Maruz kaldığımız rüzgar, hava sıcaklığından bağımsız, vücudun ısı kaybetmesine neden oluyor.
Hipotermi ve soğuk ısırmasını tıpla ilgili arkadaşlarımız anlatırlarsa yararlı olur.

Kışın bırakmayı düşünmüyorum (büyük konuşmayayım)
Malzeme almak yerine elimdeki malzemeyi düzgün kullanmaya çalışacağım.
Türkiye'de cordura kumaştan üretilen Torch tulumu kullanıyorum. Giymesi ve çıkarması oldukça pratik. Ancak, cordura malzeme kışlık ceket gibi takviyeli olmadığı için vücudu sıcak tutmuyor. Şu ana kadar gömlek, alelade ince bir polarla kullandım. Şimdi termal içlik ve poların üzerine bir tabakaya daha ihtiyaç duyacağım.

Göğüs/akciğer bölgesine takviye için poların üzerine bir windstopper özellikli bir yeleği ekleyerek deneyeceğim, yetmeyebilir, yetmezse, tabakayı artıracağım.

kışlık eldiveni sevmedim, ancak bilekleri tam kapattığı için, sanırım şart oldu.

soğuğa maruz kaldığımız ve ısı kaybettiğimiz yerler; eller, yüz, boyun, ayak ve el bilek manşet bölgesi. buraları yalıtmak, ısının dışarı kaçmasını önlemek gerekiyor.

Motordan indikten sonra, direk rüzgara maruz kalan bacak bölgelerindeki ısı düşüklüğü net farkediliyor. Vücudun yaşamsal bölgesi olmadığı için, buraya takılmıyorum. Sanırım, diz eklemleri hassas, diz korumasının, dizi korumaya yeteceğini ümit ediyorum.