Merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.yaş 27,meslek sgk.şehir ankara.

orta ikideyken bionik 52 mobilet ile iki teker kullanmaya başladım,ancak 2 sene kullanıp aile baskısı (yaşdan kaynaklandı) ile o dönem sattım.bu vakte kadar da kısa süreli olarak 5-10 km ler ile eşin dostun motorlarını kullandım.tabi bu arada tamamen kullanıcıyım,motorculuk yok henüz.muhtemelen bir 5 sene aktif kullanım gerekecek

bionik 52den sonra ikinci kez şahsıma ait olarak aldığım 2.motor bmw r1100rt,2000 model.polis cıkması.şimdi motor hakkında bilgili arkadaşlardan her türlü bilgiye açım.artısı nedir eksisi nedir.vs. tarzında.dikkat etmem gereken noktalar nederdir?her türlü kullanıcı bilgileri,bakım ve onarım bilgileri elim tornavida tutar
yanlış biliyor olabilirim ama bu yaşta ve bu modelde motorların yağ yaktığı söyleniyor.bu yakılan yağ ne kadar olmalı,motorun ne kadar yağ yaktığını ne ölçüde(başıma açacağı dert ne ölçüde olur hesap etmek için,yakılan yağ miktarından hesap ederek sekman la kurtarılabilir mi) olduğunu nasıl anlarız?

belki bionik 52 den sonra 1100 lük bi motora niye geçtin die eleştirebilirsiniz ama büyük motorun keyfini bir kez alınca insan engelleyemiyor kendini.belki düzgün olmayan bir yolda motoru geri geri itemiyorum ayaklar yere basmadığı için ama motorun gidişi ve frenlemesi cok iyi.granajlardan dolayı rüzgarın sana mukavemet etmemesi ve gaza verdiği tepki gibi olguları hesap ederek modelden vazgeçmek istemiyorum.siz bilgili ve değerli arkadaşlarımdan yardım,öneri ve tavsiyeler bekliyorum.

selamlar,saygılar..