Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Standart koruma ekipmanları, yaza hazırlık ve transalp...

üç senelik ybr maceramdan sonra hayırlısıyla artık bir transalp 650 sahibiyim.

dolayısıyla uzun muhakemelerden sonra ve yaşadığım coğrafyanın hava durumu nedeniyle koruyucu aksesuarlarımı değiştirme, eksiklerimi giderme kararı aldım.

bu nedenle tek bir başlık altında tam bir koruma aksesuarları (full koruma) alışveriş listesi çıkarmak için sizden yardım almaya karar verdim.

forumlarda kıyafetler ve korumalı aksesuarlar hakkında birçok başlık var, ancak ne yazık ki birçoğu doğrudan benim işime yara(ya)mıyor. nedeni de şu anda yaşadığım ve önümüzdeki en az üç sene daha yaşamaya devam edeceğim coğrafyada, yaz sıcaklıklarının gölgede kırk dereceye ulaşması.

transalpimi şehir içinde pek kullanma ihtiyacım olmayacak (en uzak mesafeye 15 dakikada yürüyebildiğim düşünülürse!) ancak en yakın şehir merkezinin 90 km uzaklıkta olduğu ve kullanmam gereken yolun, her gün yüzlerce tırın geçtiği "ipek yolu" olduğu düşünülürse; beni, kırk derecelik bir sıcaklıkta (allah korusun) asfalt üzerinde sürünme, sürtünme, kayma, düşme vb. olumsuz durumlardan koruyacak ama sıcaktan bayılmama da neden olmayacak tam koruma aksesuarlarına ihtiyacım var.

bu tür sıcaklıklarda motosiklet kullanmış olan tecrübeli abilerin, benden deneyimli arkadaşların ve katkıda bulunmak isteyen herkesin yardımını bekliyorum.

kıyafet ve aksesuarlar için şu şekilde bir alışveriş listesi yaptım:

- kask (ls2 den bir üst kalite kasklara geçmek istiyorum, aklımda nolan var. yansıtıcı özelliğinden dolayı beyaz renk tercih nedenidir)

- mont (fileli sadece kol, sırt koruması sağlayan montlar varmış, ne kadar kullanışlıdır bilemiyorum. şu anda sahip olduğum deri mont çift katlı, hemen hemen her hava koşulunda giyilebiliyor ancak buranın sıcağında biraz kalın gelecektir.)

- çizme (yazın sıcağına rağmen korumaları için giyilmesi gerek, peki hangisi?)

- eldiven (bir senedir aklıma revit monster eldiven var)

- pantolon (kevlar ve diz korumalı kot pantolon düşünüyorum, motosikletle gittiğim yerlerde rahat rahat gezebilmem gerekiyor. sıcaktan pişirmeyecek ve değiştirmeden gezilebilecek başka ne önerirsiniz?)

son olarak da eğer kıyafetlerin kendisinde yoksa ek koruma ekipmanlarını nereden bulabilirim, ne kullanabilirim?

biraz uzun ve karmaşık oldu, farkındayım, tek bir başlık altında halletmeye çalıştım her şeyi. kusuruma bakmayın.

son bir ek: viranşehirde motosiklet çok yaygın bir araç. ancak bırakın tam koruma giymeyi, kafasına kask takan insan sayısı birkaçı geçmiyor. bu nedenle insanlardan "deli" "bu sıcakta bunlar giyilir mi" "acemisin sen herhalde" gibi laflar duymayı göze alarak (yaşamım, duyacağım saçmalıklardan önemli olduğu için!) adam gibi giyinmeden motosikletin üstüne çıkmaya hiç niyetim yok. hem kimbilir belki "öğretmen"liğimiz bir işe yarar da insanlar, motosiklet sürerken neler giyilmesi gerekir, bir iki şey öğrenirler!

en son bir ek: bu malzemelerin alımını şanlıurfa, trabzon, gaziantep ya da internetten yapmak zorundayım, ne yazık ki yakın zamanda istanbul ya da ankaraya gitme şansım yok. bilginiz dahilinde, malzemeleri temin edebileceğim yerleri de yazabilirseniz, sevinirim...
    - "eksiklik kendi özümde..."

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Öncelikle motorun hayırlı olsun! Güle güle, iyi günlerde kullan.

Koruma meselesi önemli.

Fileli mont çok iyi fikir. Fileli pantolon da bulabilirsin. (Ben görmüştüm en azından, iç göstermiyor ).

Motomax'ta üst kısmında bayağı büyük havalandırması olan, Nitro marka kasklar vardı. İstersen sitelerinden bir bak.

Yİne Motomax'ta koruma seviyesi oldukça iyi yazlık çizmeler vardı (fileli).

O bölgede bildiğim bir satıcı yok ama bu malzemelerin çoğunu internetten bulabilirsin gibime geliyor.

Banned
    Isim
    Engin Yalçınalp
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

İnternetden alacaksan benim tavsiyem Feyizoglu'ndan alman olacaktır.(www.feyizoglu.com)

Bol miktarda çeşit var.Fiyatları uygun.Siparişini hemen gönderiyorlar.Uymazsa hemen sorgusuz sualsiz değiştiriyorlar.Ben hem mağazalarına giderek hemde internetden kendilerinden sürekli alış veriş yapıyorum.Sahipleri çok düzgün insanlar.İnan sende memnun kalırsın.

