Alıntı unsaloc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçende forumda motopens yazısını görünce siteyi inceleyerek bu tip garaj hakkında projeye giriştim.

Siz römork tarzı birşey düşünürken , ben apartman bahcesinde koyacağım yerdeki parke taşları kaldırıp 30cm kalınlığında demirli beton döküp bu beton üzerine sabitmeyi düşündüm : )

Garajın mevcut kilidi levye ile kapının esnetilmesi sayesinde kifayetsiz kalacak bir model olmasından dolayı , mevcut kilidi de yeni nesil çelik kapılarda kullanılan , karşı çerçeveye kanca geçmeli tip kilitle değiştirmeyi uygun gördüm. Bu kilit sayesinde , levye ile kilit tarafından açılmaz ama menteşe tarafından patır patır açılabilir orasıda ayrı bir sorun : )

Birinci katta yer alan daireme , garaj ve bahçedeki parke taş altından diktörgen kesitli yağmur drenaj kanalları ile bir kanal tahsis ettim. Bu kanaldan garaja , alarm , kamera ve ışık düzeneği için enerji ve sinyal kabloları gidecek.

Tesis edilen garajın hemen önüne araç parkedilmesinin önüne geçmek için , motoru kolay manevra ettirip yola çıkarabilecek genişlikte bir alan ayırarak bariyerler olması elzem gözüküyordu bunuda listeye dahil ettim.

Sonra kabaca bir hesap yaptım buna harcayacağım parayla daha iyi , en azından yürüyen bir motor almaya karar verdim
abi fuarlarda sonra ne bilim aksesuar satan yerlerden aldıgımız cadır tarzi korumaların sadece sudan ve kedilerden koruyor hayvan insanlardan korumuyor ne yazıkki ..