ic lastikler kalinliklarina gore ayrim gosteriyor 1mm den 5mm e kadar marka ve fiyat degisimleri var tabiki fiyatlarida o denli artiyor...

Kalin iclastik avantaji Hakan abiminde belittigi gibi janttan gelecek olan darbelerde patlamaya karsi daha direnclidir ama araziye girmiyorsaniz veya araziye girdiginiz de lastik basincini dusurmuyorsaniz yani bir arazi gecisine denk geldiniz 5dk girip ciktiniz onun icin kalin takmaya gerek oldugunu dusunmuyorum zira vida civi gibi delici cisimlere bir etkisi yoktur kalin ic lastigin icinde kot bezi olan kap kalin dis lastigi delen cisim 5mm ic lastigi de kolayca delecektir haaa takarken isirttirirsaniz belki patlamaz kalin olan yada ince kadar kolay patlamaz diyim...

Kotu yani şudur ki firmalar inun icin ince ic lastik takiyorlardir fabrika cikis motorlarina kalin ic lastikler cok agir oluyor dogal olarak 1mm ile 5mm arasinda ciddi fark var

Bir diger nedeni ise maliyet tabiki

Derseniz sen hangisini kullaniyorsun tabiki ince olani arazide lastik basincini indirsem de cok hard enduro yapmadigimdan/yapamadigimdan janttan darbe alacak kadar indirmiyorum diger yandan atalet kuvvetinden dolayi lastikteki agirlik beni rahatsiz ediyor zira yine diyeyim civi girecekse 1mm de patlar 5mm de o zaman 5mm alip 5 kati para vermem mantiksiz geliyor bana

Asfalt uzerinde yuksek hizlara cikacaksaniz ince ile kalin isinma farkindaki etkisi ne olur pek bilemedim zira ic lastikli bir notorla yuksek hizlara cikmadim hic

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi