Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Motorun 10.000 USD maliyetinin üzerine ÖTV ve ithalat masrafları girince kırsaldaki amcalar dayılar için cazip bir fiyat olmayabilir. Şu an ucuz çin motorları ile rekabet şansı olan bir fiyat olmalı diye düşünüyorum aslında anadoluda çok yaygın kullanımı vardır sepetli motorun. Fiyat, hedef kitle iyi analiz edilirse satış şansı vardır, zira şu anda alternatifi olmayan bir ürün.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Benzin pahalı, pancar motorlu pat pat varken, sepetlinin yüzüne pek bakan olmaz.

http://www.medya73.com/afyonkarahisa...ri-123274.html
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Alıntı Ahmet_Solmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alalım mı Türkiye Distribütörlüğünü ne dersiniz ? Baktım Türkiye distribütörü yok.. Birçok ülkede de satılıyor... Ben işim gereği zaten uzun yıllardır birçok markanın ithalatını yapıyorum.. Enduroist olarak sokalım Türkiye ye.. Sanki kırsalda çok satarmış hissine kapıldım ama bilemiyorum...
    Beni düşündüren, tamir, servis, yedek parça ve garanti kısmı... Varsa ben el atarım bu işe diyen, gerisini çözerim ben..
    Biraz önceki mesaj biraz kısa oldu. Düşüncenizi önemsiyorum. Ural'ın muhatabı benzin fiyatları dolayısıyla kırsal kesim olamayabilir. Türkiye'ye makul fiyatta ithal edilebilirse, evladiyelik, gezide, avda, arazide, sepet çıkarılırsa şehirde kullanılabilecek bir motor bu. Servis ve garanti meselesi, alelade ürünlerde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda iş takip eden aracılarla çözülüyor. Ürüne göre, ellerindeki servislerle kontağı kuruyorlar, daha sonra yenilemeleri bizzat kendiniz yapıyorsunuz. Motosiklet bu kadar kolay mı bilmiyorum.

Motorlu araç ithalatında, ithalat prosedürü biraz meşakkatli.
    Kendi adıma, Ural'ı çok beğeniyorum.
    Ancak ustalar, motosiklet piyasasını bilenler ne düşünür, ne der ?
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Üye Ahmet_Solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Solmaz
    Motosiklet
    '11 F800 GS
    Marka
    Bmw

Fiyat konusunda benimde kaygım var ancak 10.000 $ rakamı ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Adamlarla görüşüldüğünde enteresan bir fiyat da çıkabilir. Ürünün kırsalda satma şansı ancak ucuz bir otomobil maliyetinin %70' ini geçmemesi durumunda yüksek olabilir diye düşünüyorum. Şehirde kullanım ile ilgili akıllı bir konsept ve marketing ile belki bir potansiyel yaratılabilir kanısındayım. Benzin maliyetinin otomobil değerlerinin üzerine çıkmaması (ki zaten öyledir umarım) satın alma kararındaki etkisini azaltacaktır. Bir mail attım adamlara, göreceğiz....

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Gelişmeden haberimiz olsun mutlaka
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Ural motosikletleri Rusyada 2.dunya savasindan bu yana uretiliyor
    Kisa tarihcesi oldukca ilginc...
    2.Dünya Savaşınin başlarında Alman kuvvetlerinin Sovyetleri işgali sözkonusudur, ve Rus ordusunun elinde bulunan motosikletler işe yaramaktan çok uzak ilkel modellerden oluşmaktadır. Ordu ileri gelenleri ihtiyaçları olan modelin devrin en modern aracı BMW R75 olduğuna karar verir.
    Bir BMW R75
    Bu karar üzerine 5 bağısız tim İsveç'e sızar ve BMW R75'ler satın alarak bunları Rusyaya kaçırırlar. Rusyada bütün parçaları sökülen BMW ler, tersten başa yeniden çoğaltılarak “reverse engıneering” yöntemiyle yapılır. M-75 olarak anılan modeli üretmeye başlayan fabrika savaş sırasında bombardımandan korunmak için Moskovadan Sibirya yakınlarında, Ural dağlarında İrbit şehrine taşınır ve 2.Dünya savaşına Ruslar 10,000 M-75 motosikletle katılırlar. Bu arada Amerikalılar da birkaç R75 kaçırıp bunlardan 1000 adet Harley-Davidson XA (Experimental Military) üretmiş ve Avrupaya göndermişlerdir.

Bu arada kopyalama işine Japon Riyushko daha önce başlamış ama BMW yi keşfetmeden ABD'den kaçırdıkları Harley Daidson V-twin motoruna yönelmişlerdi...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1EgIs0PMl (Donald_Duck)

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Konu EMP tarafından (23-02-2011 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Murat Bey kardeşim, sabaha kadar çalıştım, hala çalışmam lazım. Benim yaramı kaşıma, ural hayalleri kurdurma.

bir sabah
    kapının önüne çıktığımda
    sepetiyle bir ural
    yola çıkmak için beni bekleyecek

Ordinaryus Enduroist Barış Sekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Sekin
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Bitanecik satılık ural var gökhan abi ilan biraz eski ama. F650'yi satsan alırsın yani öyle diyim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...arka-rus/detay
    Barış SEKİN 0 Rh(+) 0535 269 06 51
    34 UCD 60

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Bildiğim kadarı ile bu motor yıllardır ilandadır ve yine ozamandan hatırladığım bir arkadaşımın aradığı ve aracın belgelerinin bulunmadığıdır..

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu