Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 87 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

arkadaşlar BMW 1200rt nin servis manual ini bulacağım bir site varmı?

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Faydalı güzel bir site link'ide benden:
    http://www.2wheelpros.com/
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fic...0&rnd=08102012

linkte bmw 1200 serisinin bobini için 133 dolar fiyat yazmışlar ,tl karşılığı yaklaşık 240 tl yapıyor,buna en az 50 tl nakliye ödesek 290 tl yapıyor,birde bu parçanın gümrüğe takılması ihtimali yüksek(100 dolar üstünde olduğu için)
    geçen hafta aynı parçayı borusandan aldım fiyatı 265 tl idi ve kargo parasınıda kendileri ödedi,bir tanede bempar dan aldım ordaki fiyatı 250 tl idi,onlarda 10 tl kargo ödemesiyle gönderdi bana 260 tl ye geldi,
    borusanın fiyatı çok yüksek olduğu söylenir ama benim yaptığım alış verişde bemparla hemen hemen aynı fiyata maal oldu,yurt dışı fiyatına görede daha ucuza maal oldu.

Enduroist Üye çağdaş özyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    çağdaş özyiğit
    Motosiklet
    R 1200 GS - FJS600 ABS
    Marka
    Bmw

başkanim ilk verdiğin link gerçekten mükemmel resmen servis manueli birebir fakat oradan parçayi nasil alabiliriz bi fikir yada önerin varmi sen aldinmi daha önce? fiyatlar uygun fakat elimize ulaşana kadar ne hale gelir?

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Nereye yazsam nereye yazsam diye bakındım, buraya yazim bari dedim. Yeni motosikletime 2011 R1200GS, ön cam siperliği almayı düşünüyorum, bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir marka model vs var mı? Bir de lastiklerimde düzleşme var, değiştirmem gerekiyor, hangi marka ve model önerirsiniz? Çantaların körükleri çok zor açılıp kapanıyor, hem mekanizmayı hem de körüğün plastiğini yağlamam lazım ama ne tür yağ kullanacağımı bilmiyorum. Son olarak da kısa far akşamları giderken sallanıyor, yol kenarındaki tabelalar parlayıp parlayıp sönüyor, ona yapılabilecek bir şey var mı servise götürmek haricinde. Ah be NC700X forumu gibi bir sayfa neden yok benim motosiklet için :/

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

lastik konsuunda yeni michelin anakee 3 ler, ,iyi bir alternatif olabilir yada tourance NEXT.

michelin anakee 3 : http://youtu.be/eDvV7_OJ3O4

Çanta körükleri için silikon spreyi deneyebilirsin Eser. metal-metal değil ama metal-plastik uyumunda iş yapar aynı zamanda lastik aksamları da yumuşak yapar. Silikon sprey.

ön cam için pahalı bir seçenek ama Engin in motorda touratech vardı. nc den sonra kendimi evde zannettim 120 ile giderken vizörüm açık kalmıştı nc de asansöre rağmen 60-70 e dayanabiliyorum lenslerle
    Konu Can Ekin tarafından (19-03-2014 Saat 02:15 ) değiştirilmiştir.

7. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (19-03-2014)

Enduroist Üye Alpay Demiray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alpay Demiray
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Eser; elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım
    1- Cam siperliği için camın ayarını dışarı doğru konumlayıp çözmüştüm. Bir denemeni öneririm çözülmezse touratech iyi tercih olacaktır. Puig markasındada olduğunu biliyorum .
    2- Lastik olarak kullanım tarzına göre toprak ,otoyol oranını göz önünde bulundurmalısın . Toprağa hiç girmeyeceksen torance next yada aneke 3 ( bu lastikler %90 asvalt lastikleridir) , benim işim belli olmaz toprağada girebilirim diyosan torance ı şiddetle tavsiye ederim ben 2 takım tourance kullandım 3. Yede elim aneke 2 ye gitmedi yani torance ın alternatifi daha yumuşak hamurlu olan aneke 2.
    3- Çanta körükleri için daha önceki motorumda aynı sorun vardı , eski sahibi körük sistemini pek kullanmamış olacak , sistem sorun çıkarıyodu ve içindeki bağlantıları vd40 ile yağlayıp alıştırmıştım.
    4- Ön far için bmw lerde olan vibrAsyondan kaynaklandığını düşünüyorum ama motora farları bağlayan bağlantılarda bir gevşeme olabilir bilemedim açıkcası.
    Konu Alpay Demiray tarafından (19-03-2014 Saat 02:55 ) değiştirilmiştir.

