Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart BMW NOSTALJİSİ R-50/2

Elazığ'daki gezim sırasında Halil İŞVARLAR'ın da tanıdığı Mustafa ustanın yanında muhabbetimiz esnasında BMW hastası yaşlı bir amcanın olduğunu ve nostalji bir motosikletinin olduğunu söylemesi üzerine amcanın telefonunu ustadan alarak mevzuya direk girdim ve çayını içmeye gittim. Amca 70 yaşında doğma büyüme Elazığlı ve eski topraklardan. Son model 2 tane de BMW arabası vardı. Oğulları ile Oto aksesuar satıyor ve kendisi sadece kasada oturup internetten nostalji BMW motosikletlere bakıyordu.

Bendeki BMW F650 GS' i gördü önce bu nasıl bir renk yahu BMW dediğin siyah rengiyle ağır olur diyerek motosikletimin yüzüne bile bakmadı Ancak içeride misafirperverliğine diyecek yoktu. On numara ağırladı. Daha sonra muhabbet sardı ve sıra geldi fotoğraf çektirmeye. O esnada başladı her dokunduğum parçayı binbir zorluklarla hangi şartlarla ve kaç paraya getirdiğini anlattı, "gördüğün motosikletin bütün parçalarını orijinal kendi modelinden aldım" dedi birazı OSTİM birazı Almanya v.s. ülkelerden getirterek kaliteli bir ustaya toplattım ve "asla satmayacağım" diyerek çocuklarına yadigar bırakacağını söyledi.

Bu motosiklet 1955 model BMW R-50, 500cc ve boxer motor. Eski BMW R-80 GS , namı diğer KALAHARİ'lerin atası. Sanırım daha sonra da, şimdiki R 1200 GS' lerin de atası oluyor. Aslen Jandarma Genel Komutanlığına Almanya tarafından hibe edilmiş ve Jandarma Genel Komutanlığı da belirli bir müddet kullanmış ve arıza ve bakımlarına çok fazla bütçe harcaması olduğu için ihale ile satışa çıkarmış, amca da zamanında almış, temizlemiş eksiklerini tamamlamış ve tam bir nostalji haline getirmiş.

Bir anısında şunları söyledi "karıkoca Alman bir aile, motosikletimi gördü bir şeyler söyledi ama sadece foto kısmını anladım ve kafamı salladım, hemen kadın elindeki küçük bir battaniye (muhtemelen şal olmalı ama amca battaniye dedi) ile motorumu yeni doğmuş bir bebek gibi sardı ve fotoğraf çekindi" dedi.

Amcayla hoş sohbetten sonra oradan ayrılmadan yazın nostaljiyi sürme sözü aldım yaza da kısmetse videosunu bu topiğe eklerim. Şimdi aşağıda bir kaç resimle sizlere nostaljiyi sunuyorum ardından videolarını yükleyeceğim ve amcanın videodaki konuşmasını videonun başına yazacağım dikkatle dinleyin. Sevgiler..

AMCA MOTOSİKLETİNİ YANINDAN ASLA AYIRMIYOR

BİRAZDAN BU İBRENİN SONUNA KADAR DAYANDIĞINI GÖRECEKSİNİZ

KARBÜRATÖRLERİNİ YENİ DEĞİŞTİRDİĞİNİ SÖYLEDİ

BENDEN VE FORUMDAKİ BİR ÇOK KİŞİDEN YAŞLI OLAN BU MOTOSİKLET HALA DİMDİK AYAKTA VE BENİ TAŞIYOR..

AŞAĞIDAKİ VİDEODA GEÇEN KONUŞMAYI BİREBİR YAZIYORUM

"Şimdi Almanı falan.. getir gavuru, 500 tane senin motordan diz, 1 tane bundan koy. Direk gelir bunun üzerine. Hiç onlara bakmaz."
    http://vid1382.photobucket.com/album...psclkg6pqk.mp4

UMARIM İLGİNİZİ ÇEKMİŞTİR. SEVGİLER..
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (19-01-2015),Ersan ÖZYURT (19-01-2015),Eser Kara (18-01-2015),HakanVelioglu (04-05-2015),HALİDUN KAYA (21-01-2015),Kağan Dalak (05-05-2015),UĞUR KOÇ (18-01-2015)

Enduroist Üye berkan ataş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    berkan ataş
    Marka
    Aprillia

Arkadaşlar bende eski bmw arıyorum kendim toplayıp yapacağım tanıdığı olanlar varsa yardım görüşürüz.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Berkan Şef,

Aynı mesajı farklı başlıklarda yazmak yerine, konu ile ilgili bir başlık açabilirsin. Eminim ki ilgilenenler zevkle cevap verecektir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

5. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (05-05-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı berkan ataş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende eski bmw arıyorum kendim toplayıp yapacağım tanıdığı olanlar varsa yardım görüşürüz.
    Berkan Bey öncelikle maliyetli bir iş ve yorucudur aynı zamanda. Parçalarını illaki bulursunuz ancak piyasa biraz yüksek ve uğraştırıcı, bilginiz olsun. Eğer isterseniz ben resimde gördüğünüz motosikletin sahibinin cep telefonunu verebilirim. Parçaları nereden getirtmiş size belki bu konuda yardımcı olabilir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER