Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı basto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer üstadım, araştırmayı severim evet Bu motorlar içinde SuperTenere'yi, Tenere'yi, CT'yi, Explorer'ı, eski GS'leri hiç kullanamadım ve sahipleriyle de konuşamadım daha önce. Örneğin Tenere için yazdıklarınız kıymetli. Mesela Super Tenere o ağırlığına rağmen toprakta, çamurda hafif taşlı arazide nasıl gidiyor merak ediyorum. Hemen ağır diye motorları kafadan elemek istemiyorum. Bu nedenle sizin yorumlarınız kıymetli.

F800 GS açıkcası sürmedim. Ancak F 800 R sürdüm ve aynı motoru kullanıyorlar diye biliyorum. Sürdüğüm 2 farklı F 800 R'da da tütreşimden kesinlikle aynaları görmek mümkün değildi ve üstünde yarım saat geçirmek dahi işkence olmuştu. Bu nedenle uzak durdum 800'lük bu bloğa. Siz F800 GS ile Africa'yı kıyaslarsak ne gibi +'ları -'leri olur bahsedebilir misiniz?

KTM bu sıralar ADV modelleri olmasa da Duke serisi çok satıyor. Servis ve parça konusunda iyileşmiştir diye ümitliydim. Sizin yaşadığınız sorunlar oldu mu? Sanırım sizde de KTM var. 1090-1190-1290 arasında fiyat + özellikler bakınca şu an 1190 en mantıklısı gibi duruyor. Üretiminin bitmiş olması satışta mı problem yaşatır diye düşünüyorsunuz yoksa parça konusunda mı?
    KTM servis ve yedek parça anlamında hiç sıkıntısı yok bilginiz olsun. 1 yılı aşkındır 1190 kullanıyorum çok da memnunum. Bahsettiğiniz motorlardan en hafifi en güçlüsü ve fiyat olarak da uygun durumda. İkinci eli biraz yavaş olabilir ama gs dışında hiçbirinin çok iyi olduğu söylenemez zaten. 1190 işletme maliyetleri de oldukça düşüktür. Şöyleki bakımları 15000 km'de bir. Bu aralık Honda'da 6000 BMWde 10000 dir. Bakım fiyatları uygundur. Servisi İstanbul'da hiç sorun değil birkaç alternatif var. Yakıt sarfiyatı BMW ile beraber en düşüğü içlerinde. Arazide filan sağlamlığıyla güven verir düştüğünde kaldırıp sürmeye devam edersin orası burası kırılmaz. Tubeless lastiklerle rahat edersin. Ayrıca cbf1000'e alışmışsan güç hız keyif anlamında bence en yakın olan model yine 1190. Yine de söylemek gerekir ki motosiklet gönül işi ben gönlümü 1190'a kaptırdım bi kere halimden çok memnunum

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Murat selam,
    Bütçe nedir?
    Bahsettiğin motorların fiyat bandı çok geniş..
    Motor fiyatları kur & vergi çarpanlarıyla 1 yıl öncesi ile ciddi farklara ulaşabiliyor.
    Ancak bu sıfır motorlar için geçerlidir.
    1 Yıl önce misal 10tl'ye alınan motor bu yıl vergi veya pariteden dolayı 15tl olmuşsa, eğer sahibi aç gözlü değilse o motor zaten 13-14 Tl'ye satmaz.
    Aslında bu işe kurdan zarar ettim kar ettim gözü ile zaten bakamazsın; bu iş keyif işidir, alırsın binersin gidersin.
    Döviz bazında düşünürsen motor alıp-almama konusunda gider gelirsin.
    Aksesuar konusuna gelince, maalesef motoru satarken bunun üzerinde 10bin liralık aksesuar var, muadilleri 40 istiyorsa benimki 48 eder mantığı da bir işe yaramıyor.
    Aksesuarlı motor sadece muadil motorlar arasında bir tercih edilme sebebi oluyor. Bahsettiğim aksesuarlar tabi ki 1000€'luk yan çanta değildir.
    300-500 liralık çamurluk taktım, gidon yükseltmem var, bunlar hikaye..

bir de son olarak yazdığın motorlar denk değil,

africa tiger800 f800 bunları ayrı değerlendir.
    crosstourer tenere gs 1190 bunları ayrı değerlendir, bu 4lüde de gs ve 1190'ı fiyatları nedeni ile ayır.
    660 tenere'yi başka değerlendir.
    Konu oguzetuna tarafından (13-11-2017 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

Enduroist Üye basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Konu Africa Twin veya ikinci el fiyatlandırmasına veya ikinci el mi sıfır mı tartışmasına dönsün istemem. Tercihim büyük ihtimalle ikinci el olacak zaten. Mantıklı motorlar da yok değil Africa'larda zaten onları fav'a ekledim hafta sonu 4-5 tanesine bakacağım. Biraz motorlara veya otomobillere külçe altın muamelesi yapan sanki döviz ve liste fiyatı her arttıkça aynı oranda motoru kıymetlenmek zorunda gibi davranan bir kesime özel yazmıştım ben o cümleyi; fiyatların yükselmesini de anlıyorum ve biliyorum. Hayatım boyunca dövizle fiyatı değişen şeyler aldım sattım Elbette insanların malının hakkını istemesi doğaldır. Belki geniş ifade ettim, AT sahiplerinde alınganlık yaratabilir bu durum, düşüncesizce olmuş kusura bakmayın.

Gürol üstadım, 30.000 bence de problem değildir ancak piyasa değerlendirken bunları kriter alıp değerlendiriyor. Yoksa haklısınız.

Her neyse, konumuz bu değildi şimdi mevcut şartlarda Africa'lar aksesuarlı 52.000 civarında. Diğer motorların fiyatlarını da sizler biliyorsunuz. Daha ziyade hangi motoru seçmek lazım, avantajları dezavantajları nelerdir gibi konularda yorumlarınıza açığım.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Selamlar,

Gördüğüm kadarı ile kafanız pek karışık değil aslında. Epey sağlam araştırma yapmışsınız. Ne istediğinizi tespit etmişsiniz. Bahsettiğiniz motosikletlerin hemen tamamı 200+ kg motosikletler. Bu motosikletler ile tek başına ağır arazilere girmek zaten biraz fazla macera aramak olur. Bir grubunuz var ise ve beraber geziyorsanız ağırlık çokta takılacağınız bir husus değil sanki...

Siz elemişsiniz gerçi ama F 800 GS saydıklarınız içinde en fayda/maliyet oranı en yüksek motosikletlerden birisi. Bazı kronik sorunları var (frenajda dalma, fazla rüzgar alma, gidonda yüksek hızda titreme , iç lastikli olması vs. ) ama hepsinin çözümü var. Üzerindeki motor yıllardır kendini ispatlamış sorunsuz torklu bir motor. Arazide de hepsinin önünde bence... Bu arada yeni F 850 GS garip bir tiple arzı endam etti ama fiyat konusunda garip bir etiketle ülkemizde olacağı kesin.

KTM 1190 artık üretilmeyen bir motosiklet. 1090 ya da 1290 değerlendirilebilir. 1190 çok keyiflidir. Ama servis /yedek parça ve 2. el konusunda sizi üzer.

Dİğer motorları test amaçlı kullandım fazla yorum yapamayacağım. Ama 660 Tenere ile Edirneye gidip geldim ve içime sinmedi. Agırlık/zayıf motor/ aşırı rüzgar/ titreşim vs. Triump da çok güzel motosikletler üretiyor ama Türkiye de bir Korlas endişesi yerleşti ve aşılamıyor sanki bir türlü. Kullanıcıları daha iyi fikir verecektir.

Aslında Africa Twinden başka makul seçenek yok gibi şu anda...

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Murat tavsiyeler genel de insanların kullandıkları motorlar üzerin de olacak,hiçbir motor diğerine denk değildir (mutlaka birinin artısı diğerinin eksisi yada tam tersi olacaktır),dolayısı ile özün de karşılaştırma bana göre çok zor..
    Bana göre Africa şu an ki fiyatına rağmen halen f/p oranı yüksek bir model,amacına yönelik sürüş tarzına da uygun bence.2018 i beklemeye değer mi ? Satışa çıkacağı rakam 75 bandın da olursa (tahminim) değmez, Onun yerine 16-17 model düşük km,aksesuarlı buldun mu değerlendir.
    Konu Serdar ZIMBA tarafından (13-11-2017 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

bence kendi kanımca iki seçeneğin var. Africa Twin yada Süper Tenere yazılan çizilenlere göre

KILIBIKRAYDIR

Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Teşekkürler herkese

KTM 1190 geçen haftalarda çok kanıma girmeye başlamıştı halbuki

Honda bu %20 ek zammı yaptı mı yapacak mı ne zaman ve nasıl yapacak tam olarak bilgi var mı? Bunu yeni AT ADV için soruyorum, örneğin geldiğinde 75 değil de 65-67 bandında gelirse o zaman bayağı sorgulatır kendini.

Bir de elbette Super Tenere bir Africa Twin gibi arazide yol alamaz ama örneğin GS 1200'ün girip çıktığı her yola ST de girer ve rahatça kontrol edilir denebilir mi?

Kıy paraya al sulu GS'ini diyen biri de çıkar diye bekliyorum, kendisine soracak çok sorularım olacak

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Teşekkürler herkese
    ....
    Honda bu %20 ek zammı yaptı mı yapacak mı ne zaman ve nasıl yapacak tam olarak bilgi var mı? Bunu yeni AT ADV için soruyorum, örneğin geldiğinde 75 değil de 65-67 bandında gelirse o zaman bayağı sorgulatır kendini.
    Hayır tam olarak yansıtmadı... yavaş yavaş yükseltiyor ama A.T. de kendisi bir şekil de TR de ki vergilere rağmen arada ki farkı sübvanse ediyor,yurtdışı fiyatına bir Africa alırsınız ama bir GS alamazsınız : )

Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır tam olarak yansıtmadı... yavaş yavaş yükseltiyor ama A.T. de kendisi bir şekil de TR de ki vergilere rağmen arada ki farkı sübvanse ediyor,yurtdışı fiyatına bir Africa alırsınız ama bir GS alamazsınız : )
    Acaba Ocak'ta böyle çaaat diye bir artış mı olur yoksa yavaş yavaş yükseltmeye devam ederler mi acaba?...

Bu arada GS ADV paketi ile normali arasında nasıl değerlendirme yaparsınız? Fazladan amortisör travel payı, ride by wire, büyük depo etc güzel şeyler ama sizce 7-8 bin TL farka girilir mi? Bir de tabii onu beklemek lazım bir kaç ay, şu an motorum yok

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Acaba Ocak'ta böyle çaaat diye bir artış mı olur yoksa yavaş yavaş yükseltmeye devam ederler mi acaba?...

Bu arada GS ADV paketi ile normali arasında nasıl değerlendirme yaparsınız? Fazladan amortisör travel payı, ride by wire, büyük depo etc güzel şeyler ama sizce 7-8 bin TL farka girilir mi? Bir de tabii onu beklemek lazım bir kaç ay, şu an motorum yok
    Honda genel de iki ay da bir zam yapıyor ve ort %4 leri geçmiyor,o nedenle kurlara da bağlı olmak şartıyla Ocak da büyük bir zam beklemiyorum,zira Şubat da fuar var, fuar indirimi adı altın da yüksek tutmayacaktır, keza 2018 ADV için ya lansman yada fuar fiyatına özel bir çalışma yapabilir.Ön sipariş usulu,fuar sonrası fiyatlar artacaktır. GS ADV ile normali demişsiniz ama bunu Africa için sorduğunuzu düşünüyorum,ben 2017 sahibi olarak 2018 ADV ye geçmeyi düşünmezdim, ama yeni alıyor olsam fiyatına göre düşünürdüm.Gelen özellikler arasın da depo kapasitesinin artırılması dışın da kayda değer bir özellik yok,motoru daha ağırlaştırdılar ama motorun gücü aynı tutulmuş.Yeni bilgi ekranına resimlerden gördüğüm kadarı ile tam ısınamadım,sürüş modları eklenmiş ne fark yaratacak göreceğiz,ayrıca sadece DCT lanse edildi sanırım, manuel gelecek mi soru işareti.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu