Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 13 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 123 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Benim Piranha bu hafta durup dururken kilitlendi. Hiç bir işlem yapamıyorum. Servis'e göndereceğim bakalım ne olacak ...

İnceleme harika olmuş. Ellerine sağlık üstad

Enduroist Üye Gürhan Önhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GÜRHAN ÖNHAN
    Motosiklet
    Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı Gece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorda bu şekilde duruyor.

kontak kapadığında otomatik kapanma modu var

Vatan bilgisayarda 6 taksit 207 tl kdv dahil aldım.
    Selamlar bende Varaderoya montaj yaptım şık oldu lakin ses aparatı motor üzerinde takılı iken bi faydası yok berbat bir cızırtısı var çözemiyorum gitti hiç bi anlamı olmayan bi aparat bence eksilerin en buyuğunu hak ediyor aldığıma pişman oldum 5-6 kere kullandım tak kitlendi açılmıyo servise gönderdim saçma sapan bir servis tutanağı geli kullanıcı hatası fakat müşteri menuniyeti adına ücretsiz onarılmıştır diye bir dip not yazmışlar inanamadımmm neyse cihaz geldi araba ile istanbuldan keşana giderken yanıma aldım denemek için açtım yer belirledim tam 50 dakika sonra cihaz sapıttı kapanıyo açılıyo ekran gidiyo geliyo neyse gelirken gene denedim 40-45 dakka sonra cihaz gene iptal çalışmıyo demem şu ki paranızı boşa atmayın alacaksanı bende 2 kere düşünün daha iyi bişey bakın ...
    Saygılarımla
    Gurhan ONHAN
    XL 1000V VARADERO
    ISTANBUL-CEKMEKOY
    msn : gurhanonhan@hotmail.com
    0 533 430 34 59

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Alıntı golgebey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detaylı açiklama için teşekkürler.Avrupa,asya vs haritaları yüklenebiliyormu!!! bu işlem nasıl yapılacak!!!
    naviextras.com dan sitenin kendi programını indirip, ücretli haritaları para ile satın alarak ücretsizleri ise doğrudan cihaza yükleyebiliyorsunuz. incelemenin ilerleyen bölümlerinde detaylı olarak bu kısmı da anlatmayı düşünüyorum. yardımcı olur umarım...

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Piranha bu hafta durup dururken kilitlendi. Hiç bir işlem yapamıyorum. Servis'e göndereceğim bakalım ne olacak ...

İnceleme harika olmuş. Ellerine sağlık üstad
    çok teşekkür ediyorum. elimden geldiğince, belki bir hayrı olur diye yaptım işte bir şeyler. kilitlenme olayını ben de zaman zaman yaşıyorum ama henüz tamamen kapatıp açmanın çözemediği bir sorunla karşılaşmadım. daha tam anlamıyla hakkını veremedim cihazın, biraz daha kullanıp zorlamam lazım...

Alıntı johncoffey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar bende Varaderoya montaj yaptım şık oldu lakin ses aparatı motor üzerinde takılı iken bi faydası yok berbat bir cızırtısı var çözemiyorum gitti hiç bi anlamı olmayan bi aparat bence eksilerin en buyuğunu hak ediyor aldığıma pişman oldum 5-6 kere kullandım tak kitlendi açılmıyo servise gönderdim saçma sapan bir servis tutanağı geli kullanıcı hatası fakat müşteri menuniyeti adına ücretsiz onarılmıştır diye bir dip not yazmışlar inanamadımmm neyse cihaz geldi araba ile istanbuldan keşana giderken yanıma aldım denemek için açtım yer belirledim tam 50 dakika sonra cihaz sapıttı kapanıyo açılıyo ekran gidiyo geliyo neyse gelirken gene denedim 40-45 dakka sonra cihaz gene iptal çalışmıyo demem şu ki paranızı boşa atmayın alacaksanı bende 2 kere düşünün daha iyi bişey bakın ...
    Saygılarımla
    aparatı üzerindeyken cihazın sesinde ciddi oranda düzelme oluyor. cihazın frekansının doğru ayarlandığından emin misiniz?
    servis konusunda bir şey diyemeceğim, Allah servise düşürmesin!
    açılıp kapanma konusunda, şarj ünitesinde bir sıkıntı olabilir ya da benim de başıma geldiği gibi cihaz güç ayarlarında 1dk sonra kapan, 5 dk sonra kapan gibi özellikleri seçtiğinizde garip tepkiler vermeye başlıyor, bununla ilgili bir sıkıntı olabilir.
    uyarınız için teşekkür ederim, ancak fiyat performans açısından daha uygunu bulunmadığı için aldık bir kere...
    - "eksiklik kendi özümde..."

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Standart gps ve navigasyon incelemesi ön hazırlık...

cihazımızın gps ve navigasyon özelliklerini incelemeden önce, haritalarımızı güncelleyeceğimiz program ve internet sitesi olan www.naviextras.com adresine ve kullanacağımız programa bir göz atalım...

cihazımızla beraber gelen kartta yazan uyarıya uyarak, cihazımızın yasal iade süresinin bitiminde www.naviextas.com adresine giderek sitedeki "indir" bölümünden "toolbox" programını indiriyoruz.

naviextras.com sitesi anasayfası:

*
    "toolbox" programını indireceğimiz "indir" bölümü:

*
    programı bilgisayarımızda uygun bir yere kaydettikten sonra üzerine çift tıklayarak kurulumu açıyoruz ve karşımıza ilk gelen pencerede dil seçeneklerinden "türkçe"yi seçiyoruz. daha sonra birkaç kere "ileri" yi tıkladıktan sonra programımız kurulmuş oluyor.

taze kurulmuş programımızı çift tıklama ile açıyoruz ve karşımıza şu şekilde bir ekran geliyor:
    anasayfa:

bu ekrandayken cihazımızı yanında gelen "usb" kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz ve cihazımızın üzerinde karşımıza gelen seçenekte "usb mode" u seçiyoruz.
    cihazımız resimde görülen program üzerinde üçüncü kutucukta beliriyor. bu noktada birinci kutucukta yer alan "oturum aç" kısmını tıklıyoruz ve kayıtlı bir kullanıcı isek bilgilerimizi giriyoruz. değil isek altta yer alan "kayıt olmak istiyorum" tuşunu tıklıyoruz ve naviextras.com üyeliğimizi gerçekleştiriyoruz.
    *
    her şeyi sorunsuz hallettiğimizde karşımıza şu şekilde bir ekran çıkmış oluyor:

şimdi programın temel özelliklerine ve güncellemelerin nasıl yapılacağına bakalım:

toolbox programı üzerinde "haritaları & fazlasını al" bölümüne girdiğimizde karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor:

bu ekranda ücretli ve ücretsiz içerikler tek bir pencerede liste halinde yer almakta. "alan" ve "içerik tiplerini seç" bölümlerinden görmek istediğimiz içeriklere göre filtreleme yapabiliyoruz. satın almak istediğimiz içeriğin yanında bulunan sepet simgesini tıklıyoruz ve internet sitesinden ödeme vb. konularla ilgili detayları hallediyoruz. (ödeme vb. konularda daha detaylı şeyler yazamayacağım çünkü şimdilik herhangi bir ücretli içerik almaya niyetim yok. ileride bir gün lazım olur ve alırsam buraya eklemesini yaparım.)
    *
    ücretli ya da ücretsiz içeriğimizi aldıktan sonra program üzerinde "güncellemelerim" bölümüne geçiyoruz. herhangi bir içeriği cihazımıza yükleyeceğimiz bölüm burası. görüntü şu şekilde:

bu ekranda daha önce yapmış olduğunuz güncellemeleri ve şimdi yüklemek istediğiniz güncellemeleri görebiliyorsunuz. "yüklenebilir içerikler" bölümünde bu inceleme için örnek olarak seçtiğim "belarus, moldova, arnavutluk ve makedonya cumhuriyeti" içeriğini üstündeki yükle tuşuna basıyoruz. cihazımızı ilk defa güncelliyorsak şu şekilde bir pencere ile karşılaşıyoruz:

cihazımızın yedeğini almak her zaman akıllıca bir uygulama olacağı için evet tuşuna tıklıyoruz ve cihazımızı yedekliyoruz. yedekleme işlemi tamamladıktan sonra ilgili tuşlara basarak ve uyarılara dikkat ederek gerekli verileri indirip cihazımızın güncellenmesini bekliyoruz. sonunda "talep edilen uygulama başarı ile tamamlandı" yazısını görüyorsak eğer bu cihazımızın başarı ile güncellendiği anlamına geliyor.

not: cihazımızı ilk defa güncelliyorsak karşımıza sadece "yüklenebilir içerikler" bölümü gelecektir. daha önce güncelleme yaptıysak ve elimdeki cihazı da daha önce güncellemiş olduğum için "yüklenmiş içeriğim" bölümünde "free update" ve "ücretsiz harita güncellemesi" görünüyor. istersek "tekrar al" tuşuna tıklayarak bu içeriği tekrar yükleyebiliyoruz.
    *
    güncelleme işleminden sonra programın diğer bölümlerine de bir göz atalım.

program içerisindeki diğer bir bölümümüz "yedekle & eskiye dön" bölümü:

bu bölümde cihazımızın daha önce almış olduğumuz yedeklerini görebiliyoruz ya da yeni bir yedek alabiliyoruz. yedekleme için yapmamız gereken "yedek yarat" tuşuna basmak.
    *
    "içeriğimi transfer et" menüsünde karşımıza "cihaz" ve "pc" yazılı iki sütun geliyor:

burada cihazımıda yüklü olan haritaları ve sesli navigasyon ile ilgili diğer dosyaları ülkeler bazında ayrılmış görüyoruz. bu dosyaları istersek bilgisayarımıza aktararak cihazımızda yer açabiliyoruz.

not: buradaki liste normalde çok daha uzun ve birden çok dille ilgili dosyalar var. benim cihazım daha önce başka bir bilgisayara farklı dillerdeki dosyaların cihazda gereksiz kalabalık yapmaması için aktarılmış olduğu için bu liste burada daha sade görünüyor. cihazın hafızasını boşaltmak için bu iyi bir yöntem...
    *
    "ayarlar" menüsünde programın genel kullanımı hakkındaki ayarları görüyoruz. bu kısım kendi kendini anlatan bir kısım olduğu için sadece resmini koymakla yetiniyorum:

*
    son olarak "ekstralar" menüsüne bakıyoruz:

bu kısım eğer bilgisayarımızda kayıtlı herhangi bir ek içerik (poi'ler) varsa bunları programa yüklemek için kullanılıyor. ihtiyacım olmadığı için kullandığım bir bölüm olmadı. ancak kullanımı oldukça basit. "harici içerikleri al" tuşuna basarak dosyayı seçiyorsunuz ve geri kalanını program hallediyor.
    *

böylelikle cihazımızın güncellemesine ve naviextras.com dan indirdiğimiz "toolbox" programının çalışmasına genel olarak bakmış oluyoruz. atladığım ya da yapmakta sıkıntı yaşadığınız bir bölüm olursa seve seve yardımcı olurum.

bir aksilik olmazsa incelemenin diğer bölümünde cihazın motosiklete montajını ve daha sonra da gps ve navigasyon özelliklerinin kullanımını anlatacağım. şimdilik bu kadar...

2012 yılında düzeltme: naviextras toolbox programında son güncellemeler ile görünüşte ve kullanımda ufak tefek değişiklikler oldu. ancak temel mantık ve işleyiş aynı olduğu için burada bir değişikliğe gitmiyorum. kafanızın takıldığı herhangi bir şey olursa sorabilirsiniz...
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (22-02-2012 Saat 10:29 ) değiştirilmiştir.

Isim
    GÜRHAN ÖNHAN
    Motosiklet
    Varadero
    Marka
    Honda

Merhaba Cihazın üzerinde de takılı olsa bişey fark etmiyor saçma sapan bi aparat yapmışlar frekanslar doğru tüm ayarlar doğru ama olmuyor olmuyor sokağa atılacak paranız var ise alın tabi ama bir daha asla aynı hatayı yapmam ... karar sizin !!!
    Gurhan ONHAN
    XL 1000V VARADERO
    ISTANBUL-CEKMEKOY
    0 533 430 34 59

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Alıntı johncoffey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Cihazın üzerinde de takılı olsa bişey fark etmiyor saçma sapan bi aparat yapmışlar frekanslar doğru tüm ayarlar doğru ama olmuyor olmuyor sokağa atılacak paranız var ise alın tabi ama bir daha asla aynı hatayı yapmam ... karar sizin !!!
    açıkçası ne diyeceğimi bilemedim. cihazı aldım ve kullanıyorum, sokağa atacak param yok haliyle ama vazgeçme şansım da yok. eh, pek azımsanamayacak bir zamanı da bu inceleme için harcadım ve harcamaya devam ediyorum. elimde olanla yetineceğim mecburen.
    görüşünüzü ve tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim...

Enduroist Üye Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    H.Oğuz DOĞRU
    Motosiklet
    Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı aliemresakarya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oldukça şık duruyormuş, ben, motosikletimde monte edilmiş halini henüz göremedim!

kontak kapatıldığında otomatik kapanma özelliği var demişsiniz ama özellikleri içerisinde böyle bir şeye rastlamadım. acaba otomatik yaptığı bir şey mi? yoksa ayar falan gerekiyor mu? acaba başka bir özelliğin bir parçası mı?
    Motor kontağından elektrik aldım. Güç ayarlarında idi sanırım kapanma süresi vardı. ben 1 dk ya ayarladım. kontağı kapatınca 1 dk sonra kendi kapanıyor.
    H. Oğuz DOĞRU

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Alıntı Gece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor kontağından elektrik aldım. Güç ayarlarında idi sanırım kapanma süresi vardı. ben 1 dk ya ayarladım. kontağı kapatınca 1 dk sonra kendi kapanıyor.
    doğru dediğiniz gibi güç ayarlarında bu ayar var. demek kontağı kapatınca kapanmasına yarıyormuş. çözememiştim tam olarak ne işe yaradığını!

paylaşımınız için çok teşekkür ederim...

Enduroist Katılımcı Üye ilker Buyukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker büyükdemir
    Motosiklet
    R1200GS Adventure
    Marka
    Bmw

Bugun Gittigidiyor da %10 indirim vardi 199 TL olan bir saticidan 180 TL ye bende Piranha aldim. Forumlar fena... Nereye baksam sikayetler var burda da birkac arkadasimiz basina gelenleri anlatmis. Gonul isterki Garmin Zumo 660 alalim ama aradaki fiyat farki cok.
    Benim sorum ise urunu geldigi sekliyle mi yoksa internetten guncel haritasini yukleyerek mi kullanayim. Cihaz kitlenmesi yasayan arkadaslar deneyimlerini paylasirsa memnun olurum.
    Tskler

Isim
    GÜRHAN ÖNHAN
    Motosiklet
    Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı ilker_adv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun Gittigidiyor da %10 indirim vardi 199 TL olan bir saticidan 180 TL ye bende Piranha aldim. Forumlar fena... Nereye baksam sikayetler var burda da birkac arkadasimiz basina gelenleri anlatmis. Gonul isterki Garmin Zumo 660 alalim ama aradaki fiyat farki cok.
    Benim sorum ise urunu geldigi sekliyle mi yoksa internetten guncel haritasini yukleyerek mi kullanayim. Cihaz kitlenmesi yasayan arkadaslar deneyimlerini paylasirsa memnun olurum.
    Tskler
    Nasıl istersen öyle kullan bence her türlü cihaz kitleniyor zaten ingilizin dediği bir söz gibi '' o kadar zengin değilim ki ucuz mal alayım '' bizdeki bu hesap aldık bi kere yapacak bişi yok !!
    Gurhan ONHAN
    XL 1000V VARADERO
    ISTANBUL-CEKMEKOY
    0 533 430 34 59

Sayfa 2 Toplam 13 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu