Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5678910 SonuncuSonuncu
81 den 90´e kadar. Toplam 96 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

teşekkür ederim Güven...
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Katılımcı Üye Süleyman Kuyucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun Serdar bey. Allah kazasız, belasız ve mutlu günlerde kullanmayı nasip etsin InsAllah.

Enduroist Katılımcı Üye Süleyman Kuyucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Cem Tanik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Ağustos ayında bir tarih belirlemek için yarın görüşeceğim Sabri Hocayla.
    Geç kalmadıysam ve hafta sonu olursa listeye dahil olabilirim.

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Süleyman Kuyucu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Serdar bey. Allah kazasız, belasız ve mutlu günlerde kullanmayı nasip etsin InsAllah.
    teşekkür ederim
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Üye Abdullah KAYAALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah KAYAALP
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu iş ne oldu?
    Eylüle eğitim ayarlanıyor mu?
    Ben döndüm geri, motorizeyim tekrar
    Hayirli olsun. Tekrar Xt ile mi devam?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Abdullah KAYAALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun. Tekrar Xt ile mi devam?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    teşekkür ederim. evet XT ile devam. XTR'ı sattım, XT600E aldım. geriye gittim yani. başlık açacağım kaydı olsun diyorum ama bütün hafta bakımlarını bitireyim diye uğraştım. hafta sonu kamptayız inşallah. dönünce bir başlık açarım. hakkında az bilgi olan bir motor. biraz kayıt olsun, belki birine yarar.
    Vasıfsız Endurocu

7. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abdullah KAYAALP (21-07-2017)

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Sevgili Ersan ÖZYURT, şu an için ülkemizde "tek otorite"; Türkiye Cumhuriyeti Devleti' dir. Bahse konu kurumların sertifikalarının yasal anlamda hiç bir geçerliliği yoktur. Sadece özel şirketler olup, trafiğe çıkabilmek için geçerli olan sürücü belgesi verme gibi bir yetkileri yoktur. Otorite' nin tarifi gereği yaptırım gücü vardır. Oysa adı zikredilen hiç bir kurumun verdiği sertifikalar ile trafiğe çıkamazsınız. Çıkarsanız otorite ile karşılaşırsınız. 10 istasyon ve 180 (bendeki 1988 basımı orijinali 80) sayfalık bir kitap bizlere çok şey verebilir. Ama biraz araştıran, adı geçen kurumların kendi ülkelerinde bile otorite olmadığını hemen anlayacaktır. Bu konu sadece bir pazar kavgasında haksız rekabet yaratma çabasından sürekli gündeme gelir. Bu sebeple derneğimiz de dahil, otoritelik iddiasında bulunmak tamamen yanlış bir iddia olur. Önemli olan var olan bu çok önemli öğretiyi geniş kitlelere ulaştırabilmek. Triumph motosikletleri İngilizler yapmış olabilirler, ama bizler kullanabiliriz. Bunun için sadece Sürücü belgesi vermeye yetkili otoriteden (T.C. Devleti ilgili kurumları) alacağımız belge yeterli. Dünya kadar para döküp İngiliz' den izin almamıza gerek yok. Elbette isteyen istediğini yasalar çerçevesinde yapabilir. Selam ve sevgiler...
    Konu Kerim Adnan DENİZ tarafından (09-09-2017 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

9. Kerim Adnan DENİZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (09-09-2017),HakanVelioglu (12-09-2017),SERKAN ERTAN (11-09-2017)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Kerim Adnan DENİZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ersan ÖZYURT, şu an için ülkemizde "tek otorite"; Türkiye Cumhuriyeti Devleti' dir. Bahse konu kurumların sertifikalarının yasal anlamda hiç bir geçerliliği yoktur. Sadece özel şirketler olup, trafiğe çıkabilmek için geçerli olan sürücü belgesi verme gibi bir yetkileri yoktur. Otorite' nin tarifi gereği yaptırım gücü vardır. Oysa adı zikredilen hiç bir kurumun verdiği sertifikalar ile trafiğe çıkamazsınız. Çıkarsanız otorite ile karşılaşırsınız. 10 istasyon ve 180 (bendeki 1988 basımı orijinali 80) sayfalık bir kitap bizlere çok şey verebilir. Ama biraz araştıran, adı geçen kurumların kendi ülkelerinde bile otorite olmadığını hemen anlayacaktır. Bu konu sadece bir pazar kavgasında haksız rekabet yaratma çabasından sürekli gündeme gelir. Bu sebeple derneğimiz de dahil, otoritelik iddiasında bulunmak tamamen yanlış bir iddia olur. Önemli olan var olan bu çok önemli öğretiyi geniş kitlelere ulaştırabilmek. Triumph motosikletleri İngilizler yapmış olabilirler, ama bizler kullanabiliriz. Bunun için sadece Sürücü belgesi vermeye yetkili otoriteden (T.C. Devleti ilgili kurumları) alacağımız belge yeterli. Dünya kadar para döküp İngiliz' den izin almamıza gerek yok. Elbette isteyen istediğini yasalar çerçevesinde yapabilir. Selam ve sevgiler...
    Selam,
    Öncelikle eğitimci olmadığımı ve hiç bir zaman da olmak istemediğimi belirterek başlamayı faydalı görüyorum.

Bu otorite konusunu neden bu kadar devletle resmiyetle bağdaştırdığınızı ben anlamlandıramadım açıkcası.

