Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 43 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 333940414243444546475393 ... SonuncuSonuncu
421 den 430´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çift kavramalı şanzımanlı arabalarda yoğun trafiğe girince ,mekatronik sürekli yarım debriyaj yaptırıyor ve bir süre sonra balatalar ısındı uyarısı veriyor ,aynı sistem crf 1000 dede var büyük ihtimalle balata ısındı uyarısıdır.mümkün mertebe çift kavramalı sistemlerden uzak durmak lazım ,volksvagen 10 yıldır bu sistemi randımana sokamadı.
    Benim bildiğim araştırmalarım sonucu eski tip dsg şanzımanlarda bu sorun sıkça yaşanmaktaymış, fakat yenilerinde büyük ölçüde halletmişler bu sorunu. Belki yeni modellerde arabalarında ve PCX'te olduğu gibi start-stop koyarlar da bu işi hallederler

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim araştırmalarım sonucu eski tip dsg şanzımanlarda bu sorun sıkça yaşanmaktaymış, fakat yenilerinde büyük ölçüde halletmişler bu sorunu. Belki yeni modellerde arabalarında ve PCX'te olduğu gibi start-stop koyarlar da bu işi hallederler

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Ediz hocam bu sorun bütün 7 ileri kuru tip balatalı dsg lerde hala devam ediyor ,2016 yeni passatla İstanbul trafiğinde başımıza geldi,tam otomatik tork konvektörlü şanzımanlı araçlar gibi sürünce bu hatayı veriyor .dsg nin kendi sürüş şekli var ,ona uymak lazım.sizin dediğiniz olay, ilk dsg lerde mekatronik sürekli arıza veriyordu ,o sorunu büyük ölçüde hallettiler ,en sağlam dsg ler , yüksek torklu 2.0 dizellerde kullandığı yağlı sistem dsg lerdi,onlarda balatalar yağ ile soğutuluyordu.

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Haluk Tamdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dsg li vw ler degil ama renolarda cok duydum isinma olayini. 13 bin kmdir de dct li AT kullaniyorum. Yarisi sehir ici ve hergun 60km trafikte. İlk nesil DCT yi kullanmadim ama kendi motorum beni yogun trafikte epey memnun ediyor. 4 yil da garantisi var. Yine olsa yine DCT alirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Haluk hocam crf 1000 deki dct ,trafikten ziyade ,arazideki zorlamalarda ısınır gibime geliyor .
    Konu ahmet yaramış tarafından (05-10-2016 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Haluk Tamdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Tamdoğan
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Haluk hocam crf 1000 deki dct ,trafikten ziyade ,arazideki zorlamalarda ısınır gibime geliyor .
    Kuru tip olmadigi icin sorun olmaz gibime geliyor Japon kac yildir test etti, tanitti, nazar degmesin ama dusuk hata oranlari yakalamasalar bu denli iddaali lansman yapmazlardi. Nasip kismet, umarim nice 13binler yaparim.
    Bu arada maslak trafigi araziyi aratmaz Ahmet hocam ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hep ilk günkü gibi...

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ediz hocam bu sorun bütün 7 ileri kuru tip balatalı dsg lerde hala devam ediyor ,2016 yeni passatla İstanbul trafiğinde başımıza geldi,tam otomatik tork konvektörlü şanzımanlı araçlar gibi sürünce bu hatayı veriyor .dsg nin kendi sürüş şekli var ,ona uymak lazım.sizin dediğiniz olay, ilk dsg lerde mekatronik sürekli arıza veriyordu ,o sorunu büyük ölçüde hallettiler ,en sağlam dsg ler , yüksek torklu 2.0 dizellerde kullandığı yağlı sistem dsg lerdi,onlarda balatalar yağ ile soğutuluyordu.
    Vallahi hocam belli ki bu konuda daha bilgilisiniz o halde motosiklette manuel diyorum 👀

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Tam otomatiği herkes sorunsuz kullanır, çift kavramalıyı araç kullanmanın kavramanın mantığını bilen sorunsuz kullanır. 130.000 km de m/m (multimode) şanzıman toyota balata değiştiğimizde oldu 8000km de değiştiğimizde oldu. Motosikletle araba kadar trafikte kalmadığımız ve yokuşta dur kalk yapmadığımız için DCT'de böyle ciddi sorun yaşanacağını zannetmiyorum. Arazide fazla zorlama yada yoğun trafikte araba tadında kullanırsak belki

7. yılmaz yılmaz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (06-10-2016),SONAY YÜKSEL (06-10-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam otomatiği herkes sorunsuz kullanır, çift kavramalıyı araç kullanmanın kavramanın mantığını bilen sorunsuz kullanır. 130.000 km de m/m (multimode) şanzıman toyota balata değiştiğimizde oldu 8000km de değiştiğimizde oldu. Motosikletle araba kadar trafikte kalmadığımız ve yokuşta dur kalk yapmadığımız için DCT'de böyle ciddi sorun yaşanacağını zannetmiyorum. Arazide fazla zorlama yada yoğun trafikte araba tadında kullanırsak belki
    Madem böyle, ayrı bir başlık açsanız da, mantığı ile ilgili biraz bilgi verseniz olur mu acaba?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Dilimin döndüğünce bildiklerimi anlatabilirim ama motosiklette 10000km lik DCT kullanıcısıyım. Araçtaki kullanımım oldukça fazla belki 10 sene olmuştur. Hatta halihazırda s-tronic, dsg ve edc yi gündelik aktif kullanıyorum. Yani araba üzerinden daha çok yorum yapabilirim konu açmakta sıkıntı olmayacaksa açayım

10. yılmaz yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (06-10-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

DCT şanzıman ile ilgili soruma karşılık verilen cevaplar için teşekkür ederim , At de 22 Bin , öncesinde NC de 25 Bin , toplamda yaklaşık 50 Bin km DCT motor kullanıcısı olarak , DCT şanzımandan ben de çok memnunum , konunun tarafımdan ilk çıkış noktasına dönecek olursak aşırı hırpalayıcı kullanım sonrasında şanzımanın sürüşü etkileyecek hiç bir problem olmadan sadece uyarı vermesi ( olduğunu öğrenmiş oldum) , bence hiç uyarı vermeden kesmesi daha kötü olurdu ,yolda kalmaktansa , arazidesin şanzıman uyarı veriyor motoru hırpalamaktan vazgeçip sakince evine dönebiliyorsun ,

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilimin döndüğünce bildiklerimi anlatabilirim ama motosiklette 10000km lik DCT kullanıcısıyım. Araçtaki kullanımım oldukça fazla belki 10 sene olmuştur. Hatta halihazırda s-tronic, dsg ve edc yi gündelik aktif kullanıyorum. Yani araba üzerinden daha çok yorum yapabilirim konu açmakta sıkıntı olmayacaksa açayım
    Tabi ki sorun olmaz. Araba ile ilgili bilgilerini paylaşırsan, mantık kurarak motosiklete de uyarlarız. (Hoş ben otomatik vites motosikletten pek hazzetmem ya neyse )
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 43 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 333940414243444546475393 ... SonuncuSonuncu