Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 132 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3282122128129130131132133134135136142182232 ... SonuncuSonuncu
1,311 den 1,320´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Eyvallah abi, hayırlısı bakalım artık ne gelecek.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı speedy2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,genelde vurdurarak çalıştırıyordun ondanmı yoksa
    Yok abi bu sefer fazla devir çevirmekten oldu sanırım : ) Gerçi ne olduğuda belli değil henüz , açıp bakacağız

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

1000 km bakımını yaptırdım.

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Yıkattım kendine geldi motor Çakmaklık aldım müsait zamanda onun montajını yapacağım.

Enduroist Katılımcı Üye HalilTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil TAN

Dün akü değiştirdim, 12 Volt 12 Amper Yuasa,
    orijinal fiyatı 340 TL ben Tolga abi sayesinde 240 TL ye aldım

------------------------
    Güvenmek iyidir ama kontrol-dikkat etmek daha iyidir

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Bu gün F650GS'mi İbrahim Ustaya götürdüm. Göngüren'e vardığımda Kale Center alışveriş merkezinin önünde durup Saat 18:56'da İbrahim Ustayı aradım. Bana "bekle gelip alacağım dedi" Bekledim... Bir kenarda durup beklemeye koyuldum. Benimde aklıma İbrahim Usta çok yoğundur. Arada kaynayıp unutulacağız diye düşünüyorum. Tabi bende beklemeye devam ediyorum... :-) Neyse ki bir süre bekledim. Alışveriş merkezinde sarı enduroist yelekli bir adam polis gibi gelen geçen bakıyor, trafikteki insanlar sağıma soluma bakıyorlar. Polis mi değil mi diye... İçimden geçti "bir kez daha ara" diye telefonu çıkarıp aradım. İbrahim Usta, düşündüğüm gibi araya başka kişiler girince beni unutmuş... Kendi kendime deli gibi gülüyorum... Neyse ki İbrahim Ustanın yakışıklı oğlu geldi. Atölyeye kadar artçı olarak eşlik etti. Atölye de beni GS havlayarak karşıladı...

İbrahim Usta GS ile oyun oynarken... :-)

İşte Sevimli GS gerçekten çok sevdim tam bir oyuncu... :-)

Motora gelince; Şikayetim,

Akü değişecek,

Frende boşluk var, sürekli pompalamak zorunda kalıyordum.

Zaman göstergesi motoru çalıştırdığımda kendini sıfırlıyor.

Motor çalıştığında boş vites geçişinde zorluk çekiyordum. Motoru kapattığımda düzgün çalışıyordu.

Başka bir sorunum yoktu. Diğer ihtiyaçları varsa İbrahim usta tespit edecektir.

Pazartesi mesaiden sonra motorumu almaya gideceğim... Motorumu aldığımda rapor olarak tekrar geçeceğim...

Haftaya İzmir yolunun bahar lezzetiyle yol alacağım... Bu nedenle hiç bir sıkıntı yaşamam gerekiyor ki yaşayacağım sadece keyif ve eğlence olmasını istiyorum... :-) Bu günlük hikayemiz bu kadar... Sağlıcakla kalın...
    Konu Aras Acer tarafından (06-04-2013 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

7. Aras Acer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aytekin ARIKAN (07-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

f 650 mi satmaya kıyamadım.yağmur çamur zamanı 1150 yi dinlendirip f650 ile çıkıyorum dışarı.uygun fiyata almam a rağmen yaptığım bakım ve değişşikler bana yınede normal piyasa fiyatına getirdi 1150 yi.çoğuARKADAŞ TEMİZ MASRAFSIZ MOTOR PEŞİNDE KOŞUYOR.ASLINDA DOĞRU BİR YAKLAŞIM TABİ MOTOR VE MEKANİKTEN ANLAMAYANLAR İÇİNbense masrafı olsun uygun olsun yapılacak değişimleri bilgim dahilinde yapılsın içinde ne olduğunu bileyim düşüncesini taşıyorum.bu yüzden 6 şubatta aldığım 2003 model R1150 gs adv me yatığım değişiklikleri yazayım size fikriniz olsun.arka bağaj 60 litre lik yançanta takmayı sevmediğimden buyuk yaptırdım özel sipariş yani.yan çanta demirleri,tourance lastikler,yeni akü,yeni kontak,ön amortisör keçeleri ve yağı,motor üst kapakları,buji yağlar ve filitre,benzin hortum jakları,yağ kapağı,arka disk bozuktu takım olsun diye 3 adet papatya disk komple fren balatası,komple hidrolik değişimi,şanzıman ve difrensiyel yağı tabiki,ve şu 50 .bin km den sonra başlayan kronik boğaz kelebek tıkırtılarınıda kendi çabamla söküp yeni yatak takarak kestim.sipop ve sennkron ayarı yaptırdım ,bana göre tek sıkıntı headers lerin kromlarının yanık olması önümüzdeki günlerde yeni kaplama yaparak mükemmel ötesi olacaktır saygılar