Bu yüzden öncelikle otoritenin anlamına "Türk Dil Kurumu" sözlüğünden bakmak lazım. TDK sözlüğüne göre otorite kelimesinin 3 anlamı var;

1. isim Yaptırma, yasak etme, emretme, itaat ettirme hakkı veya gücü, yetke, sulta, velayet
    "Sakarya zaferi ile gazi ve müşir Mustafa Kemal Paşa tam otoritesini elde etmiştir." - F. R. Atay
    2. Siyasi veya idari güç
    3. Çalışmalarıyla kendini kabul ettirmiş, başarılı kimse

TDK sözlüğünden görüldüğü gibi otorite sadece devlettir denilemez, kaldı ki bilgi çağında yaşıyorken otorite olarak sadece devleti tanımlamanız bence de eksik çünkü artık bilgi kimdeyse otorite kabul ederiz. Tamamen başka bir noktadan bakacak olursak, Dünya'da para en büyük güç göstergesi kabul edilirken, para bile artık devletin kontrolünde değil Bitcoin diye birşey çıktı tamamen bilgiye, algoritma çözmeye dayalı, para üzerinde devlet otoritesi kalmadı. Bugün bitcoin Amerikan Dolarından değerli.

Yani uzun lafın kısası biz bilgi çağındandayız, bilgi en değerli şey, bilgiye sahip olanı otorite olarak kabul etmek sözlük anlamından çok daha ötedir.

Diğer yandan motosiklet konusunda isteyen gönüllü, isteyen paralı eğitim alır önemli olan bu çeşitliliğin sağlanabiliyor olması. Devletin polisi bile bu özel eğitim kurumundan eğitim alıyor, bilgiye değer veriyor. Yani konu sadece ehliyet verebilme, ceza kesebilme kabiliyeti değildir.

11. Arif Oral Unal güzel mesajın için 12 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (12-09-2017),alper ozbas (12-09-2017),Berkay İnal (12-09-2017),Enver kutlu (12-09-2017),Erdi Şenkaya (14-09-2017),Ersan ÖZYURT (12-09-2017),Eser Kara (12-09-2017),omercem (12-09-2017),ozgurkismir (12-09-2017),Serdar ZIMBA (12-09-2017),SONAY YÜKSEL (12-09-2017),Zafer Çepni (25-10-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Kerim bey yanlış anlamayın ama meslek itibari açık ve net olmayı/konuşmayı severim. Değişik imalar içeren cevabınızdan neler anlamamız gerektiğini pek çözemedim. Paragöz eğitimcilere mi kızalım, ingiliz gavuruna para kaptırdığımız için mi üzülelim, motosiklet gibi ruhu olan kutsal bir özgürlük aracını para ile kirletip gönüllülük esasını bozduğumuz için dizimizi mi dövelim.

Bir bardak çay içeceğimiz cafe için foursquare/tripadvisor ve benzeri üş beş uygulamadan yorum kalite fiyat kontrolü yapıldığı günümüzde motosiklet sürmek gibi temel bir beceri için devletin ehliyeti cebinizde ise tamamdır gerisi size kalmış gibi bir yaklaşımı benim kabul etmem mümkün değil... Adamlar 1900 de motosiklet pist yarışlarına başlamış londra da. Dolayısı ile benim onu neden onu otorite kabul ettiğim açık...

Her ağacın altında bir filozofun konuştuğu ve gidip sadece oturup dinlediğiniz Atina çağı sona ereli epey bir süre oldu. Eğitim için para harcamakta bundan para kazanmakta ayıp ve günah değil. Bir doktor bir avukat bir mühendiste ücreti karşılığında bilgi ve tecrübesini bizim hizmetimize sunuyor, onları ayıplıyor muyuz ? Yamaç paraşüt ya da dalış klüplerinde eğitim aldım. Ücret ödedim. Kimsenin buna neden para veriyoruz diye tartıştığını görmedim. Konu motosiklet olunca metamorfozik ucu havada özgürlük bağımsızlık konulu düşünceler/kelimeler havada uçuşuyor ama sonuç nedir ? Ben eğitimden trilyonlar yapan eğitimci görmedim etrafımda... Hatta ben her hafta sonu keyfe keder gezerken, zamanından ailesinden fedakarlık yaparak son derece makul ücretlerle Şile yolllarında bir dünya hevesli insanla boğuşan/konuşan/yol gösteren/bir şeyler anlatan insanları görüyorum. Eğer birilerini günah keçisi ilan edeceksek bunlar eğitimciler değil çuvalla paraya motosiklet satan bu konulara son yıllarda - o da mecburen kenardan bulaşan markalar ve distribütörlerdir. Sonuçta ne kadar çok ücretli /ücretsiz kurum dernek vakıf şirket olursa hepside bu camia için kazançtır. Bir insanın bile hayatını kurtarıyor ise ne mutlu...

13. omercem güzel mesajın için 12 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (12-09-2017),alper ozbas (12-09-2017),Arif Oral Unal (13-09-2017),Atilla Düzel (12-09-2017),Berkay İnal (12-09-2017),Erdi Şenkaya (14-09-2017),Ersan ÖZYURT (12-09-2017),Eser Kara (12-09-2017),ozgurkismir (12-09-2017),Serdar ZIMBA (12-09-2017),SONAY YÜKSEL (12-09-2017),Zafer Çepni (25-10-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Üstat,

Kavramların birbirine karışmış olduğunu görüyorum. Ehliyet sürüşü, verdiğimiz eğitimler, yasal gereklilikler, akreditasyon ve kalite kavramları iç içe geçmiş. Müsadeniz ile bir değerlendirme cevabı hazırlayayım.

Kolay gelsin.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 9 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5678910 SonuncuSonuncu