Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 49 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Globescout çantalar orjinal bmw çantalardan daha iyi. Touratech çantalarda bmw ye touratech in ürettiği çantalardan daha iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    nasıl yani anlamadım karıştım ben

KILIBIKRAYDIR

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart GlobeScout Çantalar...

Karışacak ne var yahu. BMW orjinal çantalar o kadar kaliteli değil.

Bmw orjinal çantaları Touratech üretiyor ancak Touratech markalılar kadar iyi değil.

Globescout çantalar çok iyi kaldı ki çanta üreticisi Trexes Kadir bile abi Globescout çok kaliteli dedi bizzat bana. Tabi fiyatı da ona göre.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

neyi daha iyi arif biraz detaylandırabilir misin, ben de yan çanta bakacağımdır.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Neden Globescout çanta almanızı tavsiye ediyorum sorusuna sadece kendi tecrübemle cevap vermemek için oturdum araştırdım biraz.

Öncelikle ben Türkiye'de dünya standartlarında bir ürün yapılıyorsa, Türk malı alınmasını daha doğru buluyorum. Ancak işin teknik ürün incelemesi kısmına girecek olursak;

1. Globescout çantaların alimunyum kalınlığı 1.5mm (Touratech ZegaPro'larda öyle) BMW daha ince ama ne yazık ki hiçbir sitesinde kalınlıkla ilgili bir bilgi bulamadım. Yurt dışı forumlarda da Globescout ve Touratech'in BMW den kalın ve dayanıklı olduğunu hep yazmışlar.
    2. Globescout yan çanta seti BMW için 45LT + 40 LT, BMW 40LT + 36 LT.
    3. Globescout yan çanta setinin genişliği 28cm BMW içinde araştırdığım kadarıyla üst genişlik aynı, yani duruşu aynı genişlik olarak ama taşıma kapasitesi daha fazla.
    4. BMW çantalarda maximum yük taşıma kapakta 5kg çanta da 10kg ile sınırlı, (alimunyum inceliğinden dolayı),advrider'da bulduğum foto da adam Globescout çantanın üzerine çıkmış http://smg.photobucket.com/user/symr...4c4a8.jpg.html
    5. Yeni çantalarrda çift fitil var böyle olunca da su almamazlık konusunda çok başarılı
    6. Sadece anahtar ile değil özel Pin düğmesi ile kilitlenebildiği için anahtarla kitlemesen de kapağın açılma yanlışlıkla yolda falan açılma ihtimali yok, bu bildiğim kadarıyla patent başvurusu yapılmış bir kilit sistemi, bunu kopyalayan rakipleri var.(BMW çantalarda kilitlemediğin zaman yanlışlıkla açılma durumu varmıydı hatırlamıyorum)
    7.Globescout çantalarda kenarlardaki darbeye karşı olan polyamit kenarlar kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor, (eskime kırılma vs istinaden)
    8. Globescout çantlar Touratech ve HepcoBecker demire de takılabiliyormuş bende bunu şimdi Güney Afrika'da satış yapan bir web sitesinde okudum.
    9. Yine advrider da okudum kapak üzerinde bmw de 4 globescout da 6 tane kayış bağlayabileceğimiz yer varmış fotolardan bakınca anladım denilmek isteneni.

Advrider da link: http://advrider.com/index.php?thread...nniers.873555/
    Güney Afrika'da ki bayi: http://bikegear.co.za/globescout-mot...ers-top-boxes/

Africa Twin'de ben kalitesinden dolayı tercih ettim ancak Globescout'u bu kadar başarılı bir marka haline getiren BMW kullanıcıları olduğu için bende bu yüzden BMW çantalara göre yazdım. Dahası size kalmış...

5. Arif Oral Unal güzel mesajın için 8 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (07-04-2017),Ali KORKMAZ (07-04-2017),alper ozbas (07-04-2017),Berkay İnal (07-04-2017),Bora Karayel (07-04-2017),cemkucuk (07-04-2017),Serdar ZIMBA (07-04-2017),SONAY YÜKSEL (07-04-2017)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Ben 1150'mde topcase globe kullanıyordum. Hatta bu başlığın ilk entarisindeki (başkanın olur kendileri) artık foto linkleri ölmüş motor o motordur, çanta o çantadır. ben sonraki sahibiyim. belki sonraki sahibi yine ben olurum

gerçekten daha sağlam duruyordu, kilit sistemi daha güven veriyordu, bir de topcase de bmw'ye göre daha büyüktü sanki ama yanılıyor olabilirim.

azıcık daha fiyat avantajı olaydı iyiydi ama, globe anlaş yds gibi markaları desteklemek lazım, doğrudur...

efsane be kardeşim....
    Konu ahmet korkmaz tarafından (07-04-2017 Saat 04:15 ) değiştirilmiştir.

7. ahmet korkmaz güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (07-04-2017),Berkay İnal (07-04-2017),cemkucuk (07-04-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azıcık daha fiyat avantajı olaydı iyiydi ama, globe anlaş yds gibi markaları desteklemek lazım, doğrudur...
    Kesinlikle kaılıyorum

KILIBIKRAYDIR

9. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Coşkun SARP (08-04-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Arif abi Eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş

Türk malı yabancı rakiplerinin fiyatında bile olsa tercih ediyorum (Kalite farkı yoksa)

Ki bu durumda Globescout bence kendisini hem Türkiye de hemde dünyada kanıtlamış bir marka... Arif Abi'nin dediği gibi kalite olarak bariz olarak diğer muadillerinden üstün

Trexes de Globescouta o kadar para bağlamak istemeyenler için gayet güzel bir tercih.... Tamam kalite o seviyede değil ama fiyat uygun ve sadece Kadir abinin esnaflığı için bile alınabilecek bir marka
    Good Things Come To Those Who Wait

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Şimdilik yan çanta düşünmesem de motoru koruma amaçlı yan çanta demirini almayı düşünüyorum.
    Gerçi sitesin de ayrı fiyat görmedim ,set halin de takım olarak satıyorlar ama ararsak bir fiyat verirler sanırım.

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdilik yan çanta düşünmesem de motoru koruma amaçlı yan çanta demirini almayı düşünüyorum.
    Gerçi sitesin de ayrı fiyat görmedim ,set halin de takım olarak satıyorlar ama ararsak bir fiyat verirler sanırım.
    çanta demiri yapmıyorlar.
    piyasadaki markaların demirine monte olabiliyordu çantalar. eskiden öyleydi tabi şimdi bilmiyorum
    Oğuz TUNA

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çanta demiri yapmıyorlar.
    piyasadaki markaların demirine monte olabiliyordu çantalar. eskiden öyleydi tabi şimdi bilmiyorum

Ürün açıklamasın da "Yan çanta taşıma demiri dahildir." yazıyor.

http://www.globescout.com.tr/side-ca...-twin-natural/

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu