Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567
61 den 67´e kadar. Toplam 67 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı serguss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tür ürünlerin su geçirmezlik özelliği belli bir süre sonra kaybolmakta.çünkü kumaş örülürken kazandırılan bir özellik değil yıkamayla kazandırılan bir özellik.kimyasalla ürünün üzerinde ince bir kaplama yapılıyor. bu hava giriş çıkışınıda engelliyor.yani birkaç kullanımdan sonra rüzgar ve yağmur geçirgenliği diğer kotlarınızdan farklı olmayacaktır.
    Serhat hocam bu konularda patron sensin tabi ki de, bugun trt'de canli yayina cikmisti adam, ve israrla, bunun diger su gecirmez kumaslar gibi yikanmakla ozelliginin gitmeyecegini soyledi

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Geçen yıl fuardan almıştım.Genel olark kullanışlı.Düşünce ne kadar dayanıklı!! diz korumaları kayarmı!! ( içinde ayar çırtları var korumaları kendinize göre ayarlıyabiliyorsunuz) bunlar hakkında bişey söyleyemem.Mehmet düştü ve gördü.Kotun yırtılması normal .Sürtünmeye karşı dayanıklı olduğunu sanıyorum.Yağmur konusunda şöyle denilebilr; hafif yağmurlarda bir süre dayanabilir!!!!!! ama normal yağmurda kesinlikle su geçiriyor. İki kez donuma kadar ıslandım!!!!Kaldıki birinci ıslanmadan sonra geri gönderdim,üretici arkadaş yeniden işleme tabi tuttu ama gene ıslandım.Tabiki bu ürünü yağmurluk yerine almıyoruz. ama en azından diğer normal kotlardan biraz farklılık bekliyorsunuz!!!Yağmur geçirmez dememek gerek !!!!!
    Yüksek beli,pantolon paçalarının arka kısmının biraz daha uzun olması,kışın bir içlik giyerek idare edebilecek olması,bir yere vardığınızda normal pantolon gibi kuulanabilirliği gibi artıları var.Birde ,benzer yabancı ürünlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

Enduroist Katılımcı Üye ilker Buyukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker büyükdemir
    Motosiklet
    R1200GS Adventure
    Marka
    Bmw

Yazlık modeli Poyraz ı tüm yaz kullandım gercekten cok rahat ve bana korumaları güven verdi. Kıslık modelini de alacagim.

Enduroist Kadim Üye Serhat Koçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat koçak
    Motosiklet
    tabanvay

Alıntı PEGGA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O biirr Tibet Tuscany fatihi.. O biiirrr tekstil eksperi .... ;)
    Yok yav ne eksperi. :-)

Isim
    serhat koçak
    Motosiklet
    tabanvay

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhat hocam bu konularda patron sensin tabi ki de, bugun trt'de canli yayina cikmisti adam, ve israrla, bunun diger su gecirmez kumaslar gibi yikanmakla ozelliginin gitmeyecegini soyledi
    suat abi nasıl bi proses le su geçirmezlik apresi uyguluyor hangi kimyasalları kullanıyor bilmiyorum ama bu tür işlemler genelde kumaş boyahanelerinde başarılı oluyor.kumaşa su itici apre uygulandıktan sonra çok yüksek sıcaklıklarda fikse ediliyor.bütün bu işlemler tam anlamıyla yapıldığı taktirde kimyasalı üreten firma en fazla 10 yıkama garanti veriyor.onuda labaratuar ortamında kullanılan detarjanlarla yıkayarak söylüyolar.bizim kullandığımız deterjanlarla o tür ürünler 3-4 yıkama sonunda normal haline döner diye düşünüyorum.biz bu işlemi yapmıyoruz normalde ama kendi kişisel eşyalarımız için numune kimyasal getirtmiştik.fırınlama işlemi yapamadığımız içinde çok başarılı olmadı.şimdi yeni bir deneme yapacağım yıkamayı işyerinde yapıp fikse işlemini evdeki fırında yapacağım.:-) başarılı olursam birertane denim yada gabardin pantolonlarınızı bu işleme tabi tutabilrim.

Isim
    serhat koçak
    Motosiklet
    tabanvay

Alıntı golgebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl fuardan almıştım.Genel olark kullanışlı.Düşünce ne kadar dayanıklı!! diz korumaları kayarmı!! ( içinde ayar çırtları var korumaları kendinize göre ayarlıyabiliyorsunuz) bunlar hakkında bişey söyleyemem.Mehmet düştü ve gördü.Kotun yırtılması normal .Sürtünmeye karşı dayanıklı olduğunu sanıyorum.Yağmur konusunda şöyle denilebilr; hafif yağmurlarda bir süre dayanabilir!!!!!! ama normal yağmurda kesinlikle su geçiriyor. İki kez donuma kadar ıslandım!!!!Kaldıki birinci ıslanmadan sonra geri gönderdim,üretici arkadaş yeniden işleme tabi tuttu ama gene ıslandım.Tabiki bu ürünü yağmurluk yerine almıyoruz. ama en azından diğer normal kotlardan biraz farklılık bekliyorsunuz!!!Yağmur geçirmez dememek gerek !!!!!
    Yüksek beli,pantolon paçalarının arka kısmının biraz daha uzun olması,kışın bir içlik giyerek idare edebilecek olması,bir yere vardığınızda normal pantolon gibi kuulanabilirliği gibi artıları var.Birde ,benzer yabancı ürünlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    ismail abi zaten su geçirmez diye satıyorsa bu ürünü yanlış yapıyor.suya dayanıklı desek daha doğru olur.gore-teks astar bile belli bir doyumdan sonra su geçirir.

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Alıntı serguss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suat abi nasıl bi proses le su geçirmezlik apresi uyguluyor hangi kimyasalları kullanıyor bilmiyorum ama bu tür işlemler genelde kumaş boyahanelerinde başarılı oluyor.kumaşa su itici apre uygulandıktan sonra çok yüksek sıcaklıklarda fikse ediliyor.bütün bu işlemler tam anlamıyla yapıldığı taktirde kimyasalı üreten firma en fazla 10 yıkama garanti veriyor.onuda labaratuar ortamında kullanılan detarjanlarla yıkayarak söylüyolar.bizim kullandığımız deterjanlarla o tür ürünler 3-4 yıkama sonunda normal haline döner diye düşünüyorum.biz bu işlemi yapmıyoruz normalde ama kendi kişisel eşyalarımız için numune kimyasal getirtmiştik.fırınlama işlemi yapamadığımız içinde çok başarılı olmadı.şimdi yeni bir deneme yapacağım yıkamayı işyerinde yapıp fikse işlemini evdeki fırında yapacağım.:-) başarılı olursam birertane denim yada gabardin pantolonlarınızı bu işleme tabi tutabilrim.
    ben tabi isin teknik kismindan pek anlamiyorum ama sitesinde nano teknoloji kullandigini soylemis ve soyle aciklamalar yazmis:

"Nanoteknoloji uygulanan yüzeyler, dışarıdan gelen bir etkiye hiç beklemeden tepki verebilme özelliğini kazanır ve bu şekilde kalıcı olarak lekelenmez.

Nanoteknoloji uygulanmış yüzeyde su anında damlacıklara dönüşür ve yüzeyden akıp gider.

Riderdenim üzerine uygulanan Nanoteknoloji sayesinde ürün şu özellikleri kazanır;

Su iticilik
    Katı ve sıvı yağlara iticilik
    Kir iticilik
    Yıpranma güçlüğü
    Hızlı kuruma
    Bu özellikler bakım ve temizlik maliyetlerini önemli oranda azaltırken ürünü dış etkilerden korumaktadır. Bu sayede ürün canlılığını ve parlaklığını uzun süre muhafaza etmektedir.

Ürün deterjanla yada buharla yıkandıktan sonra özelliklerini kaybetmemektedir.

Uygulama tamamen doğal, kokusuz, renksiz ve saydamdır.

Nanoteknoloji uygulanmış Riderdenim, motosiklet sürücüsü için çok önemli olan tüm bu özellikleri kazanmıştır."

Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567