Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 84 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 347480818283848586878894134184 ... SonuncuSonuncu
831 den 840´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

boyasız metal aksamlara balata spreyi yada benzin,granaja pasta cila.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

F 650 GS için ben birşey yazmıyayım herkes yazmış zaten belki sonra yazarım..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

eyvallah uğur ben bugün sonaxa götürcem onlarda zift çözücü sprey oluyor bari temizlesinler.Yanlız bu nc700x e uzun ön çamurluk ve arka çamurluk şart bunu anladım.İç çamaşırıma kadar katran içindeyim dünden beri motor dahil ben bile 3 kere yıkandım hala daha katran var kolumda falan offf ya böyle tatil yerlerinde yol çalışması yapmıyorlarmı hata oluyorum.Yol çalışması tabelese koymuş seni başka yere yönlendiriyor sonra oraya gidiyorsun rdada asvalt çalışması var geriyede dönemiyorsun 100 km ilginç bir ülke .

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

canım çıktı 5 saate anca çıkardım yoruldum resmen ben 10 km koşan bir adam katrana mahlupo oldum aha burada hepinize söylüyorum isterse yusuf abi sitenin girşinede yazabilir,eğerki bir daha yol çalışması görim kutuplarda bile olsam geri dönücem hiçbir güç ilahi yada dünyavi beni o katrana sokamaz.Vahşi batıdaki suçluları tüy ve katrana buluyorlardıya aynı öyle oldum.Bir ara motoru komple sökmeyi bile düşündüm ama kullanım kitabı daha çıkmamış haha ciddi söylüyorum herşeyi söküp gaza batırıcaktım haha bugün ömründen 3 yıl gitti en az.Canım çıktı canım.

Enduroist Üye shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şule Bendler
    Motosiklet
    gs 650f
    Marka
    Bmw

Alıntı uğurkoç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar ne hikmetse bütn yetkilerim var olmasına rağmen hala ne resim yükleniyo nede yeni konu açabiliyorum.yeni başlıkla taşınırsa sevinirim bu yazım.

BMW F 650 GS ALACAKLARA DUYURU:
    f 650 gs 2000 ve üzeri bir motor sevdası içerisinde olan arkadaşlara kılavuz olması amacıyla bu yazıyı tecrübe ve duyduklarım üzerine hazırladım.
    20 BİN İLE 50 BİN KM ARALIĞINDA bir motor almayı düşünenler acaba aldığım bu motorun içinden nasıl bir masraf çıkar neler değişmeli diye düşünenlere eğerki uzun süre yatmış ve bi çok yeri kurcalanmamış bir motor alıyorsanız muhtemel değişecekler listesi hazırladım tabi bunlar zaman içinde ya değişmiştir yada değişmek isteyecektir.
    1-25.000 km civarı marş dişlisi ve rublesi.200 tl civarı
    2-km sınırı olmadan ön amortisör keçeleri ve yağı.
    3-arka amortisör belki,önceki sahiplerine bağlı.
    4-lastikler muhtemelen.
    5-arka disk
    6-arka fren ana merkezi pedaldaki,genelde tamiri mümkün.
    7-35.000 km civarı gidon bilyaları ve teker bilyaları.sanai lerde bol.
    8-40-45.000 civarı devirdaim keçeleri.2 adet 10x26x7 ölçüde.borusanda 120 tl.piyasada 10 tl
    9-soğutma suyu ve antifriz.
    10-35.000 km civarı benzin filitresi.orjinali 270 tl,2005 golf otonunki uyar 35 tl,%10 fazla yaktırdığı söylenir.
    yağ,filitre fren ve debriyaj balataları,buji,zincir ve dişliler periyodik bakıma girdiğinden yazma gereği duymadım.
    unuttuklarım olabilir,eklenti yapmak isteyenler yapabilir f 650 hakkında bir klavuz oluşmuş olur.
    1 ay kadar önce aldım ve sahibinin binip gideceksin demesine rağmen yazdıgınız tüm bakımlarını arkadasımla yaptık-ben gözlemci daha çok tabi-ön 2 amortisor keçelerinide değiştirdik.ve işlemler bittikten sonra yaklasık 35-400km yol yaptık.hiç akıtanı falan yoktu.ancak önceki gün bibaktım.biri kaçak yapıyoroysa ne düştüm ne çukurlu kötü bir yola girdim..tamamen asvalttaydım hatta.okadar km sonra olmayan şimdi neden oldu acaba

Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı shule Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay kadar önce aldım ve sahibinin binip gideceksin demesine rağmen yazdıgınız tüm bakımlarını arkadasımla yaptık-ben gözlemci daha çok tabi-ön 2 amortisor keçelerinide değiştirdik.ve işlemler bittikten sonra yaklasık 35-400km yol yaptık.hiç akıtanı falan yoktu.ancak önceki gün bibaktım.biri kaçak yapıyoroysa ne düştüm ne çukurlu kötü bir yola girdim..tamamen asvalttaydım hatta.okadar km sonra olmayan şimdi neden oldu acaba
    benim tahminim.
    1-aldığınız keçeler orjinal ngk değildi
    2-kulandığınız amortisör yağı 10w değildi
    3-kaçıran taraftaki boruda ciddi bir ezik yada çizik var.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı shule Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun ufacik bir toz parcasi olabilir...linkteki zamazingoyu almak zorunda degilsiniz denemek icin, eski rontgen film veya 35mm lik negatif kesip sansinizi deneyebilirsiniz

http://sealmate.net/

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Hafta sonu kafaya taktim orta sehpa/katalitik koruma yapicam dedim kendime, nasil olsada evde fazladan aliminium plaka duruyordu. Az kesip bictikden sonra boyle bisey cikti karsima. Kaldi statik boya islemi...renk sari olsunmu ?!

Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

yok be abicim keçe tozdan çamurdan o kadar çabuk kaçırmaz.takarken yırtılmadıysa,benim 6-7 bin km oldu ocak-şubat çamurunda bindim kaçırma yok.

orta sehpa koruma güzel fakat özellikle yağışlı havalarda oraya bol miktarda çamur stoklanması sıkıntı olmazmı ??

Enduroist Üye shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şule Bendler
    Motosiklet
    gs 650f
    Marka
    Bmw

Alıntı smallz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun ufacik bir toz parcasi olabilir...linkteki zamazingoyu almak zorunda degilsiniz denemek icin, eski rontgen film veya 35mm lik negatif kesip sansinizi deneyebilirsiniz

http://sealmate.net/

Yani toz parçası varsa bu na benzer röntgen filmi gibi bisi orayı temizliyor,videodan onu anladık dimi?ama zaten enduro-cros motorlarda bu olağan diilmidir,tozlanma?

Sayfa 84 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 347480818283848586878894134184 ... SonuncuSonuncu