Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 53 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ahmet özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Ahmet Bey, Cem Bey ve Ömer Bey çok sağolun uzun uzun yazmışsınız yine... Evet sizinde forumda paylaştıklarınızı okudum ve takipteyimde.

Haklısınız bakımlı motor arıyorum bende. Ama Ankara'da yaşıyorum ve Ankara'da R1100GS bulamadım bu güne kadar. Bulduklarımda ya bir apaçinin eline düşmüş yada mobylette muamelesiyle kullanılmış motosikletlerdi. Şimdi bu GS'ler en çok İzmir, Antalya, Aydın ve İstanbul'da daha çok. Benim buralarda tanıdığım iyi ustalar yok. Yada Ankara'dan nazımın geçebileceği ve beraber bakmaya gidebileceğimiz bir ustam yok malesef. Bu durumda nasıl bir yol izleyeceğimi inanın bende bilmiyorum.

Bu noktada bakılacak temel noktalara bakıp alayım diyorum. Şaside oynama-kaza bela, şaft dişlierinde rulmanlarında kırık-boşluk-oynama, vites geçişlerinde anormallik, yağ kaçakları, paralever-telelever bağlantıları, kalkışlarda silkeleme-kaçırma sorunu, elcik ısıtma, abs çalışıyormu...vs. Spesifik konularda tevekkül olmayı düşünüyordum yani : ) Bütçede kısıtlı 3 5 fazla vereyim diyemiyorum. Ayrıca 3 5 fazla vereyim desemde motosikletin buna değip değmeyeceğini yine tabi ki sizlerin düzeyinde bilemiyorum. Bir göstergemidir bilmiyorum ama aylardır ilanları takip ediyorum ve şuan baktığım motosikletler 15 16 fiyat yazarken şuan 12 13 civarına kadar düştüler. İyi birşey mi kötü birşey mi? hadi bakalım...

Karar vermek ve sonuca ulaşmak çok zor ya... : ))
    Konu ahmet özbek tarafından (08-07-2015 Saat 10:48 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Ayrıca kesinlikle ve kesinlikle kısa vadeli bir planım yok. İnternette yerli yabancı çok güzel kaynaklar var. Her türlü bakımıyla onarımıyla ben ilgilenmek istiyorum. Eğer zamanım ve param yoksa bırakıcam yatsın 2 ay. 1 yıl 2 yıl belkide hiç uzun mesafeli tura çıkmayacağım. Ancak ve ancak motosiklete hakimiyet kurduğuma inandığımda çemberi büyüteceğim.

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Bence en bilindik motor sitedende tanıdık cem in motoru .

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Facebook da bir pankart gordum "motora degil ustundeki adama bakariz" yaziyordu. Akilda tutmak lazim

Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Evet bugün R1100GS'i;
    -Parçası pahalı
    -Satmaya kalksan 2. el piyasası çok yavaş
    -Yakıtı çok
    -Yaşlı ve km yüksek (120000 130000 kmler içi)
    -Arıza olasılığı yüksek
    -12000 13000 TL rakamlar bu motor için çok çok yüksek(gel biz sana 2006 2007 düşük KM'li japon alalım...)

diye yine aklımı çelmeye yönelik cümlelerde bulunan bir motosiklet ustası... İsim vermeyeyim ama Ege'de adı duyulmuş bir usta.

Aylardır 4 Japon ve BMW hakkında bu konularda onlarca tartışma, analiz veya farklı paylaşımlar okudum, değerlendirdim. Hepe evet doğru ama değer dedim. Ama şuan kafam çok karıştı. İş ciddiye bindiği içinmi bu konu kafamı çok karıştırdı acaba? R1100GS bakımlı bile olsa tat vermez mi acaba diyorum?

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bugün R1100GS'i;
    -Parçası pahalı
    -Yakıtı çok
    -Arıza olasılığı yüksek
    -12000 13000 TL rakamlar bu motor için çok çok yüksek(gel biz sana 2006 2007 düşük KM'li japon alalım...)

diye yine aklımı çelmeye yönelik cümlelerde bulunan bir motosiklet ustası... İsim vermeyeyim ama Ege'de adı duyulmuş bir usta.

Aylardır 4 Japon ve BMW hakkında bu konularda onlarca tartışma, analiz veya farklı paylaşımlar okudum, değerlendirdim. Hepe evet doğru ama değer dedim. Ama şuan kafam çok karıştı. İş ciddiye bindiği içinmi bu konu kafamı çok karıştırdı acaba? R1100GS bakımlı bile olsa tat vermez mi acaba diyorum?

elinden tamir işi gelmiyorsa 1100 gs seni üzer ,ustaların elinde madara olursun.biraz para biriktir yüksek model ve bakımlı bir bmw al , bmw aşkını da sorunsuzca yaşa .eğer Ankara da yaşıyorsan linkteki ilanı incelemeni isterim.garajda unutulmuş bir güzel
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20081080/detay

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bugün R1100GS'i;
    -Parçası pahalı
    -Yakıtı çok
    -Arıza olasılığı yüksek

bir kere toton alışınca bmw ye başkası yalan oluyor bunu da söylim

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Bu paralara daha iyi alternatifin varsa mukayese et fakat yok ekonomik olsun her yerde parçasını ve ustasını bulayım dersen öyle bi model varsa en azından ben bilmiyorum . İyi bakımlı bi bmw baş agrıtmaz fazla bende bildiğim tanıdığımdan aldım hatta herkes tanır kağan tezeri aylardır biniyorum şükür bi sıkıntı yaşamadım hatta henüz hiç birşey yapmadım bile marşa basıyorum biniyorum hepsi bu . Bmw yaptığın masrafı inkarda etmez tabiki karar senin sonuç olarak binicisi sen olacaksın ...

9. necmi er, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (09-07-2015)

Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Cem Bey'in ve İzmir'de bir tanıdığım vasıtasıyla bulduğum tanıdık bildik temiz BMW'ler var. Ama öyle sanıyorum ki yinede biraz daha büyümem gerekiyor galiba...

Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı necmi er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu paralara daha iyi alternatifin varsa mukayese et fakat yok ekonomik olsun her yerde parçasını ve ustasını bulayım dersen öyle bi model varsa en azından ben bilmiyorum . İyi bakımlı bi bmw baş agrıtmaz fazla bende bildiğim tanıdığımdan aldım hatta herkes tanır kağan tezeri aylardır biniyorum şükür bi sıkıntı yaşamadım hatta henüz hiç birşey yapmadım bile marşa basıyorum biniyorum hepsi bu . Bmw yaptığın masrafı inkarda etmez tabiki karar senin sonuç olarak binicisi sen olacaksın ...
    Hayattaki motosiklet dışındaki bazı gerçeklerlede aslında yüzleşmem gerekiyor sanırım. Şöyleki "ununu elemiş eleğini asmış" durumda değilim henüz ve herhangi bir ekonomik sallantıda ilk elden çıkaracağım şey her ne kadar gönlüm razı olmasada motosiklet olacaktır ve BMW'nin 2. el piyasası oldukça durgun. Hatta buna şu son 3 4 aydır bende şahit oldum. Takip ettiğim sahibinden.com ilanlarında 1150 ve 1100 serisinden satılan motosiklet sayısı 3 4 gibi bir rakam.

Limitleri zorlayarak değilde biraz daha rahat bir şekilde sahip olmak lazım sanırım BMW'ye...

12. ahmet özbek güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (09-07-2015),savaskayan (23-08-2015)

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu