Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678910 SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 95 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ömer Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    DL650 V-Strom Honda XL200
    Marka
    Suzuki

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatayim
    1996 model kle500 alinir mi? artilari/eksileri nelerdir?
    bence alınır. eğer aksesuar veya yedek parça eksiği varsa yurt dışından getirtilebilir. birçok motorda olan servis sıkıntısı kawasakidede aynı çok farklı bi durum değil. Eğer satışı düşünürsekte üst modellere göre zor satılabilir doğru, ama bakımlı haldeyse zarar edilmez, alıcısı illaki var.

Enduroist Üye sfaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Safa Demirlikan
    Motosiklet
    XT 660 z
    Marka
    Bisan

1996 modeli için durum nedir bilmiyorum fakat 2004 ve üstü modellerinde durum şu şekilde ;
    kendi kle mi aldığım 7.aydan itibaren sahibinden.com daki 2004 ve üstü kle ilanlarına haftada bir göz atarak favorilerime ekleyerek takibe aldım .. Pek çoğu '' sahibinden yada başka bir kurum aracılığıyla satıldı '' ibaresi veya ''satmaktan vazgeçti'' (ki bunu satıldı olarak düşünüyorum çünkü bende bir kaç defa satılan ilanım için o şekilde sonlandırma yoluna gitmiştim...)uyarısı veriyor ..
    Buna bakarak 2004 ve üstü modellerin piyasası var izlenimi bıraktı bende .. Ama dediğim gibi 90 lı yılları bilemedim şimdi ..

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

capo sahibi bi insanim, dolayisiyla "2. eli agirdir" kavramini cok iyi biliyorum
    o modelin kullanisliligi (ozellikle sehir ici), yakit tuketimi, zirt-pirt sorun cikarip cikarmadigi (o yasta bi motor icin tabi ki ne kadar bakimli olduguyla ilgili) gibi bilgileri edinebilir miyiz acaba?
    gerci sanirim 2000 oncesi kullanmis olan yok

Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    Marka
    Suzuki

modeller arasında çok bir fark yok. 2005 ve sonrasında grenaj ve far yapısı farklı sadece ve 2-3 hp daha düşük. Eski modellerde 2000 öncesi biraz daha renk ve sticker tasarımı farklı. Motoru vs. hep aynı. En uzun süre üretimde kalmış enduro olma özelliği var bildiğim kadarıyla.
    Şehir içi kullanım olarak capo dan sonra oldukça kıvrak seri gelicektir. Yalnız selesi capodan sonra rahatsız gelir bi müddet.
    yakıt olarak: şehir içi ortalama 5.0 - 5.5 litre arası yakıyor. şehirlerarası düşük km'de 4.0 litreyi de gördüm.
    piyasada çok fazla alternatif yok zaten sahibinden.com da toplam 1 sayfa ilan var suanda. bende 9 ay önce aldım biraz fiyatlara artış var kışın ortasında olmamıza rağmen.
    Safa'nında dediği gibi eski modeller hakkında olumsuz bi bilgim yok ama araştırılıp gösterilir ustaya fln..

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

bu nasil mesela?

Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    Marka
    Suzuki

bakımlı ve aksesuarlı olarak gözüküyor ama yinede yakından bakmak lazım tabi abi

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Omer cok sagol bilgiler icin. bakalim, hayirlisi diyelim

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Suat KLE yi kendine mi düşünüyorsun yoksa bir tanıdığına mı alacaksınız?

KLE çok sağlam, seri, keyifli bir makinadır. Birkaç ufak sıkıntısı haricinde sorun yaşatmaz. Bence en olumsuz yanı selesinin rahatsız olması. Ama onunla bile bir günde 700 km yol yapmışlığım oldu.

Neyse, KLE yi gözün kapalı alabilirsin, ama düşünmen gereken 15 yaşında bir makinayı almanın ne kadar doğru olacağı. Geçmişini çok iyi bilirsen tamam derim ama şimdiye kadar üzerinden kimler geçti, bakımları aksatılmadan yapıldımı vs. bunları bilmek çok zor.
    Tork candır, tork heyecandır...

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Kaan duygularim karmakarisik
    capo'yu satmaya calisiyorum bir yandan, takas teklifleri falan geliyor.
    40 yilda bir hatunla da binme durumu oluyor, ona da klx yetmiyor. scooter olsa ne guzel olur diyorum bi yandan ama sehir icinde klx'e gore biraz daha fazla konfordan baska hicbir avantaji yok bana.
    bir yandan klx varken ustune kle sacma.
    falan filan iste...

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Dostum bu durumda pek kafa karıştıracak birşey yok.

KLE, tek motor olarak kullanılacak motor. Yani sadece bir motorum olacak, onunla hem uzun yola gidecem, hem dağda bayırda atlayıp zıplayacam, hem de şehir içinde kullanacam dersen tamam güzel seçim.

Ama KLX i satmam diyorsan, ki satma bence, yanına cadde özellikleri daha kuvvetli bir makina alman daha mantıklı.

Tabi illa iki motor kullanmak istiyorum diyorsan...

Ben senin yerinde olsam, capo yu verip yerine orta boylu, şöyle 300 lük falan bir maxi
    scooter alırım. Şehir içinde özellikle kışın çok rahat edersin.

Hanımla beraber binerken de en büyük problem aslında konfor değil bagaj problemi. Bir alışveriş merkezine gidiyorsun, iki kask, iki mont dizlik ıvır zıvır bir topcase e sığmıyor. Al bir maxi, koltuk altı büyük olanlarından olsun, bir de topcase, mis gibi gezersin.

Yok maxi istemem dersen sana daha güzel bir tavsiye, makinaların ikisini de sat bir drz 400 al. Arazide hiçbir yönüyle klx i aratmaz, ama çok konforlu olmasa da artçıyla asfaltta da götürür. Böylelikle tek motorla her işini görmüş olursun.
    Tork candır, tork heyecandır...

Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678910 SonuncuSonuncu