Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Standart metzeller sahara 3

eveeeett geldik lastik alimina... hangi lastigi alacagim konusunda okurken anladigim su; daha cok nerede kullanacaksan ona gore lastik al.

buraya kadar hersey tamam. yaptigim arastirmalar sonucunda, karoo ya da tkc80 arasinda (yine okumalarim sirasinda gayet normal bir ikilem oldugunu gordum) kaldim ama birkac arkadasin tecrubeleri sonucunda tkc80' e karar kildim... cunku ne yazik ki simdilik araziden daha cok asfaltta yol yapiyorum.

iste tam bu sirada sahara 3' u gordum. anladigim kadari ile asfalttaki ozellikleri biraz daha iyi gibi. icinizde bu lastik konusunda tecrubesi ya da bilgisi olan var midir acep?

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

1o sene önce teneremde iki çift kullanmıştım.Gayet memnundum tavsiye derim

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1o sene önce teneremde iki çift kullanmıştım.Gayet memnundum tavsiye derim
    kuru asfalt ve islak asfalt' taki becerisi nasildi?

tabi simdi aklima gelen bir diger soruda, bu lastik acaba benim f650' ye olur mu?

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Ben TKC ile ilgili birşey söyleyeyim bahadır ; bu kış şartlarında motorun şehiriçi sağa sola git gel olarak kullanıyorsan takma derim, yok eğer sezona hazırlık ise yaz'ın müthiş bir lastik hem asfaltta hem arazide. Beklentilerin üzerinde bir performansı var.

Sahara hakkında yorum yapamıcam ...

Enduroist Üye Yekta Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yekta Ali KURTULUŞ
    Motosiklet
    X9 500
    Marka
    Vespa

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kuru asfalt ve islak asfalt' taki becerisi nasildi?

tabi simdi aklima gelen bir diger soruda, bu lastik acaba benim f650' ye olur mu?

Bahadır., Sahara 3 lastikleri Tekirdağ'dan bir arkadaşım Transalp'e taktı. Ve o lastiklerle 14 günde 6.000 Km Tam Türkiye turu yaptı. Aklına gelebilecek tüm yol ve hava şartlarında kullandı. TA'dan sonra aldığı DL-650 ve en son motoru Varadero'ya uygun ebatta Sahara 3 bulamadığı için kahroluyor.

Asfalt, mıcır ve ıslak toprak perfonmansını öve öve bitiremedi. Sadece, Karadeniz'de Ovit ve Polovit yaylalarında ki çok yoğun çamurda zorlanmışlar. Orada da TKC 80 ile giden bir başka grup zorlanmamış. Kaç defa çok yoğun çamura gireceksin? Normal zaman da TKC 80'leri boşuna eritmeye değer mi ? Bunların hesaplarını iyi yap.
    X9 500

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

tkc 80 asfalt yolda heleki virajlarda pek emiyetli olmayacagını düşünüyorum.Tabiki toprakta daha sağlıklıdır.Ama genel amaç olarak kullanıldığında sahara 3 tercih etmelisin kanımca.

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

BAYPİNK bence senin lastiğin CONTİ ESCAPE arazide biraz zayıftır karoo yada tkc80 e nazaran.. ama asfalt performansı çok iyidir.. yumuşak hamurlu ve çabuk ısınan bir lastiktir..

ben F650 de 27.000km kullandım.. şiddetle tavsiye ederim.. üstelik üzerindeki verileri okuduğumda (ağırlık ve hız segmenti) F650 için biçilmiş kaftan ;) F650 için imal edilmiş sanki..
    e buda yol tutuşu için büyük etmen..

şu anda TURANCE kullanıyorum ve inan bana tekrar ESCAPE almadığıma pişmanım; ısınmak bilmiyor bu Turance.. (Turanceyi çok met etmişler ve aklımı çelmişlerdi etrafımdakiler..)

hadi şimdiden ne alırsan al düz bassınlar inşallah dostum.. kaskında yere gelmeye..
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı __face__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BAYPİNK bence senin lastiğin CONTİ ESCAPE arazide biraz zayıftır karoo yada tkc80 e nazaran.. ama asfalt performansı çok iyidir.. yumuşak hamurlu ve çabuk ısınan bir lastiktir..

ben F650 de 27.000km kullandım.. şiddetle tavsiye ederim.. üstelik üzerindeki verileri okuduğumda (ağırlık ve hız segmenti) F650 için biçilmiş kaftan ;) F650 için imal edilmiş sanki..
    e buda yol tutuşu için büyük etmen..

şu anda TURANCE kullanıyorum ve inan bana tekrar ESCAPE almadığıma pişmanım; ısınmak bilmiyor bu Turance.. (Turanceyi çok met etmişler ve aklımı çelmişlerdi etrafımdakiler..)

hadi şimdiden ne alırsan al düz bassınlar inşallah dostum.. kaskında yere gelmeye..
    evet, arazi icin biraz problem benim escape' ler... bir de bu yakinlarda camurlu yollar yapmayi planladigim icin alayim soyle yolda giderken tir tir ses cikaran bir lastik, ninni niyetine dinlerim dedim.

lastik degistirmek cok problem midir? arazi icin gitsem taktirsam sonra gelsem degistirtsem? lastikciler mi cok bozulur bu ise yoksa tamirciler mi?

Banned
    Marka
    Diger

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet, arazi icin biraz problem benim escape' ler... bir de bu yakinlarda camurlu yollar yapmayi planladigim icin alayim soyle yolda giderken tir tir ses cikaran bir lastik, ninni niyetine dinlerim dedim.

lastik degistirmek cok problem midir? arazi icin gitsem taktirsam sonra gelsem degistirtsem? lastikciler mi cok bozulur bu ise yoksa tamirciler mi?
    bencee michelin anakee2,deneyin performansı görün....

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Dişli lastik ise konu TKC'den başka lastik önermem ...