Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Yavru Mobidik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Orhan Güzeş
    Marka
    Bmw

Standart Fuar alışverişi

malumunuz önümüzde fuar...

bende "mobidik" sponsorluğunda (burdan sevgilerimi gönderirim ) bi alışveriş olayına giricem!!!

kaskından ayakkabısana.....montundan eldivenine...herşeyi almayı planlıorum..

sizlerinde tavsiyesi ve fikrini almak istedim ! nerdeyse hiç bi marka, kalite bilgim yok..

ne alınır ?

nasıl şeylere dikkkat etmek gerekir ?

aklıma gelmeyen ama gerekli olacağını düşündüğüz ekipmanlar ?

vs vs....

bilgiye açım !!!

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Oku oku ve araştır benim Retro kardeşim. Düşündüğün markaları yaz bizde sana yardımcı olalım. Yoksa bana kalsa , mont pantolon eldiven bellik balaklava Rukka , kask Shoei yada Arai , bot olarak da Dainesein gore-tex botlarını al derim.

Kapiş ?

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Güzel başlık bende bot ve pantolon almam gerek
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Pantolonu biraz bol almaya özen gösterin.

Mont kesinlikle enduro montu olsun yani beli uzun olanlardan.

Kask Arai tavsiyemdir

Bot Tcx in tour botları güzel mx için ise Diadora memnunum.

Yazlık eldiven Richa kullanıyorum cok rahat. Kışlık Revit aldım 1-2kere test ettim soguk acısından sorun yok su geçirmez diyor ama test etmediğimden birsey diyemem.

Mont ve pantolon için bir marka belirtemem çok çeşit var. Ama bir de şunu belirteyim 3 mevsim yok yaz kış giyersiniz denilen kıyafetlere aldanmayın. En güzeli yazlık kıyafetiniz ayrı olsun kışlık için ayrı. Yok içliği çıkar yazın giy falan olmuyor. Bir yazlık pantolon aldım ne eziyet çekmişim dedim.

Enduroist Üye cihangir aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oku oku ve araştır benim Retro kardeşim. Düşündüğün markaları yaz bizde sana yardımcı olalım. Yoksa bana kalsa , mont pantolon eldiven bellik balaklava Rukka , kask Shoei yada Arai , bot olarak da Dainesein gore-tex botlarını al derim.

Kapiş ?
    ben de ilk motorumu alacağım , biliyorsunuz. fuardan alışveriş yapmayı düşünüyordum kıyafetler olsun , kask olsun , bot olsun. ama abi dediğin firmanın malları aşırı pahalı. 1200 lira mont sadece. zaten ben de kıyafet için var 1500 lira. mart sonu nisan başı motoru alacağım için ilk olarak yaz sezonu için kıyafet alacağım. daha hesaplı , önerebileceğiniz marka model var mı acaba mont , ceket ve bot hakkında.

kask konusunda bu ingiltere savunma bakanlığının sitesinin sağlamlık araştırmalarında bell diye bir marka gördüm. araştırdım baya da köklü , bilinen bir marka yurtdışında (özellikle ingilterede). bütün kaskları 5 yıldız almışlar sağlamlık açısından. ben de bu bell marka kaskların m-1 modelini almak istiyorum. acaba bir bilginiz var mıdır bununla ilgili ? http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/bell-m1 kaskın test linki bu. önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı raskolnikov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kask konusunda bu ingiltere savunma bakanlığının sitesinin sağlamlık araştırmalarında bell diye bir marka gördüm. araştırdım baya da köklü , bilinen bir marka yurtdışında (özellikle ingilterede). bütün kaskları 5 yıldız almışlar sağlamlık açısından. ben de bu bell marka kaskların m-1 modelini almak istiyorum. acaba bir bilginiz var mıdır bununla ilgili ? http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/bell-m1 kaskın test linki bu. önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    Sharp'a gir bak, iyidir, güzel de fikir verir. ama ne zaman ki 5 yıldız almış bir lz6'yı eline alırsın, işte o vakit tüm düşüncelerin değişiverir. bildiğin plastik kask 5 yıldız almış. sharp hakkında birçok spekülasyon var. kimisi firmalar sharp'a para ödüyorlar diyor, kimisi de firmalar sharp'ın testlerine göre (testlerde kaskın neresine ne darbe geleceği bilindiği için sadece o kısımları güçlü yapıyorlar) kasklarını yapıyor diyor. kask konusunda nacizane tavsiyem markasına mutlaka dikkat etmen. tanınmış, bilinen bir marka olması iyidir. en önemlisi kaskın yapıldığı malzeme, polyester, polikarbon, karbon, kevlar, kompozit vs. alabileceğin en dayanıklı malzemeye yönelmelisin (bütçene göre tabi) bunun dışında konforu da unutmamalısın. havalandırmasının iyi olması kavruk yaz aylarında seni rahat tutacaktır ;) iç malzemenin çıkarılabilir ve yıkanabilir olması da bir konfor seçeneği (tercih meselesi). Bell'e gelince, Bell gerçekten bu işi en iyi yapan firmalardan biri, tüm kaskları kaliteli ve konforlu. ürettikleri en konforsuz kask M-1 Hasanpaşa Motoplus Bell'in distribütörü. fuar nedeniyle fiyatları şu an makul seviyelerde (M-1 350 TL). aynı kaskları (hatta M-1 için daha çok renk ve desende) Karaköy Hedef motorda da bulabilirsin.(Hedef'in fiyatları daha yüksek). M-1'in kayışı beni rahatsız etti, o nedenle almadım. yoksa kafaya oturuşu ve konforu güzel. havalandırmasını test edemedim ama eminim orta seviyenin üzerindedir. kask dahil 1500 TL bütçen varsa yatırabildiğin kadarını kaska yatır derim. sonuçta koruman gereken en önemli yer ;) Hasanpaşa Motomax (Murat pek sevmez ama ) fuar dönemi için % 50 kampanyasında. 1500 TL'lik ürün alıyorsun, sana 750 TL'lik hediye çeki veriyor. Kıyafet için düşünebilirsin. Şimdilik budur, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    Roger out.

Enduroist Üye cihangir aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

abi valla bu Motomax'in kampanyasınından haberdar ettiğin için çok teşekkür ederim.oradan alırım büyük ihtimalle kıyafetleri. dediğin gibi motosiklette koruma takımının en önemli parçası kask. ben de hem hesaplı hem de sağlam bir kask araştırıyordum. tabi 350 TL çıtasında en sağlam model M-1 ve tanınan da bir marka. ama hiç kafama takıp da denemedim orası ayrı. konfor da tabi önemli. 23-24-25'inde istanbula gidip tek tek deneyeceğim kaskları falan. artık konfor+fiyat/performans' a göre bir seçim yapacağım. M-3 de olabilir alacağım kask. bu arada bu bell marka kaskların benim baktığım modelleri komposit fiber. bildiğim kadarıyla sağlam bir malzeme. karbon fiber olsa daha iyi olur , daha hafif bir malzeme ama karbon fiber de 1000 lira. az bir para kalıyor kıyafete. yetmeyebilir. bu kıyafetler için önerebileceğiniz markalar var mı acaba ?

Enduroist Katılımcı Üye memed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET KÜÇÜK
    Motosiklet
    1200 gs
    Marka
    Bmw

benım de motor almam lazım )))

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

Alıntı memed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım de motor almam lazım )))
    vah vah üzüldüm be memetim sende motorsuz kaldıysan o kadar motorla yani hakkaten üzüldüm.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

Alıntı raskolnikov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi valla bu Motomax'in kampanyasınından haberdar ettiğin için çok teşekkür ederim.oradan alırım büyük ihtimalle kıyafetleri. dediğin gibi motosiklette koruma takımının en önemli parçası kask. ben de hem hesaplı hem de sağlam bir kask araştırıyordum. tabi 350 TL çıtasında en sağlam model M-1 ve tanınan da bir marka. ama hiç kafama takıp da denemedim orası ayrı. konfor da tabi önemli. 23-24-25'inde istanbula gidip tek tek deneyeceğim kaskları falan. artık konfor+fiyat/performans' a göre bir seçim yapacağım. M-3 de olabilir alacağım kask. bu arada bu bell marka kaskların benim baktığım modelleri komposit fiber. bildiğim kadarıyla sağlam bir malzeme. karbon fiber olsa daha iyi olur , daha hafif bir malzeme ama karbon fiber de 1000 lira. az bir para kalıyor kıyafete. yetmeyebilir. bu kıyafetler için önerebileceğiniz markalar var mı acaba ?
    fuarın bir avantajı da Istanbul dışından birçok firmanın da katılması. özellikle Antalya'dan gelecekler çok olur diye umuyorum. Antalya firmalarının ellerinde çok daha fazla seçenek var. M-3, M-1'e göre daha rahat, benim tercihim de M-3 olmuştu ama M5X'i deneyince "ya bunu alırım ya da Bell almam" dedim kendi kendime 850 TL fiyat etiketini görünce de koşarak uzaklaştım motomax'da olsa alırdım ama, yarısı kadar hediye çeki, harca harca bitmez
    Bell'in malzemeleri ve işçiliği gerçekten çok kaliteli. Bu arada Bell ile ilgili başka bir bilgi daha vereyim, Bell uzun yıllar kapalı kaldıktan sonra tekrar açıldı. şu an biri Italya'da biri ABD'de olmak üzere iki üretim yeri var. Fakat, ABD'de ve Italya'da üretilen kaskların modelleri aynı değil ve ABD'de üretilenler DOT standatlarında; Italya'da üretilenler ECE standartlarında olduğu için, ABD kasklarını Avrupa'da, Italya kasklarını da ABD'de bulamazsın.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9568466/detay?
    Ben yukarıdaki linkteki kaskı almaya niyetlenmiştim bir ara, hatta ben istediğim için kondu bu ilan sahibinden'e. istersen ABD'deki Bell'lere bir bak, belki beğenirsin. ilan sahibi arkadaşın iletişim bilgilerini de verebilirim, gümrük sorunu olmadan GET ile alabiliyorsun.
    Bu arada farkettim ki ben de fena takmışım Bell'e

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu