyajın bittiği söylenirdi ama benim rastladığım ,internette ilanlarını gördüğüm bmw ler 50-60 binde debriyajı değişmişlerdi.benimde 4 tane 600 cc ve üzeri japon motorum oldu, ya debriyajı 20 bine gelmeden önceki sahipleri tarafından değişmişti yada ben aldıktan sonra değiştim.belki hiçbir japon motoru sıfır almadığımdan böyle oldu ama benim aklımda şöyle bir düşünce oluştu,japon motorları için 20 bin,kuru debriyajlı bmw ler için 50 bin km ortalama debriyaj değişim aralığı. Kullanıcı motoruna iyi davranır 100-150 bin km yapar o başka, bu benim düşüncem.
    Bu arada yukarıdaki resimde japon still yağlı debriyaja geçen bmw 1200 gs nin 7 bin km de nasıl debriyajını yediğini görebilirsiniz, kaç yıllık bmw motor ustası bile şaşırmış ,kullanıcılara motorunuzu dikkatli sürün ,bu debriyaj hassas hemen yanıyor aragaz ve yarım debriyaj gitmeyin uyarısı veriyor.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Yetkili satıcı değil, paralel ithalatçı. Sonrasında garanti kapsamını düşünmek gerek. Honda TR bu konuda yan çizebilir, Satıcının "abi garantisi biziz" deme ihtimali var vs vs...
    Bu satıcı fuarda gördüğünüz Touratec firmasının sergilediği Africayıda Honda türkiye kendilerine motor vermediği için Touratec ede getirmiştir, her getirdiği motoru yada lüks arabayı Türkiyedeki bayisinde açtırır ve uluslararası garanti dolayısı ile Türkiyeye garantili verir,abi garantisi biziz adamı değildir zira tanırım, ara sıra ilanlarına bakarsanız dünya üzerinde varlığından bile haberimiz olmayan arabaları getirir ve satar,hayal edilemeyecek liralara)) ikinci el falan değildir, direk Almanya yada Avusturyadan getirir,honda TR 15 gün daha gecikseydi bende Motorumu kendisine getirtecektim
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (15-05-2016 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Burda bir garip durum var.Ben Kaan abiye katılıyorum.Zorla bitirmek için uğraşılmazsa o kadar kısa sürede bitmez diye düşünüyorum.Benim motor 50000 km yi aştı ve hala orjinal debriyaj balatası var.Ne kadar daha gider bilmiyorum ama şuan da sorun yok.Kavrama gayet iyi.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Örnekteki Motor BMW. Üstelik de GS. Bir japon değil . BMW ler klasman dışı, heran her şey olabilir GS lerde.

Gene de bir debriyajın 7000km de bitmesi için, dizayn hatası, ya da kullanım hatası olması gerekir. Dizayn hataları çok çabuk, tüketiciler arasında kendini gösterir ve belki çok az istisna araç bu hatadan etkilenmez. Son GS lerde böyle bir sıkıntı henüz duymadım.

Gelelim, kullanım hatasına, işte bu durum genellikle dizayn hatası olarak kullanıcılar tarafından lanse edilmeye çalışılır ama aslında kullanıcı hatasıdır. Normalde hiçbir debriyaj 80-100k km den önce bitmez. Ancak, şehir içi yarım debriyaj, eğitim sırasında yarım debriyaj, yavaş gitme yarışmasında, yarım debriyaj +arka fren, göbeklerde veya dar virajlarda arkafren+debrşyaj kullanımı vs vs pek çok etken, özellikle de yarım debriyaj içeren opsiyonlar, debriyajın hızla bitmesine sebep olabilir. En basiti, şehir içi kuryelere debriyajlarının ne kadar gittiğini sorabiliriz. Birçok konuda kuryeler, özellikle ömür belirlemede etkin kullanıcılardır.

"Ustaların Ustası XXX usta" tabirleri genel olarak o ustadan soğutur beni. Ustalık mertebesine ulaşan birisinin biraz tevazu göstermesi gerekir. Diğer ustalar ve kullanıcılar verebilir bu mertebeyi. İyi bir ustanın insanları uyarmadan önce, 7000 de biten debriyajın analizini yapması gerekir. Debriyaj kavrama ayarı normel miydi? Sahibi tecrübeli bir sürücü mü? son zamanlarda eğitime katılmış mı? motor, daha önce "kalfaların kalfası, YYY kalfa" tarafından yanlış mı hazırlanmış vs vs... Direk, diğer kullanıcıları uyarması, "haaa , bakkk cısss olur sonra, sakın yapma" demesi bana çok kaale alınması gereken bir söylem gibi gelmedi.

Belki de yanılıyorumdur.

13. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Furkan Çelebi (16-05-2016)

Sayfa 123 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2373113119120121122123124125126127 ... SonuncuSonuncu