9. Alpay Demiray, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (19-03-2014)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastik konsuunda yeni michelin anakee 3 ler, ,iyi bir alternatif olabilir yada tourance NEXT.

michelin anakee 3 : http://youtu.be/eDvV7_OJ3O4

Çanta körükleri için silikon spreyi deneyebilirsin Eser. metal-metal değil ama metal-plastik uyumunda iş yapar aynı zamanda lastik aksamları da yumuşak yapar. Silikon sprey.

ön cam için pahalı bir seçenek ama Engin in motorda touratech vardı. nc den sonra kendimi evde zannettim 120 ile giderken vizörüm açık kalmıştı nc de asansöre rağmen 60-70 e dayanabiliyorum lenslerle
    Silikon sprey iyi bir çözüm olacak, teşekkürler Can. Engin'deki camı anlamaya çalışıyorum, orjinal cam üzerine sanırım aşağıdaki üründen alıp takmış. Ek olarak motosikletin her iki yanında, deponun yanına montajlı iki rüzgarlık daha var. Onlar da enteresan, bir konuşmak lazım

http://shop.touratech-tr.com/spoiler...-explorer.html

Alıntı Alpay Demiray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eser; elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım
    1- Cam siperliği için camın ayarını dışarı doğru konumlayıp çözmüştüm. Bir denemeni öneririm çözülmezse touratech iyi tercih olacaktır. Puig markasındada olduğunu biliyorum .
    2- Lastik olarak kullanım tarzına göre toprak ,otoyol oranını göz önünde bulundurmalısın . Toprağa hiç girmeyeceksen torance next yada aneke 3 ( bu lastikler %90 asvalt lastikleridir) , benim işim belli olmaz toprağada girebilirim diyosan torance ı şiddetle tavsiye ederim ben 2 takım tourance kullandım 3. Yede elim aneke 2 ye gitmedi yani torance ın alternatifi daha yumuşak hamurlu olan aneke 2.
    3- Çanta körükleri için daha önceki motorumda aynı sorun vardı , eski sahibi körük sistemini pek kullanmamış olacak , sistem sorun çıkarıyodu ve içindeki bağlantıları vd40 ile yağlayıp alıştırmıştım.
    4- Ön far için bmw lerde olan vibrAsyondan kaynaklandığını düşünüyorum ama motora farları bağlayan bağlantılarda bir gevşeme olabilir bilemedim açıkcası.
    Dışa konumlama olayına bir bakayım ben, nasıl yapılıyor diye. Aslında çok da kasmıyor rüzgar, NC'den alışığım.

Ama sorununu yazmayan derman bulamaz, belki alırım belki almam göreceğiz. Motosikletin üzerinde şu an Tourance Next var, 10.000 km civarında yol yapmış. Arka lastik düzleşmiş.. Sen Tourance'la kadar yol yapıyordun? Ben de sanırım Tourance yada Anakee 2'den birisini tercih edeceğim. 1 ay kadar sonra eğitimim var Erkan Hoca'yla, ona göstermek istiyorum değiştirmeden önce.

Ön far için bunun sebebi vibrasyon olamaz, hiç sanmıyorum. Çok rahatsız edici yahu, servise bir göstereceğim bakalım ne çıkacak.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Engin de yandaki parçalar adv eki.

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart BMW Kullanıcıları Dikkatine.Yararlı Olabilecek Linkler

[Örnek olması için resimleri paylaştım ön cam dik konumda iken IMG]http://img.tapatalk.com/d/14/03/19/emabu2uz.jpg[/IMG][IMG]http://img.tapatalk.com/d/14/03/19/aquqy7u9.jpg[/IMG] turathect siperlik sayesinde hiç rüzgar almıyorum diyebilirim siperliği çıkarıp denedim ciddi rüzgar sesi ve trüblansı yaşayınca faydasını daha iyi anladım aslında ADV cam daha iyi bir çözüm olabilir ama fiyatı hatırladığım kadarı ile 1800 tl cik o sebepten bu siperlik sayesinde aynı işi 300 tl ye görüyor fiyat fayda oranı yüksek bir parça heleki resimde görünen yanlardaki extra adv camları takarsan önden hiç rüzgar almazsın sesiz sedasız müzik dinleyebilirsin...
    Konu Engin Öksüz tarafından (19-03-2014 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.

13. Engin Öksüz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (19-03-2014)

Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu