Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 55 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dediğini çözemedim ama şöyle düzelteyim. Forumdaki teknik anlamdaki hemen hemen bütün modifiye iyileştirme ve tadilatları takip ederim. Zaten meraklı biriyimdir ve anlamadığımı anlayana kadar sorarım. Sen de forumun demirbaşlarındansın ama teknik konuları ne kadar takip ediyorsun bilmiyorum.😊

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    Ali eşim sürekli forumda olduğumu düşünüyor da ondan öyle söyledim. Benimde forumda en çok sevdiğim şey teknik tartışmalardır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-06-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali eşim sürekli forumda olduğumu düşünüyor da ondan öyle söyledim. Benimde forumda en çok sevdiğim şey teknik tartışmalardır.

Yengeye müjdeli haberi ver, oylama yapıldı demirbaş listesinde yokmuşum dersin😂😂 bu arada ben o Melih abinin yaptıklarını okumuştum hatta Ahmet hocam da sormuş niye sprey diye "tamamen kayması için". Ben ise kadın çorabı gibi kıvırıp üzerine geri takıyorum. Ne su ne sabuna dokunmuyorum.

Ben de geçtiğimiz temmuz gibi elciklerimi değiştirmek zorunda kalmıştım berbatlardı, değiştirirken de sağ elcikteki rezistans teli kopmuştu lehimleyerek tamir ettik. Halil kardeşimin ustası vardı elazığda (Mustafa Usta) sağ olsun mini bir operasyon ile hallediverdi. Ayrıca bugün beni BMW yol yardımından aradılar bilgilerimi güncelleyerek bana almış olduğunuz yol yardımından memnun kaldınız mı dediler. Ben de gayet memnun kaldım pazar günü olmasına rağmen gelmek istediler ancak tamirat pazartesiye kalacağı için gerek kalmadan yardımı kendi isteğimle durdurduğumu söyledim. Servisi ne sıklıkla kullandığımı kaç yıldır motosiklet kullandığımı v.s. sordular cevaplayaraktan kapattım.

kopmuş rezistansın tamiratı

yıpranmış eski elcik ve makaron kaplı hali

değişen elcikler ve ince iç lastik kaplanmış hali
    (elcik desenini görmeniz için biraz iç lastiği kaldırdım)
    Bak yıllar önce yapmışım Arif abi😂 benim gibi bir demirbaşın bunu kaçırması imkansız😂😂

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Üzerindekini Eskiteyim ondan alırım

Bunu diyorsun değil mi Ahmet Abi?

https://www.motobakkal.com/bmw-orjin...modellere-7879

Bmw nin elceği motordaki titreşimi ele iletmesin diye çok yumuşak bir silikondan yapılmış ama bu malzemede çok çabuk aşınıyor ,özellikle çıplak el ile temas ederse, benim motorun önceki sahibi buna dikkat etmemiş ,elcekler resmen bitmişti.Bu elcekler normalde elcek ısıtmasıyla birlikte satılıyor ama italyan ariete firması buna benzer bir elcek üretmiş, motobakkal sitesinden bir takım ısmarladım ve eski elceği dikkatli bir şekilde falçatayla keserek çıkardım,lakin silikon sıcak bir halde resistansların olduğu pilastik kısma yapıştırılmış ,anlıyacağınız tek kullanımlık yapılmış.ariete elcek bmw için yapıldığını söylesede ,resistansların olduğu plastiğin, korna düğmelerine bakan yeri yüksek atıp ,takılan elceğin korna kütüğüne yanaşmasını engelliyor, bunun için o kısımları falçatayla traşlamak zorunda kaldım ve son olarak Melih abinin dediği saç spreyi ile elcekleri yerine oturttum
    Gelelim sonuca , aldığım ariete elcek orjinal elcekten çok daha sert bir malzemeden yapılmış ,bu şekilde motor sürmek geçekten işkenceceye dönüştü ,elcekteki kanallar elimi açıtmaya başladı.bunun üzerine başka bir arayışa girdim , yurtdışındaki bmw kullanıcıları titreşimi azaltsın diye elceklerin üzerine foam grip denen süngerden daha dayanıklı bir elceği ,orjinal elceğin üzerine takıyorlardı.önce bisikletcilerden buna benzer bir sünger elcek aldım ve taktım lakin 2-3 ay sonra yırtıldı,bu sefer ebaydan insanların kullandığı sünger elceği ısmarlayıp onu taktım, tam 3 yıldır kullanıyorum hiçbirşey olmadı.bu sünger elceğin benzeri aşşağıdaki linkte
    http://www.ebay.com/itm/Strada-7-Rac...-/252360581206

Bana soracak olursan orjinal elceğe hiçbir şekilde müdehale etme,linkini verdiğim elceği yurt dışından iste ve kendi elceğinin üzerine geçir .
    Konu ahmet yaramış tarafından (13-06-2016 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Konuyu açarken elciği değiştirdiğimi yazmıştım. Artık geç. Ben o köpük elcikleri pek sağlıklı bulmuyorum lastik gibi eli güzel tutmuyor ve suyu yedi mi ıslak kalıyor. Bir de kir namına ne varsa emiyor. Bana göre değil. Yumuşak silikona yakın bir malzeme olsa o tarz olabilir ama kauçuk veya köpük tarzı benim tarzım değil.

