Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Standart hangi gps ya da navigasyon cihazı?

bır tane bu aletlerden almak ıstıyorum dağda bayırda kaybolmak da zevkli ama sanırım ihtiyacım var ... evet garmin züme son noktası ancak maksımum 300 liraya ... ne alınabilir özellikleri artı ve eksileri nelerdir ... tecrübelerinize ihtiyacım var : )

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Yavru Kirlangic! sen simdi bunlardan alinca kaybolmaktan kurtulacakmisin, saniyorsun Iyi iyi! Allah iyiligini versin. Biz iki kardes kac senedir, dag bayir demeden gezeriz, hic kaybolmadik. ne zaman ki bu aletlerden taktik Turkiyede daha ne yollar varmis ogrendik. Allah Zumodan razi olsun. Allah onu yapan Garmine dert vermesin. Yurdumuzu tanidik valla.

"Isaretli yola kadar ilerleyin" dedi mi zumocan bilki b.ku yedin oglum. Ekran goruntusu soyle; Yan tarafta bir yol ona dik uzayda duran bir motor. O yola bir turlu ulasamiyorsun.
    Sebep, bu haritalar nasil hazirlaniyor bilemiyorum ama, delinin birine birkac kurus veriyorlar hadi git Turkiyeyi dolas ve dolasirken de iz birakici su programi kullan filan diyorlar, o da dolasirken izini birkatigi yollari kayda aliyorlar. Sonra o yollari bize veriyorlar haydi gezi diye. Yani o deli ne kadar gezdi ise o kadar iste. Bir de yeni yapilan yollar var... Bir giriyorsun, zumocan seni o yolun basina yani eski yolla birlestigi yere kadar getirmis. Ve basliyor "Tekrar hesaplaniyor, tekrar hesaplaniyor, tekrar hesapnaniyor" diye diye seni gezdiriyor o yeni yapilmis yollarda, taaa ki o yol eski yolla birlesene ve zumocanin tanidigi coordinatlar bolgesine girene kadar. mesela Izmirde BMW servisine giderken, yolu yapmislar sonra bir ust yol gelmis galiba. O yoldan giderken, yol saga dogru donuyor ce sonra ters duran bir C harfi gibi once sola sonra tekrar saga donerek, o ust yolun altindan geciyor. Git oraya kafayi ye! Daha bunun gibi ne yerler var.

Haydi hayirli isler.

Alacagin aletde (benim tercihim);
    Sesli uyari
    Neredeyim ozelligi
    Mp3 calma
    direkt sarja baglanabilme (su gecirmez)
    Su gecirmezlik (olmazsa prezervatif takiyorlar)
    Harita guncelleme
    mutlaka olsun.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Garmin 200 kullandım meraktan. Güzelim çift şerit tekirdağ köy yollarında beni hep tarlada gösterdi, çok bi fayda görmedim.Kısa yol diye sizi sürekli dağlara göllere derelere vurmaya kalkıyor ama yol yok be mübarek nerden gideyim.En güzel tarafı ise geniş ekran baktığımda meğerse bilmediğim nede çok dere göl varmışş her gösterdiği su birikintisinde durdum vay anasını yeaaaa didim.Alet güzel ama ne bilimmm.Git piranha al su gecirmez başka ucuz yok galiba

Enduroist Kıdemli Üye ruzgarın_torunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Burgman 400dü büyüdü 650 oldu..
    Marka
    Suzuki

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavru Kirlangic! sen simdi bunlardan alinca kaybolmaktan kurtulacakmisin, saniyorsun Iyi iyi! Allah iyiligini versin. Biz iki kardes kac senedir, dag bayir demeden gezeriz, hic kaybolmadik. ne zaman ki bu aletlerden taktik Turkiyede daha ne yollar varmis ogrendik. Allah Zumodan razi olsun. Allah onu yapan Garmine dert vermesin. Yurdumuzu tanidik valla.
    "Isaretli yola kadar ilerleyin" dedi mi zumocan bilki b.ku yedin oglum. Ekran goruntusu soyle; Yan tarafta bir yol ona dik uzayda duran bir motor. O yola bir turlu ulasamiyorsun.
    Sebep, bu haritalar nasil hazirlaniyor bilemiyorum ama, delinin birine birkac kurus veriyorlar hadi git Turkiyeyi dolas ve dolasirken de iz birakici su programi kullan filan diyorlar, o da dolasirken izini birkatigi yollari kayda aliyorlar. Sonra o yollari bize veriyorlar haydi gezi diye. Yani o deli ne kadar gezdi ise o kadar iste. Bir de yeni yapilan yollar var... Bir giriyorsun, zumocan seni o yolun basina yani eski yolla birlestigi yere kadar getirmis. Ve basliyor "Tekrar hesaplaniyor, tekrar hesaplaniyor, tekrar hesapnaniyor" diye diye seni gezdiriyor o yeni yapilmis yollarda, taaa ki o yol eski yolla birlesene ve zumocanin tanidigi coordinatlar bolgesine girene kadar. mesela Izmirde BMW servisine giderken, yolu yapmislar sonra bir ust yol gelmis galiba. O yoldan giderken, yol saga dogru donuyor ce sonra ters duran bir C harfi gibi once sola sonra tekrar saga donerek, o ust yolun altindan geciyor. Git oraya kafayi ye! Daha bunun gibi ne yerler var.

Çook güldüm

ben de kendi aklıma, harita incelememe ve yön bulma kaabiliyetime güveniyorum.
    şimdilik bu aletlere uzak duruyorum.
    'şuradan sap buradan dön' denmesi hoşuma gitmiyor galiba
    bakalım ne zaman 'gerçekten ihtiyaç var buna' diyeceğim..
    Binnur ÖZMEN
    Suzuki Burgman 400 ==> büyüdü 650 executive oldu!

http://Rujumudasurerimmotoradabinerim.blogspot.com/

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garmin 200 kullandım meraktan. Güzelim çift şerit tekirdağ köy yollarında beni hep tarlada gösterdi, çok bi fayda görmedim.Kısa yol diye sizi sürekli dağlara göllere derelere vurmaya kalkıyor ama yol yok be mübarek nerden gideyim.En güzel tarafı ise geniş ekran baktığımda meğerse bilmediğim nede çok dere göl varmışş her gösterdiği su birikintisinde durdum vay anasını yeaaaa didim.Alet güzel ama ne bilimmm.Git piranha al su gecirmez başka ucuz yok galiba
    Prianhanin bir mahsuru var o da kendisi ile kulaklik arasinda FM uzerinden baglanti kuruyor ve o baglantidan sikayetler okumustum.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

hakkı abi anladım soyledigini ....aslında cok ıyı harıta okur ve gıdeceğim yolu onceden çalısır notlar alırım ...bu navıgasyon aleti cok bı ısıme yaramayacak anlasılan ... demekkı benım ıhtıyacım olan , pusulası altımetresı olan ve topografya harıtası olan ... gıdecegım yol yokus mu dağ mı göl mü bunu anlayacagım bır alet.

pirhananın servisi rezaletmiş arastırmalarıumdan bu sonuc cıkıyor ... neyse arastırmaya devam

r 1150 GSA

Arh+

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakkı abi anladım soyledigini ....aslında cok ıyı harıta okur ve gıdeceğim yolu onceden çalısır notlar alırım ...bu navıgasyon aleti cok bı ısıme yaramayacak anlasılan ... demekkı benım ıhtıyacım olan , pusulası altımetresı olan ve topografya harıtası olan ... gıdecegım yol yokus mu dağ mı göl mü bunu anlayacagım bır alet.

pirhananın servisi rezaletmiş arastırmalarıumdan bu sonuc cıkıyor ... neyse arastırmaya devam
    Ya aslinda tam senin istedigin alet bu o zaman. Yani al bir Garmin Zumo 660, kaybolur durursun. Eh harita okumayi biliyorsan, gerisi zaten harika olur. Pusula hem bu alette var hem de IPhone da var, Altimetresi cok iyi calisiyor, onu da boylece hallettikten sonra, ustune ustluk bir de muzik caliyor, ve hatta 5 saat yeterli pili var yururken bile kaybolabilirsin yani. Hee! Bir de gezdigin yerlerin izini bilgisayarina yukluyorsun sonradan hangi noktadan gecmissin, hangi suratle gecmissin o noktanin yuksekligi neymis filan gibi acaip detayli bilgileri buluyorsun. Aslinda bu aletlerden herkese bir tane lazim. Baksaniza dagdaki eskiya butun dag yollarini biliyor biz bilmiyoruz. Belki onlar da Zumo kullaniyordur he Hakikaten saka bir yana, bilmedigimiz ne yollari ogrendik Akifle birlikte. Bence aslinda;

Kaybolmak Guzeldir!
    Konu Hakki Orun tarafından (14-07-2010 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

ah be hakkı abi kaskta arai tourx 3 gps de garmin zümo motorda gs... bunlar son noktalar ama cook pahalılar yaf ... o zaman ben bekleyeyım garmın zumoya param yetinceye kadar ... o zaman altımete pusula ve barometre için bir suunto x lander military takayım koluma hehehe nerdeyse bı zümo parası :P

r 1150 GSA

Arh+

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Hic sorma o tarafini valla Kirlangic yaa! Sonunda oturup kendimiz yapacagiz bir Zumocan olacak bitecek. Zaten benim oyle bir planim var. Hani boyle herseyi icinde olan bir zumocan. Mp3 olacak, GPS olacak, telsiz olacak, radyo olacak, radar uyarilari olacak, hatta polis telsizi dinleme bile olacak, bir de radar arabasi ile ekip arabasi arasindaki konusmalar icin jammer olacak, sivrisinek kovucu frekansi olacak, Ezel dizisi olacak, yol uyarilarini Tuncel Kurtizin sesi ile yapacak... Nasi ama!

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

zuhahahahaahah "sola dön karrdeşşş" puhahaha bı an hayal ettim cok acaip olurdu eheuheuhe

r 1150 GSA

Arh+

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu