Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 19 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678915 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 185 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Doktor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efendim şehirde çok rahat sürülebilen bi enduro istiyoruz ha bide arada köye falan gidiyoz toprak yola gelsin küçük dereler falan geçebiliriz ha bide uzun yolda çok rahat olsun gaza basınca uçup gitsin virajlarada tereyağ gibi yatsın hee bide az yaksın ama torkuda iyi olsun ne diyordum tel jant olmazsa olmaz ama yakışıklıda olsun haa şöyle iri ve heybetli dursun yerden 15-20 santim yüksek olsun. Yaa bide çok pahalı olmasın be abi hani derler ya paran varsa BMW paran yoksa binmeve ama frenler disk olacak ABS olacak kombine olacak yani BMW gibi olacak parçasıda bol ve ucuz olsun her yerde servisi olsun ne yani motor her bozulduğunda İstanbula mı götürücez kamyonla usta... Ama bi adıda olsun be abi kendine has öğle numara harf falan değil de anlamlı bişi olsun yani bi havası olsun ne biliim karizmatik bi isim şöyle akılda kalıcı , etkileyici...
    O ZAMAN TEK MOTOR ALICAN ARKADAŞIM HONDA XL 700 VA TRANSALP
    BREH BREH O NE ÖYLE BE DAĞLARIN EFESİ ŞEHRİN BEYFENDİSİ
    CANIM MOTORUM BENİM...

Hepinize saygılar sevgiler
    işte hocam bunlarrı yaklaşık 100 ile çarptığında karşına GS ADV çıkıyor.
    inanmazsınız belki ama hakikat bu. gizlenemez

Enduroist Üye Doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Kalemli
    Motosiklet
    VFR 1200 X CROSSTOURER
    Marka
    Honda

tamam da usta ben bi tek yerde takılıyorum aynı zor koşullarda aynı yerlerden gidebilmek için niye 20.000 TL yerine 60.000 TL veriyosunuz bunu bi türlü anlayamadım bunu bi izah edersen biz bütün TRANSALP camiası olarak bunu çok merak ediyorus yani bu GS 1200 ADV daha mı az yakıyo, dahamı az bakım istiyo , dahamı hızlı (yani 200 yaparda gidecek yol yok ustaaa hepimiz 130 -140 gidebiliyoruz...) ne biliiim bu BMW ler TRANSALP in gidemediği biyerden mi gidiyo nedir abi bi anlatın bize deyin ki şöyle bi fark var arada aha biz onun için 3 motor parası veriyoz 60.000 TL veriyoz helal olsun şunun için değer diyin nedir abi nedir çooook merak ediyoz biz...
    Yolunuz herzaman açık ve bol güneşli olsun...

Enduroist Katılımcı Üye özgür bağlama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür bağlama
    Motosiklet
    crf 250 l
    Marka
    Honda

bende bir honda 700 transalp kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki 1200 adv bu işin son noktasıdır yani 60 bin tl m olsa hiç acımadan veririm ki o parayı hakediyor.artılarına gelince üzerinde bir iki saat geçirmeniz yeterli neyi var neyi yok anlamak için.borusanda ücretsiz test sürüşleri var bi randevu alıp gidin derim ama gitmeden önce şunuda iyi bilin indikten sonra tek hedefiniz ona sahip olmak oluyor..

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

tamam da usta ben bi tek yerde takılıyorum aynı zor koşullarda aynı yerlerden gidebilmek için niye 20.000 TL yerine 60.000 TL veriyosunuz bunu bi türlü anlayamadım bunu bi izah edersen biz bütün TRANSALP camiası olarak bunu çok merak ediyorus yani bu GS 1200 ADV daha mı az yakıyo, dahamı az bakım istiyo , dahamı hızlı (yani 200 yaparda gidecek yol yok ustaaa hepimiz 130 -140 gidebiliyoruz...) ne biliiim bu BMW ler TRANSALP in gidemediği biyerden mi gidiyo nedir abi bi anlatın bize deyin ki şöyle bi fark var arada aha biz onun için 3 motor parası veriyoz 60.000 TL veriyoz helal olsun şunun için değer diyin nedir abi nedir çooook merak ediyoz biz...
    Alıntı orko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bir honda 700 transalp kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki 1200 adv bu işin son noktasıdır yani 60 bin tl m olsa hiç acımadan veririm ki o parayı hakediyor.artılarına gelince üzerinde bir iki saat geçirmeniz yeterli neyi var neyi yok anlamak için.borusanda ücretsiz test sürüşleri var bi randevu alıp gidin derim ama gitmeden önce şunuda iyi bilin indikten sonra tek hedefiniz ona sahip olmak oluyor..
    doktor bey'in ya da benim gibi diğer motosiklet kullanıcılarının 1200adv'nin kalitesi, konforu ve güzelliği ile bir sorunu olduğunu zannetmiyorum. bana kalırsa da adv çok güzel bir motosiklet. bir gün sahip olmak isteyebileceğim bir motosiklet, diğer birçok motosiklet gibi. lakin hayatın bazı gerçekleri var. mesela ben öğretmenim. gelirim belli. yaklaşık 2,5 sene boyunca,başka hiç bir şeye masraf yapmadan, maaşımın tamamını bmw ye versem ancak bir adv sahibi olabiliyorum! kullandığım motosiklet 2001 model bir 650 TA. bugün ederi en fazla 9000 liradır. aldığımdan beri her fırsat bulduğumda yollardayım. adv benim motosikletimin neredeyse 7 katı değerinde! adv'nin türkiye parça ve kendi fiyatının yurtdışı parça ve kendi fiyatına göre (birçok nedenden dolayı) fahiş olmasından bahsetmiyorum bile.

bütün bu hesaplar varken, advye binen başkasına binemez ya da adv için son nokta demenin pek bir anlamı olmuyor ne yazık ki. çünkü benim ve birçok kişi için son nokta en fazla 30000 (ya da hadi olsun 40000) liradır!

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş de değil bu. tekrarlıyorum, çünkü adv çok iyi bir motosiklet. ama çok pahalı (gereksiz pahalı) bir motosiklet bu ülkede. bu ülkede o parayı haketmeyen bir motosiklet (ki ülke şartlarında bu parayı hakeden bir motosiklet olduğunu da zannetmiyorum). dolayısıyla olmayan bir şey de hiç bir şeyin sonu olamaz...
    - "eksiklik kendi özümde..."

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

ADV yaramaz,GS iyidir!

Enduroist Üye Doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Kalemli
    Motosiklet
    VFR 1200 X CROSSTOURER
    Marka
    Honda

buyurun hocam burdan yakın...
    Yolunuz herzaman açık ve bol güneşli olsun...

Enduroist Üye TamerHepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Hepşen
    Motosiklet
    MT-09
    Marka
    Yamaha

2012 R1200GS

Europe MSRP Price: £10,595 GBP (30.300 TL)

Yurdumda TL 52.479,10

Yazıklar olsun...

Enduroist Kıdemli Üye Voodoochild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Köroglu
    Motosiklet
    R 1150 GS
    Marka
    Bmw

transalp ile gs karsilastrmasi bnce cok komik. Anladgm kadaryla transalpinden fazlasyla memnun olan doktorumuzun asktan gozu donmus. Elbetteki transalp her yere gider, ona bakarsak ybr de gider.ama nasil gittign onemli.Transalp kotu bi motosiklet asla degldr hatta sinifin en iyisidir. Yuzyilin en sorunsuz motoru secilmistir. Ama ben gs'in artilarini sayayim. bu arada bunu da belirteyim beni taniyan herkes bilir ben at gozlugunu takmis bmw fanatiklerinden degilimdir.

-Sinifinin en iyi frenleri.
    İki motor da 160 km hizla en soldan gidiyor diye dusunelim orta seritteki doblo 90km hizla en sola gecsin. Hangisi surreal bi tabloya donusur kaportada?(ben o kadar hizli gitmiyorum demeyin sakin eminim ki bi kere de olsa basmissinizdir, ve bu o bikerede de basiniza gelebilirdi) Bu bnm basima geldi.altimda baska bi motor olsaydi ben yine o hizla gidiyo olcaktim ve muhtemelen bunlari yazamiyor olcaktim.
    guvenlige +1
    - tartismasiz daha konforlu.tek kontak benzin bitene kadar gidebiliyorum.hem de oyle otobanda yapistirip yapmiyorum o 350 kmyi.ara yollar falan.
    - tartsmasiz daha dengeli. Fren yaptgnzda one yigilmaz yere paralel coker motosiklete cok daha hakimsinizdir boyle durumlarda.Virajlarda daha kararlidir. Guvenlige +1 daha.

-cok daha guclu. Zaten elmayla armutu karsilastriyoruz burda..tork canavari 3.viteste kalkip 100km hiza cikabilirsiniz. isterseniz sehir icinde sadece 3. viteste kullanip bi scootera donusturebilirsiniz abarti belki ama gercekten oyle. 2.ornek 120 km hizla arac Sollarken Karsidan bi araba cikti diyelim gazlayip kacmaniz gerekicek gs daha iyi bi ivmeyle gazlayip hayat kurtaracaktir.burdan da guvenlige puan gidebilir.

peki sayin doktorum Sizin hayatinz 1 motor parasi mi ediyor?bu ilk sorum...

Hep extreme ornekler vermisnz diyebilirsinz. Ama hepimizin basina gelme ihtimali var bunlarin.ve bunlar siz ne kadar guvenli kullanirsanz kullanin basiniza gelebilcek ornekler.zaten basina bi kere geldiginde hayatini kurtarmasi yeter bence.

dunya turuna cikanlara bakarsak eger, cok buyuk cogunlugu bmw, ozellikle gs serisi motosikletlerle cikiyorlar.istatistikler matematiksel degerlerdir ve matematik yalan soylemez.

bu kadar insan yaniliyor mu?ikinci sorum...

ben size bmw nin kotu yanlarini borusana deginmeden aktarayim.o konuyu hepimiz biliyoruz zaten.
    bmw binicisinin handikaplarini kapatir.yukarda bahsettigim ozellikleri siz farketmeden sizin bi suru hatanizi ort bas eder.baska bi motora bindiginizde farkedersiniz bunu.aslinda bu bi problem degildir.ama sonraki motorunuz yine bi bmw olmak durumunda kalacaktir.cunku insanoglu sinirlarini zorlamayi seviyor ; )

daha yazabilirim aslinda ama simdi mesayi bitiyor. en basinda dedigim gibi transalple gs karsilastirmasi cok yanlis.sizin istediginiz cvplari vermek icin yazdim ben.
    yoksa uzulurek soyluyorum transalp zaten 10 firin ekmek yemesi lazim,abisi at ve varadero bile gs'e rakip olamaz ; )
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace...

Jimi Hendrix

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bir GS/ADV testinde ''Bunlar bu dünyadan değil''deniyordu.Telelever ve Boxer motor bu olayı çok etkiliyor.
    Transalp ile karşılaştıralamaz.Transalp ancak F800 ile karşılaştırılabilir!

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Sevgili arkadaşlarım, bmw ciler transçılar ve diğerleri. Bu arada transı sattım 3 aydır 2012 dl ye biniyorum. Memnunum. Ha bir arada 2010 1200 gs aldım ve sattım. Yani fikri olmadan zikri olanlardan değilim. Gelelim 1200 gs çilere. BMW nin KENDİ ÖZBEÖZ GERÇEK firme sayfasına girerlerse f 800 gs için şu cümleleri okuyabilirler. "Bugüne kadar hiçbir Bmw motosikletin yapamadığını yapan motor" Aşağıdakiler bu sayfadan alıntıdır. Buyurun buradan yakın.

Yeni bir enduro motosiklet nesli üzerinde, düşük ağırlık ve ekstra güç rezervleriyle yeni bir çağa doğru yola çıkma zamanı geldi. F 800 GS, gerçek araziyle başa çıkabilir ve asfalt üzerinde şaşırtıcı viraj alma yeteneği sergiler.

Daha önce hiçbir BMW Motosiklet'in yapmadığını yapan bir enduro motosiklet. 85 bg ve 83 Nm torka sahip 800 cc'lik bu motosikletin ağırlığı ise 200 kg'ın altında! Oldukça verimli bir yakıt tüketimine ve üstün teknolojiye sahip motor yönetimi, güçlü ses yönetimi ile ekstra sürüş keyfi de sunar ve kesinlikle durdurulamaz! Yüksek seviyede burulma dayanımına sahip olmasının yanında, boşluklu yürüyen aksamla birlikte geniş bir hava giriş deliği ve selenin altında yer alan yakıt deposu gibi diğer pek çok özellik için de bol miktarda alana sahip.
    Önde, arazi zorlamalarında dahi daimi yön dengesi sağlayan 21 inçlik jant, arkada ise uygun itiş gücü için 17 inçlik tam bir jant yer alıyor ve her ikisi de elbette ki güçlü jant kollarına sahip.

Nefes kesici bir frenleme performansı sunan önde çift ve arkada tek disk, isteğe bağlı ABS ile daha da gelişmiş güvenlik sağlıyor.
    Yürüyen aksam, arazi konseptine göre uyarlanmış ve zorlu sıçramalarla baş edebilecek yeterli yay mesafesine sahip. Bu motosiklet üretim hattından çıktığı şekliyle bile mükemmel olsa da, onu BMW kılan esas özelliği sahip olduğu geniş aksesuar yelpazesi. Sade haliyle bile tam bir keyif motosikleti olan bu modern enduro, sadece görsel olarak değil işlevsel olarak da maceraperest bir uzun mesafe motosikletine dönüştürülebilir.

BMW Motosiklet Yetkili Satıcısı’ndan test sürüşü için randevu alın ve ilk yolculuğunuzu planlamaya başlayın!

Sayfa 5 Toplam 19 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678915 ... SonuncuSonuncu