Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Cihan Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Çelik
    Motosiklet
    R1200GS '11
    Marka
    Bmw

Standart R1200GSA 100bin KM alma Hk.

Merhaba Enduroist sakinleri,

1 yılı aşkın süredür forumu takip ediyorum. ilk tanışmam nc750x almadan evvel forumu hatmetmem ile başladı. Şimdi de bir çoğumuzda olduğu gibi bende de GS kaşıntısı başladı
    GS veya GSA olsun diye bir takıntım yok. malum sitede piyasa yoklaması yaptığımda fiyatlar aşağı yukarı belli.

Gözüme kestirdiklerimden biri bu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8848185/detay/

Güzel bir pazarlıkla alabilme ihtimalim mevcut. Tabii öncelikle motorumu da satmam icap eder. 1 yıl evvel 0 KM olarak aldım NC750X' imi. Sıfır KM motoru satıp 7 yıllık bir motora para yatırdıktan sonra daha daha masraf çıkarması beni bmw'den soğutur endişesi var. 7 yaş ve 100 bin km dert edeceğim bir şey değil de parçası pahalı bir motosiklet nihayetinde. İlan sahibine (Scooturk'e de üye ve hali hazırda daelim S3 scooterda kullanıyor) sorduğumda şöyle bir cevap geldi:

"Motosikletimi 13 Şubat 2014 tarihinde 79.469Km'de Özgörkey İzmir'de muayene ettirerek aldım. Alış amacım sadece uzun yol yapmak olduğundan hiçbir şekilde bakımını aksatmadım. Bakım takvimi 10.000 ve 20.000km olan maddeleri 5000Km'de en iyi malzemeler ile değiştirdim. Rulman saat ömürlerine göre orijinal parçalarla final drive rulman ve keçelerini değiştirdim. Debriyajı bitmeden yine orijinal parçalarla Volant dişlisi, Balata ve Baskını değiştirdim. Debriyaj alt ve üst hidrolik merkezini de olabilecek kaçaklara istinaden komple değiştirdim. Yeni kasada bulunan LED sinyaller bulunmakta. Düşüncem bu motor ile 400.000 Km yapmaktı. Üzerindeki lastikleri(tourance next) takalı yaklaşık 2.600Km oldu, Akü (Varta AGM) değişeli 1 ay oldu, Yağ (Motul 300V), yağ filtresi, hava filtersi şanzıman ve fd yağı(Motul Gear), buji(Iridium), debriyaj hidroliği(Magura Blood), ön arka balata(Double H) ve DOT 5.1 ile hidrolikler, arka disk değişeli 2000Km oldu. Farında Bosch Plus 90 ampuller mevcuttur stop lambası komple LED olan modeldir. Touratech difüzör, radyatör koruma, TPS koruma mevcuttur. Ayrıca FD ve ön çatal içinde koruma vardır. TPMS(lastik basınç) sensörleri lastiklerle birlikte değişmiştir. Fabrika tarafından geri çağırmalarda kronik arızaları düzeltilmiştir.(Arka flanş, yakıt pompası, Immobilizer anteni) Fabrika tarafından geri çağırılmayan yan ayak switch'i tarafımdan değiştirilmiştir."

GS'in hangi KM'de ne kadar bakım masrafım var ne değişmesi gerekir bilmiyorum. Yukardı değiştiği yazanlardan başka bir bakım ihtiyacı olacak parçası var mı? sizce ne yapmalı? Ayrıca motorun eski sahibi, hatta mevcut sahibi aramızda mı?

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

bence yapılacak tüm işleri yaptırmış.
    bir de uğur usta ya ekspertiz yaptırıp alabilirsiniz.
    bence iyi görünüyor.

Isim
    Cihan Çelik
    Motosiklet
    R1200GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yapılacak tüm işleri yaptırmış.
    bir de uğur usta ya ekspertiz yaptırıp alabilirsiniz.
    bence iyi görünüyor.
    Cevabınız için teşekkürler. Uğur usta dediğiniz motosenkron mu? güngörende gs motor varmış sanırsam. daha yakın kalıyor o. ekspertiz için hangisini önerirsiniz?

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Profilinizde Üye fotoğrafı (Avatar) olarak
    yüzünüzün görüneceği bir portre fotoğraf kullanmanız forum kuralımızdır.
    Bu işlemi
    Üye Kontrol Panelinden girip ==> AVATARINI DEĞİŞTİR bölümünden eklemelisiniz.
    Bu kurala uymadığınız takdirde uyarılacaksınız onun için özen gösteriniz.

Örnek benim ki gibi..

Lütfen mesajı dikkatli okuyup uygulayınız.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı Cihan Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler. Uğur usta dediğiniz motosenkron mu? güngörende gs motor varmış sanırsam. daha yakın kalıyor o. ekspertiz için hangisini önerirsiniz?
    Motosenkron

6. ozgurcakici, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (29-09-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

www.bmwmotosikletservisi.com ilandaki motor gayet iyi görünüyör fiyat ve yapılanlar değişimler açısından.kaldıki edizin 2006 model 1200 e yanlıs hatırlamıyorsam tek topcasesı vardı ve düz 1200 ıdı 32 bın e sahıp olması.
    ve bayram öncesi son bakımını yaptığım ENGİN ÖKSÜZ Kardeşimizin eski motoru olan düz 1200 gs i (2006 model) 3 çantalı halde 33.500 e el değiştırmesinden sonra,hem adv hem ilk esa lı model hem 2008 hem yeni debriyaj hem 3 çanta hem de sıfır masraf olarak lanse edilen bu adv ilan üzerinden bakılınca alınabilir görülüyor.yakından bakılınca ne bulabilirim bilemiyorum bakmam lazım.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

8. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Cihan Çelik (30-09-2015),ilkersahin (29-09-2015)

Isim
    Cihan Çelik
    Motosiklet
    R1200GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    www.bmwmotosikletservisi.com ilandaki motor gayet iyi görünüyör fiyat ve yapılanlar değişimler açısından.kaldıki edizin 2006 model 1200 e yanlıs hatırlamıyorsam tek topcasesı vardı ve düz 1200 ıdı 32 bın e sahıp olması.
    ve bayram öncesi son bakımını yaptığım ENGİN ÖKSÜZ Kardeşimizin eski motoru olan düz 1200 gs i (2006 model) 3 çantalı halde 33.500 e el değiştırmesinden sonra,hem adv hem ilk esa lı model hem 2008 hem yeni debriyaj hem 3 çanta hem de sıfır masraf olarak lanse edilen bu adv ilan üzerinden bakılınca alınabilir görülüyor.yakından bakılınca ne bulabilirim bilemiyorum bakmam lazım.
    Uğur Bey ilginiz için teşekkür ederim. nc750x'i satayım hayırlısıyla. kısmet olursa ilan sahibiyle çayınızı içmeye geliriz.

İyi akşamlar.

10. Cihan Çelik güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (01-10-2015),UĞUR KOÇ (30-09-2015)