Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Berker TURAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berker TURAN
    Motosiklet
    1150GS Adv.
    Marka
    Bmw

Standart F650 gs bakım

Herkese Selamlar
    Ben yeni kullanıcıyım. Makinem 31.000 km de ve 30.000 bakımını yapmak istiyorum. Elimden geldiğince bu bakımda nelere bakıldığının listesini aradım ancak bulamadım.

Neler değişmeli ve yağları felan nerelerden alabilirim.

Borusan bu bakım için 400€ istiyor ancak karşılığında ne hizmet vereceklerini söylemiyorlar. Bende bilmediğim bir işe karşılık neden okadar para vereyim diye kapıştım

Hırs yaptım kendim yapacam dedim ama sanırım sizlerin yardımınıza ihtiyacım var

Yardım (F1)

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Berker bey öncelikle değişecek olanlar sırasıyla şu şekilde : Buji(ortalama 15 tl),yağ(ortalama 50 tl ),yağ filtresi( k&n 25 tl),hava filtresi(k&n 120 tl k&n filtreleri değişmesi gerekmez 100.000 km rahat kullanabilirsiniz) fren balatası kontrolü( değişirse çin malı 25 kaliteli 50-70 tl arası ,debriyaj ayarı,ve Borusanda cok pahalı olan benzin filtresi olabilir değişmesi gereken(borusanda 150 liradan aşağı değil sanırım ama herhangi Volkswagen, skoda servislerine parcayla giderseniz yardımcı olurlar),Yağ konusunda 3 x 1lt castrol power1 4T 15w-40 50 TL (4 lt liği 64 TL) yada Shell advance 15W-50 4T olabilir. Bilgileri forumlartdan karışık olarak buldum ortalama yapılması gerekenler bunlardır.Kolay gelsin..

Isim
    Berker TURAN
    Motosiklet
    1150GS Adv.
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berker bey öncelikle değişecek olanlar sırasıyla şu şekilde : Buji(ortalama 15 tl),yağ(ortalama 50 tl ),yağ filtresi( k&n 25 tl),hava filtresi(k&n 120 tl k&n filtreleri değişmesi gerekmez 100.000 km rahat kullanabilirsiniz) fren balatası kontrolü( değişirse çin malı 25 kaliteli 50-70 tl arası ,debriyaj ayarı,ve Borusanda cok pahalı olan benzin filtresi olabilir değişmesi gereken(borusanda 150 liradan aşağı değil sanırım ama herhangi Volkswagen, skoda servislerine parcayla giderseniz yardımcı olurlar),Yağ konusunda 3 x 1lt castrol power1 4T 15w-40 50 TL (4 lt liği 64 TL) yada Shell advance 15W-50 4T olabilir. Bilgileri forumlartdan karışık olarak buldum ortalama yapılması gerekenler bunlardır.Kolay gelsin..
    Çok teşekkürler. Süpersin herşeyi yazmışsınız. Bugün işe gelirken yolda stop etti ve yağ işareti verdi bile. Acil bunları yapmam gerekiyor.
    Selamlar.

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Motorunuzun modeli bilmediğim için farklı f650 yağ filtresi yeri koydum yağ filresi fotoda motorun üstünde bulunan işaretli yerdedir.K&N marka yağ filtresinin kodu - KN 151- dir.BMW lerde sanırım yamahada olduğu gibi iki adet yağ tapası var birisi egsozların önündeki şasede diğeride altta ilk önce üstteki sonrada alttakini açmanız gerekiyor.Dikkat edin takarken diş atarsa yandınız. alttaki ise yağı boşaltırken şöyle bir aparat yapmanızda fayda var yoksa heryer batabilir yada
    Konu EMP tarafından (19-10-2010 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Berker TURAN
    Motosiklet
    1150GS Adv.
    Marka
    Bmw

Belirtmeyi atlamışım

2006- F650GS

Eklediğiniz fotolar tam benlik

Çok teşekkür ederim benim için faydalı bilgiler oldu.
    Konu Berker TURAN tarafından (19-10-2010 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Yalnız bu yağ ışığının yanması iyi olmamış. Neden yanar yağ ışığı ?

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Motorun canı yağ çekmiş olabilir..Ne zamandır şu mideme yağ girmedi sahibimde değiştirmiyo eski yağlarla gidiyoruz diyebilir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Motorun canı yağ çekmiş olabilir..Ne zamandır şu mideme yağ girmedi sahibimde değiştirmiyo eski yağlarla gidiyoruz diyebilir.
    Yada ; bende hiç yağ kalmadı , yağsız şekilde parçalarım aşınıyor başına sıkıntı açarım. bu şekilde çalıştırma beni de diyor olabilir ;)

Isim
    Berker TURAN
    Motosiklet
    1150GS Adv.
    Marka
    Bmw

Sanırım bu böyle oldu. Benim acemiliğim + vurdum duymazlığımdan oldu. Kulağımada küpe oldu.

zaten 1000km geciktim üzerine üstelik 2-3 gündürde tanımlayamadığım bir koku gieliyordu Sonunda canına tak etti. Beni farket dedi sonunda

Bundan sonra daha tikkatli olcim.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı benat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu böyle oldu. Benim acemiliğim + vurdum duymazlığımdan oldu. Kulağımada küpe oldu.

zaten 1000km geciktim üzerine üstelik 2-3 gündürde tanımlayamadığım bir koku gieliyordu Sonunda canına tak etti. Beni farket dedi sonunda

Bundan sonra daha tikkatli olcim.

Aman diyorum yahu. O kadar zorlanırmı hiç motosiklet. Hem de koku'dan bahsediyorsun. İnşallah bir problem çıkmaz. Cidden sakat iş yapıyorsun üstad. Ağır masraflar açmaz inşallah başına ...

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu