hemen yazıyorum ...

lastik yamir seti farklı farklı ama kalın fitilli olanını seçmelisin kitin içinde mutlaka, fitil solüsyon .. fitili lastiğe sokmak için şiş ve en önemlisi birkaçtane co2 tüpü... ve bu tupun üzerine giydirmek için bir sünger. çünkü eğer co2 tüpünü çıplak elle tutarsan şişirme anında, tüp soğumaya ve donmaya başlıyor,,, eline yapışacak kadar soğuyor ... soğuk ısırması denılen bu hadıse olmaması ıcın cıplak elle tutmamalısın ... neyse : )

2 kişilik neden istiyorsun? tek kişiysen kesinlikle tek kişilik ama iki kişiysen kesinlikle iki tane tek kişilik çünkü iki kişi yatarken yanındakinin hareketi seni rahatsız edıyor sısme yatakta ve iki adet tek kişilikle bir adet çift kişilik yatağın hacimleri ve motorda kaplayacağı alan aynı . praktiker den teğmin edebilirsin carrefour ve bahaus dan daha ucuz ... inteks marka olan... 8 kamptır aynı yatağı kullanıyorum hala sağlam . ayrıca pompa işine de soyle bır cozum bulmustum, yıne praktıkerde satılan pilli pompa aldım. 4 adet buyuk pille calısıyor. guzel de sısırıyor ancak bursa kampında gordum ki ... sadece bır ya da ıkı yatağı adam gıbı sısırıyor ... bunun ıcın yanıma aküden elektrık alan pomoadan alıcam bırdahaki sefere. hem daha hafıf hem bıraz daha küçük ... yıne praktıkerde satılıyor .. sanırım 15 lira bırsey ...yataklar da 17 li
ra gıbı bır fıyatta satılıyor.

uyku tulumu onemli. cunku cok buyuk oluyorlar ve motora koyacak yer bulamıyorsun. bırtane -15 derecelik husky marka bır tulumum vardı cok guzeldı ama neredeyse bır yan cantayı kaplıyordu buyukluğu... ben de bursa kampı oncesı kutup ayısından kaz tuyu bır tulum aldım hem -5 derece hem de bır hentbol topu kadar küçülebiliyor tavsıye ederim 130 lira. bazı markalarda beden secenekleri var ama genelde standart beden ancak uzun ya da kısa opsıyonları oluyor. boydan sıkıntı yasamassın ama maşşallah senın omuzlar geniş .. alırken soyle tısort dener gıbı bakarsın omuz kısmına .

termal içlik de askeri malzeme satan yerlerdekı ucuz içliklerden alsan da olur .. sonucta askerler dağda bunlardan kullanıyor cok para vermene gerek yok derim ben .