Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart BMW Test Drive

Selamlar,
    Bugun, Halil'in organizasyonuyla Halil, ben, Sinan, Ediz, Çagin ve Alper Borusan'dan test icin F800 gs, 1200 GS ve 1200 Adv aldık Kemerburgaz yollarına düştük.

Öncelikle hepimizin motorlarını yazayım ki yorumların biraz daha temeli olsun.

Halil-NC700
    Ben -NC750X
    Sinan-TA
    Ediz-NC700
    Çagın-F650GS
    Alper-1200GS

Ben f800-1200 ve Adv sirasiyla test ettim.

f800 NC den sonra pek bir konforsuz geldi, sanırım bunda tur caminin olmaması da onemli bir etkendi. Makine çok yüksek boyum 181cm olunca kismen kurtardık ama belli ki toprak yol Enduro olarak yapılmış makine. 1200 le makinenin hiçbir alakası yok gerçekten. Bilgisayardan 2 mod ayarlanabiliyor. Önce normal yol modunda kullandım, sonra Enduro moda alıp kucuk toprak denemesi yaptım. Test den o kadar çabuk geri geldim ki arkadaşlar kullansaydın daha neden geri geldin dediler.. Açıkcası makine beni asfaltta verdigi haz ile mutlu etmedi bende bir an önce guzel asfalt yoldan çıkıp girdim yanda bozulmuş asfalta sonra da kucuk bir Enduro denemesi yapmak istedim. Herhalde bu makineyi bir kez daha tur camıyla denemek lazım.

Sonra sıra geldi 1200GS'e efsaneye binince insan tabi fena duygularla biniyor. Tabi en başta anahtarsız calışma ile baslayan yüksek teknoloji bindiğiniz makinenin esasında bir motorsiklet olmadıgı yada daha dogrusu sadece motorsiklet olmadıgı konusunda bir uyarı veriyor. Gaz hassasiyeti, ivmelenme viteslerin hızlıca tükenmesi acayip birşey. Yine öncelikle asfalt da surdum ama anladım ki makine asfalt da zaten gidiyor, rüzgar vs derdi yok, daha 2. virajda dur sunu bir deneyim dedim 130km ile giderken arka firene orta şiddette bir dokundum ama makine tabi benden akilli o gidisini bozmadan devam etti. Sonra biraz da kotu asfalt yapayım dedim ki çukurları ne kadar hissettirecek diye merak ettim. Tali yola girdim konfor ayni tabi gidiyor. Tekrar asfalta cıktım gazi bir açtım ki fena. Akiyor ve tabi frene basınca da duruyor. Boşuna efsane olunmuyor, sadece bana makine çok sesli geldi sanırım oda egzoz ayarıyla ilgiliydi.

Baylar bayanlar en sona adventure aldım ki kebabın uzerine künefe gibiydi.Adv ile durmak istemedim ama madem ki adv aldım bende onu soktum biraz tarlaya bahçeye diyecek birşey yok para bulmam lazım. )

2. Arif Oral Unal güzel mesajın için 13 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (30-05-2015),Berkay İnal (30-05-2015),Çağın Sarılar (01-06-2015),Can Ekin (31-05-2015),Ediz Gürkan (30-05-2015),Emir ÇELTEK (30-05-2015),Ersan ÖZYURT (30-05-2015),halil yılmaz (30-05-2015),MelihUlubilgen (31-05-2015),sinan karagöz (01-06-2015),Uğur Mertol (01-06-2015),Yalım Erkmen (03-06-2015),Yasin Erol (03-06-2015)