Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Mesut_KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mesut KORKMAZ
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Honda

Standart YENİ!!! Elektrikli ısıtıcılar... 2010 ve 2009 modeller hepsi birarada

Kendi yaptığım elektrikli ısıtıcılar. 2009 ve 2010 modellerin hepsini burada tek başlık altında toplayayım diye düşündüm. 2010 modeller ilk kez görücüye çıkıyor.

V-0901 Model Elektrikli Alt İçlik Özellikleri

* Bacağın rüzgar alan ön yüzeyini ısıtacak şekilde tasarlanmıştır.
    * Kullanırken en az rahatsızlığı vermesi için ince kumaştan üretilmiştir. Termal içliğe dıştan ya da pantolona içten monte edilir. En iyi verimi almak için termal içliğe monte edilmesi önerilir.
    * FAR infrared teknolojisi kullanılmamış, krom-nikel tel kullanılmıştır. Böylece vücudun içten değil yüzeyden ısıtılması sağlanmıştır. (Bkz FAR infrared ısıtma teknolojisi)
    * Rezistans tellerinin üzerinde PVC izolatör yerine silikon izolatör kullanılmıştır.
    * Bacak dizden katlandığı zaman gerilmeden dolayı tellerin kopmaması için yatay zikzaklar şeklinde döşenmiştir.
    * Isı Kontrol Ünitesi ile ısı ayarı yapılmasına uygundur.
    * Acil durumlarda bağlantının kesilmesi istendiğinde kablonun ucundaki jakın çıkarılması yeterlidir. Motosikletten inerken unutulduğunda ya da düşme durumunda jak kolay bir şekilde yerinden çıkabilmektedir.
    * Rüzgar ve yağmur yalıtımı sağlamaz. Elektrikli soba değildir. Sürüş konforunu arttırmak ve çok soğuk havalarda bile motosiklet keyfini sürebilmek için kullanılan bir ısıtıcıdır.
    * Motosikletin aküsünden 12V ile çalışmaktadır. 12V ile çalıştığından elektrik çarpması kesinlikle söz konusu değildir
    * 12Volt altında 2,8 Amper akım çekmekte bu da 33,6 Watt’a karşılık gelmektedir.

Fotoğrafta görülen sarı folyolar yapışkan cırtın koruyucularıdır. Bu yapışkan cırtlar sayesinde cırtları pantolona dikme sorunu ortadan kaldırılmış durumda. İçlik üzerindeki cırtlar, yapışkan cırtlardan ayrıldığında elektrikli içliğiniz de pantolondan ayrılmış olur.

Pantolon ters-yüz edildikten sonra yapışkan cırtlar ile pantolona tutturulur. Sağlam olmadığı düşünülürse dikilebilir.

Elektrikli içliği termal içliğe monte etmek de mümkündür. Vücudu tam sarması istenirse termal içliğe (gerilmelerden ipliğin kopmaması için) gevşek bir şekilde dikilir. Önerilen kullanım şekli budur.

V-0902 Model Elektrikli Üst Isıtıcı Özellikleri

* Tip ve işlev olarak V-0903 modeli ile aynıdır. Isıtma gücü yarısı kadardır.
    * Göğüs bölgesini ısıtma ihtiyacına cevap vermek üzere tasarlanmıştır.
    * Giyildiğinde en az rahatsızlığı vermesi için ince kumaştan üretilmiştir. Termal içliğin üzerinde kullanılır.
    * Motosiklet montunun sağ ön ve sol ön tarafına yapışkan cırtlar yoluyla monte edilir. Cırtlı olduğu için havalar ısındığında kolayca çıkarılabilir.
    * FAR infrared teknolojisi kullanılmamış, krom-nikel tel kullanılmıştır. Böylece vücudun içten değil yüzeyden ısıtılması sağlanmıştır. (Bkz FAR infrared ısıtma teknolojisi)
    * Rezistans tellerinin üzerinde PVC izolatör yerine silikon izolatör kullanılmıştır.
    * Öne, arkaya eğilmelerde gerilmeden dolayı tellerin kopmaması için yatay zikzaklar şeklinde döşenmiştir.
    * Isı Kontrol Ünitesi ile ısı ayarı yapılmasına uygundur. (Isı Kontrol Ünitesi ayrı satılmaktadır)
    * Acil durumlarda bağlantının kesilmesi istendiğinde kablonun ucundaki jakın çıkarılması yeterlidir. Motosikletten inerken unutulduğunda ya da düşme durumunda jak kolay bir şekilde yerinden çıkabilmektedir.
    * Rüzgar ve yağmur yalıtımı sağlamaz. Elektrikli soba değildir. Sürüş konforunu arttırmak ve çok soğuk havalarda bile motosiklet keyfini sürebilmek için kullanılan bir ısıtıcıdır.
    * Motosikletin aküsünden 12V ile çalışmaktadır. 12V ile çalıştığından elektrik çarpması kesinlikle söz konusu değildir.
    * 12Volt altında 1,4 Amper akım çekmekte bu da 16,8 Watt’a karşılık gelmektedir.

Motosiklet montunun rüzgar alan ön tarafında kullanılacak şekilde sağ ve sol parçadan oluşur. Bu parçalar arasında bir jak ile enerji aktarımı sağlanır.

Yapışkan cırtlar kullanılarak mont içliğinin üzerine yapıştırılır.

Gerektiğinde çıkarmak için cırtlardan çekilerek çıkarılır.

V-0904 Model Elektrikli Üst İçlik Özellikleri

* Göğüs ve sırt bölgesini ısıtma ihtiyacına cevap vermek üzere tasarlanmıştır. Tüm bölgeyi homojen olarak ısıtmaktadır.
    * Giyildiğinde en az rahatsızlığı vermesi için ince kumaştan üretilmiştir. Termal içliğin üzerinde kullanılır.
    * Öne, arkaya eğilmelerde gerilmeden dolayı tellerin kopmaması için yatay zikzaklar şeklinde döşenmiştir.
    * Isı Kontrol Ünitesi ile ısı ayarı yapılmasına uygundur. (Isı Kontrol Ünitesi ayrı satılmaktadır)
    * Motosikletin aküsünden 12V ile çalışmaktadır. 12V ile çalıştığından elektrik çarpması kesinlikle söz konusu değildir.
    * 12Volt altında 2,8 Amper akım çekmekte bu da 33,6 Watt’a karşılık gelmektedir.

Termal içliğin üzerine yelek gibi giyilir. Tek parçadan oluşmuştur.

V-0905 Elektrikli Ayakkabı Tabanlığı Özellikleri

* Elektrikli ayakkabı tabanlığı, ayağın alt-ön kısmını ısıtacak şekilde tasarlanmıştır.
    * Çift kat gerçek deri kullanılarak üretilmiştir. Ayakkabı, bot veya çizme tabanında kullanılır.
    * Gerçek deri kullanıldığı için ayağınızı terletmez.
    * Toplam kalınlık 2,5mm’dir. İlk kullanımda, tıpkı yeni ayakkabı aldığımızdaki gibi rahatsızlık verebilir. Ayak alışana kadar sürer. Geçici bir durumdur. Ayakkabınız, ayağınıza tam olarak oturuyorsa az da olsa bolluk yoksa orijinal tabanlığını çıkarıp, elektrikli ayakkabı tabanlığını takarak kullanmanız önerilir.
    * İki kat deri arasında sıkıştırılmış rezistans telleri ile ısıtılmaktadır.
    * Elektrikli ayakkabı tabanlığı 12Volt altında (çifti) 1,5 Amper akım çekmekte bu da 18 Watt’a karşılık gelmektedir.
    * Isı ayarı, Isı Kontrol Ünitesi tarafından buton ile kademeli olarak yapılmakta ve kaçıncı kademede çalıştığı göstergede görünmektedir.

V-1001 Model Elektrikli Alt İçlik Özellikleri

* Tip olarak V-1002 modeli ile aynıdır. Farkı sadece bacağın ön yan yüzeyini ısıtmasıdır.
    * V-1002 modelinde kalça yanları da ısıtılmaktadır. Gücü 50,4W' dır.
    * Bacağın rüzgar alan ön yüzeyini ısıtacak şekilde tasarlanmıştır.
    * Bacak dizden katlandığı zaman gerilmeden dolayı tellerin kopmaması için yatay zikzaklar şeklinde döşenmiştir.
    * Motosikletin aküsünden 12V ile çalışmaktadır. 12V ile çalıştığından elektrik çarpması kesinlikle söz konusu değildir
    * V-0902 Elektrikli Üst İçlik ile kombine olabilmektedir.
    * V-1001 Elektrikli Üst İçlik ile kombine olabilmektedir.
    * V-0905 Elektrikli Ayakkabı Tabanlığı ile kombine olabilmektedir.

Üst içlik için 12V bağlantı girişi

Bağlantı cırtları ve Elektrikli Ayakkabı Tabanı için 12V girişi

Üst ve alt elektrikli içliklerin takım halinde görünüşü

Isıtıcı Kontrol Ünitesi

Bu ünite, buton ile kademeli olarak ısı düzeyini ayarlama işlemi yapar. Butona her basışta farklı bir kademeye geçerek ısı kontrolü sağlar.

Bazı motosikletlerde bulunan orijinal Hella 12V çıkış fişi girişi için Isıtıcı Kontrol Ünitesine Hella fiş takılabilir.

Bazı motosikletlerde bulunan çakmak fişi girişi için Isıtıcı Kontrol Ünitesine çakmak fişi takılabilir.

Akü bağlantısı doğrudan kodlu kablo ile 12V uygulanacak şekildedir.

Stok tutmuyorum sipariş şeklinde yapılıyor.

Fiyat Listesi (KDV ve kargo hariç) Bu fiyatlar tek bir ürün alımında geçerlidir. İkili üçlü takım alımlarında ciddi indirimler var.
    Konu Mesut_KORKMAZ tarafından (29-01-2010 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Mesut ya senin bu yaptigin is benim cok hosuma gidiyor. Helal olsun demek lazim. Su pantalon icine takilan cok guzel ve pratik bir islem. Istedigin pantalona takilabiliyor olmasi guzel.

Kalca usuyor diyecektim onun icinde bir ilave yapman iyi olmus. Geldigimde bir Ankara yapacagim herhalde artik. Ustlugu Amerikadan almistim, cok memnunum. Tourmaster marka, ama altlik icin, senin bu urunleri gordugumden almadim oradan. Simdi o ustlugun uzerinde, pantalon baglantisi icin kalinca bir jack fis var. Senden alacagim bu alt icliklerden birini (ki kalcayi da isitan olur herhalde) bu cekete baglayabilirmiyiz acaba?

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Abi motorda ıslanınca elektrigi yemeyiz dimi şaka bi yana emegine saglık

Isim
    Mesut KORKMAZ
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Honda

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesut ya senin bu yaptigin is benim cok hosuma gidiyor. Helal olsun demek lazim. Su pantalon icine takilan cok guzel ve pratik bir islem. Istedigin pantalona takilabiliyor olmasi guzel.

Kalca usuyor diyecektim onun icinde bir ilave yapman iyi olmus. Geldigimde bir Ankara yapacagim herhalde artik. Ustlugu Amerikadan almistim, cok memnunum. Tourmaster marka, ama altlik icin, senin bu urunleri gordugumden almadim oradan. Simdi o ustlugun uzerinde, pantalon baglantisi icin kalinca bir jack fis var. Senden alacagim bu alt icliklerden birini (ki kalcayi da isitan olur herhalde) bu cekete baglayabilirmiyiz acaba?
    Teşekkür ederim Hakkı abi.
    Senin aldığın üstlüğün jakının fotoğrafını bana mail atabilirsne bakarım ona uygun bir jak ayarlarız. Ya da bir ara parça (adaptör) yaparız. Bir şekilde hallolur yani.

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi motorda ıslanınca elektrigi yemeyiz dimi şaka bi yana emegine saglık
    Yemezsin yemezsin Göktuğ. Korkma ;)

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

Kim tutar seni Dostum... seni tutanı tutarım vallah...
    Ellerine sağlık.. sen gibiler gerekli bu ülkeye...

Saygılar...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı __face__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim tutar seni Dostum... seni tutanı tutarım vallah...
    Ellerine sağlık.. sen gibiler gerekli bu ülkeye...

Saygılar...
    Aynen can-i yurekten katiliyor ve destekliyorum. Varsin ilk modeller biraz sorunlu olsun, boyle boyle gelisecek. Kocaman nehirler bile bir kar tanesinin erimesinden basliyor. Sonunda dis pazarlara acilacak insallah.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Mesut KORKMAZ
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Honda

Ağzınızdan bal akıyor arkadaşlar

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Mesut bu bal meselesi degil, Vatan Millet meselesi. Bence senin yaptigin bu is, kocaman kocaman markalarin, yaptigi isin olusturdugu o acaip fiyatli pazardan buyuk bir pay almaktir. Onlari rahatsiz edeceksin insallah. Millet tutturmus bir marka gidiyor. Bu gun baska sitelerde satilan bir mali o markanin sitesinden en az %30 pahaliya aliyorlar. Nakliyesi de ayri sorun. Yok ben Turk kredi kartini kabul etmem, American karti olacak, yok o adrese gonderemem gibi asagilayici bir ton mazeret ile cikiyorlar karsimiza ama ne yapalim cok lazimsa aliyoruz.

O nedenle bir gun gelecek ki cok uzak degil bence, sen bu isiticili giyecekleirnle bu pazarin, yildizi olacaksin. Hatta diyorum benim Turkiyede isim yok, acaba Mesutla ortak olsam mi? Esas bal bu iste!

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Mesut KORKMAZ
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Honda

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesut bu bal meselesi degil, Vatan Millet meselesi. Bence senin yaptigin bu is, kocaman kocaman markalarin, yaptigi isin olusturdugu o acaip fiyatli pazardan buyuk bir pay almaktir. Onlari rahatsiz edeceksin insallah. Millet tutturmus bir marka gidiyor. Bu gun baska sitelerde satilan bir mali o markanin sitesinden en az %30 pahaliya aliyorlar. Nakliyesi de ayri sorun. Yok ben Turk kredi kartini kabul etmem, American karti olacak, yok o adrese gonderemem gibi asagilayici bir ton mazeret ile cikiyorlar karsimiza ama ne yapalim cok lazimsa aliyoruz.

O nedenle bir gun gelecek ki cok uzak degil bence, sen bu isiticili giyecekleirnle bu pazarin, yildizi olacaksin. Hatta diyorum benim Turkiyede isim yok, acaba Mesutla ortak olsam mi? Esas bal bu iste!
    Haklısın Hakkı abi.

Umarım öngörülerin doğru çıkar Ancak bizim bir huyumuz var. Yazılanlara itibar etmiyoruz, edemiyoruz. Çünkü daha önceleri hep kandırılmışız. İllaki birisi alacak deneyecek, tavsiye edecek "Ben aldım çok memnunum, şu şu özellikleri var" diyecek ya da "Ahmet almış, iyi imiş valla. Ben de alayım" diyecek ve alacak. Başkasının görüşleri bizim insanımız için çok önemli. Eminim ki bunu kullanan insanlar arkadaşlarına biraz bahsetseler ben bunları yetiştiremem. Bekliyorum bakalım sabırla

Ortaklık mı dedin abi Masaya ne zaman oturuyoruz

Verdiğin moral için de ayrıca teşekkür ederim.

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Aslinda belki mesele, bu sozlu reklamin otesinde. Hani kac kisi biniyor ki kisin motora? esas mesele bu da olabilir. Kisin binenlerin cogunlugu Kuryeler ama onlarin da bu malzemeyi alacak durumu yok. Ya da milletin haberi yok. Soyle iyi satis yapan bir kurulusla anlasma yapilsa mesela...

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu