Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 53 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Limitleri zorlayarak değilde biraz daha rahat bir şekilde sahip olmak lazım sanırım BMW'ye...
    En güzel karar bence bu

ilgi ister bmw, aşk gibidir. Aşkına nasıl davranıyorsan isteklerini karşılarsın, seni mutlu eder. bazen karşılamanda kar etmez. muayyen döneme girer arıza yapar

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Üye ahmet özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzel karar bence bu

ilgi ister bmw, aşk gibidir. Aşkına nasıl davranıyorsan isteklerini karşılarsın, seni mutlu eder. bazen karşılamanda kar etmez. muayyen döneme girer arıza yapar

Uzak doğu kadınları daha sebatkar oluyor değilmi Cem Bey Şımarık bir avrupalının nazını neden çekeyim ki uzak doğunun huzuru varken...

Başlığı değiştiriyorum : V Storm DL650 Tercihler Ne yönde olmalı?

Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

iş farklı boyutlara gidiyor helga mı aiko mu diyorsun valla tercih meselesi ben kilolu seviyorum ondan 600 - 650 segmentinde hiç motorum olmadı
    1100 gs ve 1200 SüperTenere onlarda şaftlı

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Tıp anlamadığım bi yöne gitti konu )

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzak doğu kadınları daha sebatkar oluyor değilmi Cem Bey Şımarık bir avrupalının nazını neden çekeyim ki uzak doğunun huzuru varken...

Başlığı değiştiriyorum : V Storm DL650 Tercihler Ne yönde olmalı?
    Alacağınız vstrom 2007 model üstü abs li olan ve mümkünse düşük km li olanını tercih edin ,abs siz olanı tutulmuyor ,bu arada motora ayıracağınız bütçeyi söylerseniz daha fazla yardımcı oluruz.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Hep böyle olmuştur.
    Garip???
    Genelde 1100 ya da 1150 ye niyet edilir ki özellikle 1100 olur bu.
    Sonrasında DL ye bir meyletme olur.
    Ben de bıkmadan aynı şeyi söylerim.
    DL ile 1100 ü mukayese edemezsiniz.
    Neredeyse yarı parasına aldığınız 1100 çok çok daha fazla motosiklettir.
    Dl 650, xl700 1100 gs ile mukayese edilemeeez.

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep böyle olmuştur.
    Garip???
    Genelde 1100 ya da 1150 ye niyet edilir ki özellikle 1100 olur bu.
    Sonrasında DL ye bir meyletme olur.
    Ben de bıkmadan aynı şeyi söylerim.
    DL ile 1100 ü mukayese edemezsiniz.
    Neredeyse yarı parasına aldığınız 1100 çok çok daha fazla motosiklettir.
    Dl 650, xl700 1100 gs ile mukayese edilemeeez.
    Ahmet hocam yaşadığın tecrübelere dayanarak soruyorum, şuan kullandığın gs 1100 şimdiki aklın olsa alır mıydın?
    Motoruna yaptığın harcamaları ,uğraşları görünce vallahi ben üzüldüm.9 bin liraya alınan bir motora 15 bin tl harcamak her insanın harcı değildir, çoğu insan ne uğraşacağım satarım kurtulurum der ,sonra motor gariban birinin başında patlar.
    Ben başından beri söylüyorum ,bmw 1100 veya 1150 gs alacak arkadaşların elinden tamirat işleri gelecek,forumdan Barış Çelik arkadaşımızı taktir ediyorum ,bmw 1100 gs nin debriyaj balatasına kadar kendisi değişti ve bakımlarını severek yapıyor ,zaten motorunuda bu niyetle aldı.
    Bakımlı 1100 veya 1150 bulmak gerçekten samanlıkta iğne aramaktan farksız bir hal oldu.Bu cins motorları tanıdık insanlardan almakta yarar var,mesela Ahmet Şenel hocam motoruna yaptığı herşeyi fotoğraflayıp forumda bizimle paylaştı,ben bu motoru gözü kapalı alırım ,tabi her insan bu stresi kaldıramaz ,onun için japon motorlarına gönül istemeden kayıyor,10-15 bin tl aralığındaki ilk seçenekler vstrom ve transalp oluyor ,tabiki bakımlı bir gs1100 veya gs1150 tadını veremezler ama mecbur kalınınca keçiyede abdurahman çelebi derler
    Konu ahmet yaramış tarafından (10-07-2015 Saat 04:51 ) değiştirilmiştir.

8. ahmet yaramış, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (10-07-2015)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet hocam yaşadığın tecrübelere dayanarak soruyorum, şuan kullandığın gs 1100 şimdiki aklın olsa alır mıydın?
    Motoruna yaptığın harcamaları ,uğraşları görünce vallahi ben üzüldüm.9 bin liraya alınan bir motora 15 bin tl harcamak her insanın harcı değildir, çoğu insan ne uğraşacağım satarım kurtulurum der ,sonra motor gariban birinin başında patlar.
    Ben başından beri söylüyorum ,bmw 1100 veya 1150 gs alacak arkadaşların elinden tamirat işleri gelecek,forumdan Barış Çelik arkadaşımızı taktir ediyorum ,bmw 1100 gs nin debriyaj balatasına kadar kendisi değişti ve bakımlarını severek yapıyor ,zaten motorunuda bu niyetle aldı.
    Bakımlı 1100 veya 1150 bulmak gerçekten samanlıkta iğne aramaktan farksız bir hal oldu.Bu cins motorları tanıdık insanlardan almakta yarar var,mesela Ahmet Şenel hocam motoruna yaptığı herşeyi fotoğraflayıp forumda bizimle paylaştı,ben bu motoru gözü kapalı alırım ,tabi her insan bu stresi kaldıramaz ,onun için japon motorlarına gönül istemeden kayıyor,10-15 bin tl aralığındaki ilk seçenekler vstrom ve transalp oluyor ,tabiki bakımlı bir gs1100 veya gs1150 tadını veremezler ama mecbur kalınınca keçiyede abdurahman çelebi derler
    hocam bu kadar masraf çıkaracağını bilsem almazdım.
    aslında ben pimpirikli ve işimi şansa bırakmak istemiyorum.
    o yüzden de kazdıkça karşıma bir şeyler çıkıyor maalesef.
    1100 almazdım fakat 20-22.000 verip dl650, xl700 hiç almazdım. onu da belirteyim.
    1100 e para harcadıkça açıkçası dönülmez bir yola girdim
    ya satıp elden çıkaracaktım ya da yola devam.
    şimdi pişman mıyım?
    hayır.
    demek istediğim de bu arkadaşlara.
    alırken ucuz gibi olmasına bakma.
    bildik bir motor al.

10. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (10-07-2015)

Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam bende buna cevap vermek istiyorum. bu kadar bilinçsiz motosiklet ustası (kasap) olmasa bakımları yapılmış demek bile o ustalar için şanzıman yağı, difransiyel yağı bunları hiç değişmemiş makinalar biliyorum. bakımlı bunlar açıkçası ne çıkacağı belli olmaz. üzerine binince bmw kendini farklı hissettirir bu bir gerçektir. verdiğin paralara değersiz geliyor yol yapmaya başladığında. valla maddi sıkıntıdan değil bir kenarda atıl yatmasına gönlüm razı olmadığı için satıyorum ben yoksa satmam niye satayım.

şimdiki aklım olsa esas şimdi alırdım. çünkü bir çok problemini çözümü ile bilgiye sahibim veya bu parçaları nereden bulacağımı biliyorum. tekrar alırdım. hatta bütçem uygun olsa birde r80gs de alırdım.

KILIBIKRAYDIR

12. cemkucuk güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (10-07-2015),Arif Oral Unal (10-07-2015)

Enduroist Üye ahmet özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Şaka bir yana BMW'den vazgeçmiş değilim. Ve sevgili Ahmet Senel Bey, R1100GS ile başka bir motoru karşılaştırmıyorum yada yerine düşünmüyorum. Ayrıca iki katı para vererek başka bir motor falanda almıyorum.

Şimdi yaş ve konum itibarıyle geleceğimi şekillendirmemi gerektiren farklı yatırımlarım ve masraflarım var. Bunların arasına birde çok çok keyfi ve belki çoğu kişiye göre önemsiz bir rakamdır ama 10000-15000TL aralığında bir araç sokmaya çalışıyorum hayatıma... R1100GS bu noktada bana sadece estetik, gereksiz miktarda konfor(gereksiz çünkü sağladığı konforu hakedecek kadar geniş çaplı bir kullanımım olmayacak bu bir kaç yıl) ve yakıt-bakım olarak yadsınamaz bir ekonomik kayba sebep olacak.

Ve bunları toplayıp bir optimizasyon yapıyorum. Sonucunda olması gereken şey şudur benim kanımca: Tecrübe, zaman ayırma, para ayırma ve gezeceğim yarıçap anlamında şuan oldukça kısıtlı bir dönemdeyim. O yüzden bu bir kaç yılı, potansiyelinin suyunu sıkarcasına kullanamayacağım bir R1100GS alıp, sonra onu garaja koyup arada başını okşamam kul hakkına falan girer herhalde!... Sonuç olaraksa yanılıyor olabilirim ama sınıfında oldukça düşük yakıt tüketimine sahip olan bir F650 yada F650GS benim için çok daha ideal gibi gözüküyor. VStorm ise sonraki düşündüğüm ilk modeldir. Ayrıca Ahmet Yaramış Bey, sanırım o modellere çıkamam fiyat olarak.

Bütçem 12000 13000 TL. Limit zorlamanın hiç alemi yok, uykularım kaçıyor fena halde...

Bundan belki 2 3 yıl sonrada hanginizin 1200GS'ine talip olurum onuda bilemiyorum.

Saygılarımla...
    : )

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu