Herkese merhaba,

Lastik tavsiyesine ihtiyacım var. Hem bu forumu hem de internette pek çok sayfayı inceledim. Konu belki 10 yüz milyon kez açılmış ancak çoğu eski tarihli. Özellikle markalarla ilgili paylaşılan görüşlerin güncel lastik modelleri için olmaması kafamı karıştırdı.

F650GS kullanıyorum. %90 asfalt. %0 çamur Yıllık ortalama 2500km (ikibinbeşyüz ) yapıyorum. Bunun yarısı artçılı. Yani çok fazla aşınmadan çok fazla sertleşecek.

Üzerinde Anakee var. Anakee2 değil ama. Kabul ediyorum, hatanın çoğu bendedir. Yine de ilk günden beri kendimi çok güvende hissetmedim bu lastiklerle. Yok geç ısınıyor, yok ıslakta iyi ama kuruda o kadar değil... Belki bu tür yorumlar etkiledi ve memnuniyetsizliğim biraz da psikolojik. Yine de iyi ki eskidiler ve yenisini alacağım diyorum.

Continental ContiTrailAttack ya da Metzeler Tourance düşünüyordum. Biraz araştırınca gördüm ki Continental için karşılaştırmalı test sonuçları verip mükemmel diyenler de var, kullananlar hiç memnun değilmiş, 3 ay sonra yol tutuşu kayboluyor sakın almayın diyen de var. Bu arada yorumların çoğu ContiTrailAttack'ın ilk versiyonu için. Acaba ContiTrailAttack2 için durum ne? Metzeler için de Tourance, Tourance EXP ve Tourance Next var. Hangisi nedir, hangisi bana göredir?

Özellikle F650GS kullanıcılarının düşündüğüm modeller ya da kendi kullandıkları başka modeller için yorumlarını ve önerilerini öğrenmek isterim.

Görüşlerini paylaşacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada, bayram bayram perşembe buluşması var mı yoksa bayramdan sonra mı?