Ben taktım orijinal gayet hoş duruyor.
    Ancak şunu denemek istiyorum. Koçtaş'a haftasonu gittiğimde bir malzeme görmüştüm onu merak ediyorum pahalı da değil aslında 10 tl fiyatı var. Silikon sargı bandı, bahçe bölümünde kürek sapları kaymasın diye satılan bir ürün.
    Bir de aliexpreste bisiklet gidonları için aynı ürünün pahalısı var onun da linki bu:http://tr.aliexpress.com/item/1-Pair...8.4.102.rw0b9x

Dediğim ürün buna benzer birşey tıpkı teniz sargısı gibi ama azcık kalın.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Konuyu açarken elciği değiştirdiğimi yazmıştım. Artık geç. Ben o köpük elcikleri pek sağlıklı bulmuyorum lastik gibi eli güzel tutmuyor ve suyu yedi mi ıslak kalıyor. Bir de kir namına ne varsa emiyor. Bana göre değil. Yumuşak silikona yakın bir malzeme olsa o tarz olabilir ama kauçuk veya köpük tarzı benim tarzım değil.

Ben taktım orijinal gayet hoş duruyor.
    Ancak şunu denemek istiyorum. Koçtaş'a haftasonu gittiğimde bir malzeme görmüştüm onu merak ediyorum pahalı da değil aslında 10 tl fiyatı var. Silikon sargı bandı, bahçe bölümünde kürek sapları kaymasın diye satılan bir ürün.
    Bir de aliexpreste bisiklet gidonları için aynı ürünün pahalısı var onun da linki bu:http://tr.aliexpress.com/item/1-Pair...8.4.102.rw0b9x

Dediğim ürün buna benzer birşey tıpkı teniz sargısı gibi ama azcık kalın.

Şefim,

Ben de bir parça kalınlaştırmak için tens raketinde kullanılanları denedim ama düzgün yapışmadı. Uçları sürekli kalkıyor. Buna rağmen kullanmaya devam ediyorum. Bahçe bölümündeki malzeme ilginçmiş, onu da kontrol edeyim ben de.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şefim,

Ben de bir parça kalınlaştırmak için tens raketinde kullanılanları denedim ama düzgün yapışmadı. Uçları sürekli kalkıyor. Buna rağmen kullanmaya devam ediyorum. Bahçe bölümündeki malzeme ilginçmiş, onu da kontrol edeyim ben de.
    Tenis bandının kalkan ucuna bez bant dolayıver hocam kalkmaz. Oto elektrikçilerdeki tesisata dolanan bez bant. Koçtaş'a da gidin bakın mutlaka. Resimini atayım dedim de resim format atınca silinmiş.

8. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (13-06-2016)

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Taktığın elcek sinyal kütüğüne orjinali gibi yanaşmamış,eğreti duruyor,orjinali resimdeki gibi tam yapışıyor.

bu arada senin elcek düz desenli olduğu için elini acıtmaz .sadece elcek eskimesin diye alternatifler düşüne bilirsin.

ok ile gösterilen kısımlar falçata ile traşlanmazsa ,sizdeki gibi elcekler kütüğe yanaşmıyor.
    Konu ahmet yaramış tarafından (13-06-2016 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Arif bu forumun demirbaşlarının da başında gelir 👍🏻👍🏻👍🏻

11. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-06-2016)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif bu forumun demirbaşlarının da başında gelir 👍🏻👍🏻👍🏻

Ediz abi sen elcikleri değiştin mi ondan haber ver, zaten Arif abiyi herkes tanıyor😉 baksana yenge bile çekişmiş foruma çok giriyorsun diye. Değişmediysen airete marka çok kaliteli elcik var al tak sıfır bitane çok hoş duruyor.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ediz abi sen elcikleri değiştin mi ondan haber ver, zaten Arif abiyi herkes tanıyor😉 baksana yenge bile çekişmiş foruma çok giriyorsun diye. Değişmediysen airete marka çok kaliteli elcik var al tak sıfır bitane çok hoş duruyor.

Valla benim elcikler iyi gibi henüz düşünmüyorum ama aklımda bulunsun

14. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-06-2016)

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu