Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 182 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 82132172178179180181182183184185186192232 ... SonuncuSonuncu
1,811 den 1,820´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Hüseyin diyince kafam karişti yahuuu.... Dedim uğur abi hizlica bi oğlan dahami yapti yetiştirdi

Sonradan aklima geldi çift isimli olduğu... Benim mavi kargayida götürmem lazim hala debriyazsiz garajda yatiyorr

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Sorma Bora, ben de Bekir diye gittim, bakınıp durdum Bekir nerde diye. 😁Herkes Hüseyin diye hitap ediyor. Sonunda çözdüm durumu ama yine de sordum da emin oldum. Ailesi Hüseyin diye hitap ettiğinden ben de öyle anlattım. ;)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Beni dün biraz uğraştırdı eşşek.

Öncelikle zaten 15.000 bakımı zamanı gelmişti. Onu yaptık. Yağ değişti , yağ filtresi değişti , arka fren balatası baya azalmıştı onuda değiştirdik.

Asıl sorun ise gidondaki bilyalardaydı. Motor 4-5 gündür virajlarda veya ufak dönüşlerde zorlanıyordu.Artçılı çok daha hissettiriyordu bu. Viraj içerisinde bazen sapıtıyordu. İlk olarak acaba lastik havalarımı dedim yook , lastiği kontrol ettim yook , sonra acaba balans mı dedim yook , tel jant kolay kolay yamulmaz ama bakiyim dedim yook , en son gidon aklıma gelince dedim bunda bir sorun var tekerin yer ile bağlantısı kesildiği halde gidon sağa sola dönerken tam orta noktada sanki bir şeye sürtüp geçiyor yada bir tık sanki zorlanıp geçiyor gibi bir şey hissettim. Nolur bilya olmasın dedim ama bilyalarmış

Neyse sonra servise gittim ve bizimkinin hali Hazır ön takım yokken şu arkalarıda komple sökelimde temizleyip oraları yağlayalım dedik. Çünkü hiç yapmamıştım ve ara ara gıcırtı sesi geliyordu yük varken motorun üzerinde. O seside hallettik. Keşke genel bir resim çekseymişim. Tekerler falan sökülünce çok komik durdu bu Bu bakım ve gidon bilyaları değişimi vs bana biraz tuzluya patladı. Bilyalar 350 tl miş toplamda 1000 tl ödedim...

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni dün biraz uğraştırdı eşşek.

Öncelikle zaten 15.000 bakımı zamanı gelmişti. Onu yaptık. Yağ değişti , yağ filtresi değişti , arka fren balatası baya azalmıştı onuda değiştirdik.

Asıl sorun ise gidondaki bilyalardaydı. Motor 4-5 gündür virajlarda veya ufak dönüşlerde zorlanıyordu.Artçılı çok daha hissettiriyordu bu. Viraj içerisinde bazen sapıtıyordu. İlk olarak acaba lastik havalarımı dedim yook , lastiği kontrol ettim yook , sonra acaba balans mı dedim yook , tel jant kolay kolay yamulmaz ama bakiyim dedim yook , en son gidon aklıma gelince dedim bunda bir sorun var tekerin yer ile bağlantısı kesildiği halde gidon sağa sola dönerken tam orta noktada sanki bir şeye sürtüp geçiyor yada bir tık sanki zorlanıp geçiyor gibi bir şey hissettim. Nolur bilya olmasın dedim ama bilyalarmış

Neyse sonra servise gittim ve bizimkinin hali Hazır ön takım yokken şu arkalarıda komple sökelimde temizleyip oraları yağlayalım dedik. Çünkü hiç yapmamıştım ve ara ara gıcırtı sesi geliyordu yük varken motorun üzerinde. O seside hallettik. Keşke genel bir resim çekseymişim. Tekerler falan sökülünce çok komik durdu bu Bu bakım ve gidon bilyaları değişimi vs bana biraz tuzluya patladı. Bilyalar 350 tl miş toplamda 1000 tl ödedim...

Öncelikle geçmiş olsun.Çok güzel bir motorunuz var.Çok beğendiğim tenere lakin beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. 15000 km de gidon bilyası mı bozulmuş.Demek ki kapsamlı bir Asya turunda bir sorun oluşturacak.Ama bu motorla Afrika ya gidip gelenler de var.Bu iş biraz kafamı karıştırdı.Acaba sizin ki çok özel bir durum mu yoksa olağan bir durum mu?
    Ah tenere ah yıktın hayallerimi.Yenilmezdin benim için. Anladığım kadarıyla benim için TransAlp olacak Transasya
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.Çok güzel bir motorunuz var.Çok beğendiğim tenere lakin beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. 15000 km de gidon bilyası mı bozulmuş.Demek ki kapsamlı bir Asya turunda bir sorun oluşturacak.Ama bu motorla Afrika ya gidip gelenler de var.Bu iş biraz kafamı karıştırdı.Acaba sizin ki çok özel bir durum mu yoksa olağan bir durum mu?
    Ah tenere ah yıktın hayallerimi.Yenilmezdin benim için. Anladığım kadarıyla benim için TransAlp olacak Transasya
    Zannedersem bu bana özel bir durum çünkü bende görmemiştim 15 binde bunu yapan tenere. Yalnız neden olduğunu bende pek bilmiyorum. Bu arada aslında bakmayın benim takıntılığımda olabilir bu çünkü bende bir Asya turunda vs olsam değiştirmezdim kullanırdım bu şekilde. Bu arada öyle deli gibi araziye çıkan bi adam falan değilim.
    Ayrıca ustanın dediği zamanla bunu yapar , aslında tamam zamanla yaparda bende 15 binde beklemiyordum bunu. Bir de asıl şuna kafam takıldı " tayzikli su buraya tutturma çok daha çabuk bozar " dedi. Acaba buda etken olabilir mi bilemedim...

6. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (13-04-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Geçmiş olsun. Ben de o rulmanları olası sıkıntı yaşamamak için ihtiyaç dışı değiştirmiştim. Orijinali tanesi 200 gibi bir rakamdı yanlış hatırlamadıysam. Ben aynısını Adana'dan aldım. Rulmancıdan 50 TL ye malolmuştu. Yanlız takması değil de eskisini sökmesi bazen ısıtmayla çıkıyor. İşçiliği sade ama zahmetli. Onun için bu paralara maloluyor. Ben hazır sökmüşken motosikletin tüm rulman ve keçelerini değiştirmiştim. Çok ucuz bir fiyat tutmuştu. Şuan motosikleti sattığım arkadaş gönül rahatlığı ile uzun müddet binecek.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

8. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (13-04-2016)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Zannedersem bu bana özel bir durum çünkü bende görmemiştim 15 binde bunu yapan tenere. Yalnız neden olduğunu bende pek bilmiyorum. Bu arada aslında bakmayın benim takıntılığımda olabilir bu çünkü bende bir Asya turunda vs olsam değiştirmezdim kullanırdım bu şekilde. Bu arada öyle deli gibi araziye çıkan bi adam falan değilim.
    Ayrıca ustanın dediği zamanla bunu yapar , aslında tamam zamanla yaparda bende 15 binde beklemiyordum bunu. Bir de asıl şuna kafam takıldı " tayzikli su buraya tutturma çok daha çabuk bozar " dedi. Acaba buda etken olabilir mi bilemedim...
    15000 km gerçekten az.Ben çok çok uzun süre xt 660 z yi araştırdım.Yapılan güzergahlar bu güzergahlardan sonra değişenler bozulanlar vs. Ama hiç birinde bunu okumadım.Kuvvetle muhtemel basınçlı su motoru temizlerken aynı zamanda da gresi de temizlemiş Ordaki yağ çok önemli.Bu arada ismini hatırlayamadım ama çok özendiğim bir tenereli arkadaşın blog un da okumuştum(rüzgarın izinde) konjektör arızası.Su almaya elverişli bir yerdeymiş.Seyehate çıkmadan önce silikonlamış.Başka yabancı bir gezginin uzun süre yarım debriyaj kullanım gerektiren bir arazi yapısından dolayı bir daha balatanın ayrılmadığını,yenisi ile değiştimek zorunda kaldığını gibi şeyler okudum ama bu bilya işini hiç okumamıştım.Demek bu da olasılıkların içinde.
    Senin ki kuvvetle muhtemel yağsız kalmış ama bu yağlama periyodu ne olmalı bunu sana zahmet servise danışın mısın?Bunu da Tenere bilgi kitapçığıma ekleyeyim
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15000 km gerçekten az.Ben çok çok uzun süre xt 660 z yi araştırdım.Yapılan güzergahlar bu güzergahlardan sonra değişenler bozulanlar vs. Ama hiç birinde bunu okumadım.Kuvvetle muhtemel basınçlı su motoru temizlerken aynı zamanda da gresi de temizlemiş Ordaki yağ çok önemli.Bu arada ismini hatırlayamadım ama çok özendiğim bir tenereli arkadaşın blog un da okumuştum(rüzgarın izinde) konjektör arızası.Su almaya elverişli bir yerdeymiş.Seyehate çıkmadan önce silikonlamış.Başka yabancı bir gezginin uzun süre yarım debriyaj kullanım gerektiren bir arazi yapısından dolayı bir daha balatanın ayrılmadığını,yenisi ile değiştimek zorunda kaldığını gibi şeyler okudum ama bu bilya işini hiç okumamıştım.Demek bu da olasılıkların içinde.
    Senin ki kuvvetle muhtemel yağsız kalmış ama bu yağlama periyodu ne olmalı bunu sana zahmet servise danışın mısın?Bunu da Tenere bilgi kitapçığıma ekleyeyim
    Serkandan bahsediyorsun sen. Serkan ile aynı yerde bakımlarımızı yaptırırız. Hatta 2 hafta önce onun motoru topladık arkadaşımdır kendisi. Afrika yapcaklar bu sene 2 motor.

Evet serkan öyle bir sorun yaşadı o yüzden bendeki silikonlu

Olabilir çünkü biz orayı açtığımızda yağ ile birlikte çok az suda aktı.

Bende pek anlamadım bu sorunu ama artık değişti yapcak bişi yok şimdi gözüm gibi bakarım ben ona bakım aralığını sorarım ama 5000 den az olmaması gerekli mantıken.

Bu arada bu arıza sayesinde motoru dün baya sıfırdan söküp taktık resmen bi 15 daha el sürmeye gerek yok

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ben de o rulmanları olası sıkıntı yaşamamak için ihtiyaç dışı değiştirmiştim. Orijinali tanesi 200 gibi bir rakamdı yanlış hatırlamadıysam. Ben aynısını Adana'dan aldım. Rulmancıdan 50 TL ye malolmuştu. Yanlız takması değil de eskisini sökmesi bazen ısıtmayla çıkıyor. İşçiliği sade ama zahmetli. Onun için bu paralara maloluyor. Ben hazır sökmüşken motosikletin tüm rulman ve keçelerini değiştirmiştim. Çok ucuz bir fiyat tutmuştu. Şuan motosikleti sattığım arkadaş gönül rahatlığı ile uzun müddet binecek.

Çok İyi yapmışsın Ali ama benim hiç aklıma gelmemişti daha 15 bin diye. Zaten arızayı bulurken en son bakmak istediğim buydu ve zaten sorunda bizzat kendisiymiş

Yalan sölemiyim ben bazı durumlarda orjinal ürün kullanmaya özen gösteriyorum biliyorum hiç bir farkları yok ama böyleyim.

İşçiliği dediğin gibi kolay ama zaman alıyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Çok İyi yapmışsın Ali ama benim hiç aklıma gelmemişti daha 15 bin diye. Zaten arızayı bulurken en son bakmak istediğim buydu ve zaten sorunda bizzat kendisiymiş

Yalan sölemiyim ben bazı durumlarda orjinal ürün kullanmaya özen gösteriyorum biliyorum hiç bir farkları yok ama böyleyim.

İşçiliği dediğin gibi kolay ama zaman alıyor.

Yukarıdaki rulmanın birisi Borusan deposundaki mal. Birisi de Adana'daki rulmancıdan aldığım mal. Birisi 200 küsür TL. Birisi 50 TL. Her ikisi de aynı rulman. Ben araştırarak aldım. Önce Borusan'a gidip ruhsatı göstererek malı getirttim. Sonra fotoğrafını çektim. Sonra da adanaya gidip aldım. Bulamasaydım skf alacaktım. Ben de her zaman orijinalden yanayımdır. Ama bazen ufaktefek sarf malzemelerinde hesaplılara yöneldiğim de çok olmuştur. Balata, elcik, keçe ve rulman, filtreler gibi..

Sayfa 182 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 82132172178179180181182183184185186192232 ... SonuncuSonuncu