9. uğurkoç güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (10-04-2013),Yunus DERVİŞ (08-04-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Firuzemin zincirini değiştirdim bugün. Bir keyiflendi bir keyiflendi sormayın
    Değiştirmeden önce eski zincirle yeni zinciri yan yana koyup ölçtüm arada inanılmaz fark vardı. Keşke fotoğrafını çekseydim. Bir zincirin bu kadar uzayabileceği aklımın ucundan geçmezdi

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı oguzhanlal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firuzemin zincirini değiştirdim bugün. Bir keyiflendi bir keyiflendi sormayın
    Değiştirmeden önce eski zincirle yeni zinciri yan yana koyup ölçtüm arada inanılmaz fark vardı. Keşke fotoğrafını çekseydim. Bir zincirin bu kadar uzayabileceği aklımın ucundan geçmezdi
    Kendime değilde, bostancı alt geçite girdiğimde 150cc lik bir asyamotor vardı, 4lüleri yanan, durdum.iyiki durmuşum, motoru yeni almış(2.el) ama zincir dibine kadar gerildiği halde 5cm sallanıyor. neyse ki düz yolda giderken zincir atmış. motorun avadanlığında tornavida vardı neyse ki taktık zincirini geri.

Evet bollaşan ve, ayar vidası sona dayanan zincirlere dikkat, tehlikeli bir pozisyonda atabilir yada sonuna kadar gerildiği için zincir kopabilir.

12. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Oğuzhan Gökdal (10-04-2013)

ch
    Guest

Alıntı uğurkoç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f 650 mi satmaya kıyamadım.yağmur çamur zamanı 1150 yi dinlendirip f650 ile çıkıyorum dışarı.uygun fiyata almam a rağmen yaptığım bakım ve değişşikler bana yınede normal piyasa fiyatına getirdi 1150 yi.çoğuARKADAŞ TEMİZ MASRAFSIZ MOTOR PEŞİNDE KOŞUYOR.ASLINDA DOĞRU BİR YAKLAŞIM TABİ MOTOR VE MEKANİKTEN ANLAMAYANLAR İÇİNbense masrafı olsun uygun olsun yapılacak değişimleri bilgim dahilinde yapılsın içinde ne olduğunu bileyim düşüncesini taşıyorum.bu yüzden 6 şubatta aldığım 2003 model R1150 gs adv me yatığım değişiklikleri yazayım size fikriniz olsun.arka bağaj 60 litre lik yançanta takmayı sevmediğimden buyuk yaptırdım özel sipariş yani.yan çanta demirleri,tourance lastikler,yeni akü,yeni kontak,ön amortisör keçeleri ve yağı,motor üst kapakları,buji yağlar ve filitre,benzin hortum jakları,yağ kapağı,arka disk bozuktu takım olsun diye 3 adet papatya disk komple fren balatası,komple hidrolik değişimi,şanzıman ve difrensiyel yağı tabiki,ve şu 50 .bin km den sonra başlayan kronik boğaz kelebek tıkırtılarınıda kendi çabamla söküp yeni yatak takarak kestim.sipop ve sennkron ayarı yaptırdım ,bana göre tek sıkıntı headers lerin kromlarının yanık olması önümüzdeki günlerde yeni kaplama yaparak mükemmel ötesi olacaktır saygılar

Motoru sadece kullanan, en ufak şeyinden anlamayan adamlara ultra kıl olduğum gibi; motorla özdeşleşen, araştıran, işin ucundan mutlaka tutan, yeri geldi mi kendi işini kendi yapanlara da feci derecede saygım var.. Birkaç defa serviste karşılaşmışlığımız, muhabbetimiz var.. Bu yazıda yazdığın bütün "yapılacaklar listesi"ni serviste kağıda dökerken ben de oradaydım, yazıyı okuyunca da tekrar saygılarımı sunmak istedim abi...

Yalnız tek bir konuda naçizane fikrimi belirtmek isterim..
    Uzun yolda o kadar büyük topcase mantıklı olabilir.. Hele artçı da varsa, ya da artçı yerine diğer malzemeleri bungee ile bağlıyorsan (ben bağlıyorum mesela) aerodinamik anlamda bir sorun da teşkil etmeyecektir..
    Ama özellikle şehiriçinde artçı ya da malzeme olmadığını düşünürsek, o ebatta bir topcase sanki aerodinamik anlamda dezavantajlarını da birlikte getirecektir.. O yüzden şehiriçi için daha küçük bir topcase mi kullansan diyorum...

14. ch, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (10-04-2013)

Sayfa 132 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3282122128129130131132133134135136142182232 ... SonuncuSonuncu