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. feyizoğlunun methini daha önce de duydum, eğer uygun bir şeyler bulabilirsem oradan alırım. aklıma şöyle bir şey takıldı. kevlarlı kot pantolonlar özellikle nette deneme vidyolarını izledikten sonra çok ilgimi çekiyor. ama en sağlıklısı bu kotlara ek destekler koymak gibi geliyor bana. aranızda hiç kullanan var mı? tavsiye eder misiniz? kot olması benim için bir hayli rahat olur. ek korumalar için motomaxe baktım ama yalnızca kalça koruması var. feyizoğlunda da bulamadım. kevlarlı bir kota takabileceğim ek korumları bulabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

çok fazla soru, çok fazla istek oldu biliyorum, kusuruma bakmayın artık. öğretmen adamız maaş belli! aldık mı kullanışlı bir şeyler almak lazım.

Enduroist Üye kutup20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hamdi Özcan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

motovizyon.com var benim bildiğim bir de oraya bak istersen
    kask konusunda da http://sharp.direct.gov.uk/ sitesinden araştır en az 4 yıldız alan bir kask al derim
    Her gün bir yerden göçmek
    Ne iyi
    Her gün bir yere
    Konmak ne güzel
    Bulanmadan, donmadan
    Akmak ne hoş
    M.C.R.

Banned
    Isim
    Engin Yalçınalp
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Yaklaşık 1,5 ay öncede motosiklet kotu aldım.Yerli üretim,İzmir'de bir arkadaş yapıyor.Ben çok memnunum.Yağmur geçirmiyor,rüzgar geçirmiyor,leke tutmuyor,korumaları gayet kaliteli.Termal içlikle giydiğimde diğer cordura pantolonlardan hiç farkı kalmıyor,bacaklarım hiç üşümüyor.Yalnız siz Urfa'da kullanacağınız için yazın sorun yaşayabilirsiniz,Rüzgar geçirmediği için bacaklarınız terler.Ama kış ve baharda keyifle giyersiniz.Konu ile ilgili bir topik açılmıştı,oradan inceleyebilirsiniz

http://www.enduroist.com/forum/showt...Crk+motor+kotu
    Konu sipsivri tarafından (09-03-2011 Saat 09:02 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

yeni gördüm cevabınızı kusura bakmayın. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim...

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

motomax'i bende tavsiye ederim oldukcana hesapli ve kaliteli urunler bulabilirsiniz
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

http://www.anesmotor.com/
    kardeş buraya da göz atabilirsin.
    kevler pantolon(kot) bende aldım kullanıyorum.
    görüntüsü ile özellikleri ile memnunum.ek korumaları
    http://www.hudsonderi.com/?urun-761-Army-4’-lu-Set.html
    buradan bakabilirsin.
    http://www.hondamototal.com/catinfo.asp?cid=13
    çizme ye burdan bakabilirsin.
    eldivene gelince eğer xl beden uyarsa revit monster ben de var
    bedeni büyük geldiği için pek kullanmadım,isterseniz fotoğraflarını
    yüklerim.uygun fiyata düşünürseniz gönderebilirim.
    urfanın sıcağını geçen yıldan biliyorum,mayıs ayında balıklı gölde
    gezinirken,terden ıslanmayan yerimiz kalmadı.
    bu nedenle yazın sana mont yerine http://www.feyizoglu.com/Ufo-Full-Bo...a_45060.html#0 bunlardan alman daha mantıklı hertarafından hava alabiliyor.fiyat olarak bunun 150 tlya kadar olan alternatifleri mevcuttur.
    allah gönlünüze göre versin hocam.
    bunun dışında sormak istediğiniz birşey olursa:
    5057821939 arayabilirsiniz.
    bu arada nisan ayında güneydoğu düşünüyoruz,urfada ziyaret edebiliriz sizi...
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motomax'i bende tavsiye ederim oldukcana hesapli ve kaliteli urunler bulabilirsiniz
    çok teşekkürler...

Alıntı hercul3367 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.anesmotor.com/
    kardeş buraya da göz atabilirsin.
    kevler pantolon(kot) bende aldım kullanıyorum.
    görüntüsü ile özellikleri ile memnunum.ek korumaları
    http://www.hudsonderi.com/?urun-761-Army-4’-lu-Set.html
    buradan bakabilirsin.
    http://www.hondamototal.com/catinfo.asp?cid=13
    çizme ye burdan bakabilirsin.
    eldivene gelince eğer xl beden uyarsa revit monster ben de var
    bedeni büyük geldiği için pek kullanmadım,isterseniz fotoğraflarını
    yüklerim.uygun fiyata düşünürseniz gönderebilirim.
    urfanın sıcağını geçen yıldan biliyorum,mayıs ayında balıklı gölde
    gezinirken,terden ıslanmayan yerimiz kalmadı.
    bu nedenle yazın sana mont yerine http://www.feyizoglu.com/Ufo-Full-Bo...a_45060.html#0 bunlardan alman daha mantıklı hertarafından hava alabiliyor.fiyat olarak bunun 150 tlya kadar olan alternatifleri mevcuttur.
    allah gönlünüze göre versin hocam.
    bunun dışında sormak istediğiniz birşey olursa:
    5057821939 arayabilirsiniz.
    bu arada nisan ayında güneydoğu düşünüyoruz,urfada ziyaret edebiliriz sizi...
    çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için, eldiven konusunda bir şey diyemiyorum çünkü en son revit monsterları denediğimde medium küçük gelmişti large da yoktu ellerinde yani xl bana da büyük gelebilir. deneme yapabilirsem tekrar sorarım size. genelde tavsiye edilen "full body armor" oldu bu coğrafya için ki benim de aklıma yatıyor. çok teşekkür ederim tekrar. urfa tarafına mutlaka beklerim. urfa merkezde değil viranşehir ilçesindeyim ama aklınızda olsun. 554 8860618 telefon numarasından da siz bana ulaşabilirsiniz...