Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 123 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Standart piranha diablo navigasyon cihazı incelemesi

forumdan gelen yoğun talepler (!) üzerine yeni aldığım piranha diablo navigasyon cihazının incelemesini yapıyorum. forumda birkaç başlık daha mevcut bu konuda ancak karışmaması ve incelemenin biraz uzun olma (!) ihtimalini göz önüne alarak ayrı bir başlık açıyorum.

not: 1. ve 2. sayfada cihaz incelemesi, 3. ve 4. sayfada montaj örnekleri, 5. sayfada navigasyon incelemesi mevcuttur.

gelelim incelemeye:

ürünün kendi sayfası:
    http://www.piranha.com.tr/product.php?product_id=22

cihazın genel özellikleri:
    Genel Özellikler:
    • Motorsiklette kullanım için özel olarak tasarlanmış, su geçirmez navigasyon sistemi
    • 3,5 inç genişliğinde dokunmatik TFT LCD Ekran
    • Sesli navigasyon yönlendirmelerini kask içinden duyabilmek için FM Transmitter özelliği ve kablosuz kask içi kulaklık aparatı
    • Cihazınızı hem motorsiklette hem de otomobilde kullanabilmek için sabitleme ve şarj sistemi (İlgili aksesuarlar pakete dahildir.)
    • 81 il, 548 ilçe tam detaylı en güncel v.10.6 dijital harita - Başarsoft 2009/06 (Haziran güncellemesi dahil)
    • i-GO™ MyWay 8.0 3D Türkçe navigasyon yazılımı
    • Yaklaşık 400.000 adet yeniden güncellenmiş POI (önemli nokta) bilgisi (Otopark, benzin istasyonu, AVM, sinema, eczane, hastane, ATM banka, restoran, postane, vs.)
    • Harita üzerindeki binaları ve araziyi üç boyutlu (3D) olarak görüntüleyebilme
    • Karayollarındaki hız uyarılarını bildirebilme
    • Rotayı sesli olarak tarif edebilme - Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca seslendirme ve menü dil desteği
    • 400 MHz Centrality Atlas III işlemci ile yüksek çalışma hızı
    • Mp3 ve Mp4 oynatabilme özeliği (ASF/ AVI/ MP4/ 3GP/ WMV video ve MP3/ WMA/ WAV müzik formatları desteği)
    • Yol bilgisayarı: anlık hızı, varış noktasına olan uzaklığı ve kalan süreyi tek ekranda gösterebilme. Ayrıca seyahat sonunda or talama ve maksimum sefer hız bilgileri
    • Gidilecek lokasyon için; ücretli (otoban), ücretsiz (standart karayolu) veya feribot vs. gibi çeşitli opsiyonlara göre alternatif rotalar planlayabilme (Ayrıca; ekonomik/ kısa/ hızlı/ kolay gibi ek rota planlama seçenekleri)
    • Rotadan yanlışlıkla sapıldığında otomatik olarak yeni rota hesaplayabilme
    • Gece/gündüz ekran sürüş modları
    • Adres defteri (Sık kullandığınız lokasyonları adres defterine kayıt edebilir ve sonrasında tek tuşla kolayca erişebilirsiniz.)
    • Geçmişte yapılan navigasyon kayıt günlükleri
    • Simulasyon desteği (Gidilecek rotanın önceden izlenebilmesi)
    • Pusula özelliği
    • Güncel zaman, mevcut GPS koordinatları ve yükseklik gösterimi
    • Yeni nesil Atlas III dâhili GPS anteni ile daha hızlı uydu bağlantısı
    • Motorsiklet kullanımı için vidalı özel gidon aparatı
    • Araç içinde vidalama veya yapıştırma sorunu olmadan, cama monte için özel vakumlu ayak
    • 512 MB Dahili hafıza
    • USB port ve SD/MMC kart okuyucu
    • Kulaklık çıkışı
    • Windows™ CE 5.0 tabanlı işletim sistemi
    • 320x240 piksel WQVGA Ekran çözünürlüğü
    • i-GO™ Diğer ülke haritalarını ekleyebilme
    • 3 .7V/ 1000 mAh Şarj edilebilir pil ile 3,5 saate varan uzun süreli navigasyon kullanımı
    • 2 Yıl garanti

Paket İçeriği:
    • Cihaz
    • Motorsikletler için şarj bağlantı ve sabitleme aparatı
    • Motorsikletler için FM Transmitter kulaklığı ve şarj aleti
    • Araç için vakumlu ayak
    • Araç için çakmak şarj aleti
    • USB Kablo
    • Kullanma kılavuzu ve garanti belgesi

inceleme ne yazık ki tek bir seferde tamamlanamayacak, kullandıkça ve zamanım oldukça bölüm bölüm eklemeyi düşünüyorum.

incelemeye cihazın kutusundan başlıyoruz:
    (not: fotoğraf makinem olmadığı için fotoğrafları emektar cep telefonumla çekmek zorunda kaldım, kalitesi düşük, kusuruma bakmayın.)

cihazın kutusu bir hayli hoşuma gitti. piranha oldukça kompakt bir kutu içerisine cihazı ve beraberinde gelen tüm malzemeleri yerleştirebilmiş:

*
    kutunun bir tarafında ingilizce bir tarafında türkçe olarak cihazın genel özellikleri sıralanmış:

*
    kutunun iki yüzünde cihazın hoş birer fotoğrafı mevcut. buna ek bir yüzüne bir etiket yapıştırılmış:

*
    etikette şu bilgilendirici ibareler mevcut:
    1 ay ücretsiz sigorta (cihazınızı lütfen üç iş günü içerisinde siteye kaydettiriniz)
    ömür boyu ücretsiz güncelleme,
    3d city istanbul harita (gerçek üç boyutlu 1000000 dan fazla bina)

*
    kutuyu açtığımız zaman bizi navigasyon cihazının kendisi karşılıyor, insanın bu noktada "hoşşşgeellldiiinn, aman da ne güzel şeysin sen" diyesi geliyor (yani en azından benim içimden öyle geldi

*
    navigasyon cihazını çıkardığımız zaman diğer aparatlarla karşılaşıyoruz. açıkcası piranha bu noktada güzel bir iş çıkarmış çünkü içindeki bir kere çıkardıktan sonra tekrar aynı şekilde yerine koyup kutuyu kapatmayı beceremedim! kendilerini akıllıca kutulama yöntemleri nedeniyle tebrik ediyoruz.

gelelim kutu içeriğine, açıkcası ürünün aparatlarının kalitesi ve ürünün işçiliği beni tatmin etti. ürün sehpasında oldukça sağlam ve oturaklı duruyor. ayrıca bağlantı aparatları da güven veriyor insana. yani motosikletin üzerine takarım bunu düşer mi düşmez mi derdiniz pek yok. piranha aksesuar kalitesi nedeniyle bir artı puan alıyor benden.

iki resimle kutu içinden çıkan aksesuarların bir listesini yapmaya çalışacağım:
    1.resim:

1) araba (cam) montaj aparatı (klipsli bir mekanizma bu, çok hoşuma gitti, aletin yanındaki manevelayı çevirdiğiniz zaman lastik tamponun göbeği içeri giriyor ve bir vakum(!) oluşturuyor. bir camda denedim, bir hayli sağlam tutuyor. piranhayı tebrik ediyoruz bu aparat için. tam olarak anlatamadım ama...)
    2) fm reciever ve kulaklık için şarj cihazı
    3) motosiklet gidon bağlantı aparatı
    4) fm reciever ve kulaklık (kaskın içine montaj yapmak için 3m bant ile birlikte)
    5) piranha diablo navigasyon cihazı (üzerinde etiket var, ekranı korumak için basit ama akıllıca bir çözüm)
    *
    2. resim:

1) motosiklet bağlantı sehpası ve ona bağlı aküye bağlanan şarj ünitesi
    2) taşıma çantası (çantada hoş)
    3) bilgisayara bağlamak için usb bağlantı kablosu
    4) araba için çakmak soketine uygun şarj adaptörü
    5) kullanma kılavuzu ve birkaç uyarıcı belge
    *
    navigasyon cihazının birkaç fotoğrafı:
    önden görünüş:

*
    arkadan görünüş:

*
    yandan artistik görünüş

*
    kullanma kılavuzu ve diğer uyarılara yakından bakalım:

sol tarafta beyaz kartonda "önemli uyarı" var; virüs içeren dosyalar cihazın işletim sistemine ciddi zararlar vermekte... diye giden ve nihayetinde bilgisayar virüslerinin alete zarar verebileceği hatta garanti kapsamından çıkarabileceğine dair bir şeyler anlatan, son olarak da müzik, film vb. dosyaları cihazın kendi hafızasında değilde virüs taramasından geçirilmiş bir sd kart üzerinde saklamamızı tavsiye eden bir yazı var.

onun hemen altında bulunan sarı uyarı kartı biraz daha ciddi çünkü şunları söylüyor:
    !yasal uyarı!
    cihazınıza başarsoft haritasının güncel sürümü yüklenmiştir.
    cihazınızın haritasını güncellemek amacıyla naviextras.com sitesine (yasal iade süreci içinde) asla kayıt ettirmeyiniz veya başka yollarla güncellemeye çalışmayınız.
    yazılım mülkiyet hakları kanunu gereklerince cihazınız garanti kapsamı dışında kalacak ve ayrıca hakkınız geçersiz olacaktır.
    iade süreci sonunda memnun kalmanız durumunda, cihazınızı naviextras.com sitesine kayıt ettirebilir, eğer varsa harita güncellemesini yaptırabilirsiniz.

bu uyarı karşısında şöyle bir ikilemle karşılaşmış bulunmaktayım. burada bahsi geçen "iade süresi" tüketici hakları kanununda yer alan
    "ikinci kısım madde 4, ayıplı mal" kısmına istinaden mi,
    "ikinci kısım madde 9/a mesafeli sözleşmeler kısmına istinaden mi,
    "ikinci kısım madde 8 kapıdan satış kısmındaki 7 gün iade hakkına istinaden mi
    yoksa her faturalı ürün için geçerli olan 24 ay garanti süresine istinaden mi belirleniyor, çözemedim. piranha ile bir görüşme yapıp bu meseleyi açığa kavuşturmak gerek...
    (muhtemelen şuna istinaden: kapıdan satış: ...Bu tür satışlarda; tüketici, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde malı kabul etmekte veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte serbesttir.)

tamam kızmayın kafanız karışmış olabilir, benim de karıştı!

neyse resme dönersek sağ tarafa bakarsak; üst tarafta motosiklet için montaj kılavuzu ve altında da kullanma kılavuzu duruyor.
    *
    bu resimde de garanti belgemizle, piranhaya artı bir puan kazandıran, beş adet kablo sabitleme plastikleri (ne denir bunlara?) bulunuyor. (bunların çıkmasına açıkcası şaşırdım. incelikli bir düşünce, bana ne ya ne koyayım böyle şeyleri de diyebilirlerdi, kendilerini takdir ediyorum

artık yavaş yavaş cihazımızın kullanılışına ve cihazımızın menülerine geçiyoruz...
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (15-03-2012 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.
    - "eksiklik kendi özümde..."

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Standart incelemeye devam...

şimdi cihazımızın çalışmasına ve menü, dokunmatik ekran hassasiyeti vb. gibi konulara geliyoruz.

cihaz muhtemelen lityum ion pil ile çalıştığı için (cep telefonlarına benzer şekilde) şarjsız geliyor. cihazı bilgisayarımıza kablosu aracığıyla bağlayarak şarj biraz şarj olmasına izin veriyoruz. daha sonra zar zor bulduğumuz sağ üst köşede yer alan "güç" düğmesine basarak cihazımızı çalışır hale getiriyoruz. cihaz bilgisayara bağlı olduğu için bize ecnebi lisanıyla "şarj modu" mu istediğimizi yoksa "usb modumu" istediğimiz soruyor. şarj modu seçerseniz cihazı şarj olurken normal bir şekilde kullanabiliyorsunuz ancak usb modu seçerseniz cihaz bilgisayar bağlantısı gerçekleştirdiği için kendi üzerinden kullanamıyoruz, bilgisayar üzerinden cihazın hafızasına ulaşmış oluyoruz.

bu noktada nereden kaynaklandığını henüz çözemediğim ve piranhaya ilk puanını kaybetiren bir sorunla karşılaştım. cihaz usb 2.0 standartını destekleğini halde (windows 7 üzerinde artık sürücüsü yok diye mi niyeyse) usb 1.1 ile çalıştı ve içini dışını ezbere bildiğim bilgisayarım bana sen bu aleti yanlış yere bağladın galiba, bir usb 2.0 bağlantısına bağlasan daha hızlı çalışır, hadi canım sen bence böyle yap şeklinde küstahça bir uyarıda bulundu (!) (terbiyesiz bilgisayar, ben senin efendinim ne biçim konuşuyorsun benimle!

neyse bu münferit durumu içimize sindirerek incelememize devam edelim:
    cihaz çalışır hale geldiğinde şu şekilde bir menü bizi karşılıyor

(ikinci eksi puan açılışta piranha logosunu görüp direk ana menüye geçiyorsunuz, halbuki insan bir hoşgeldin sahip falan yazar!
    ekranımızda altı parçalı bir ekran mevcut, sırayla sol üst baştan sayarsak:
    1) gps
    2) müzik
    3) fotoğraf
    4) listele (neyi?)
    5) video
    6) sistem (diğer bir deyişle ayarlar)
    *
    gps ve navigasyon fonksiyonunu daha sonra başlı başına ele alacağım için şimdilik diğer menülere bakıyoruz. sırayı ve kodlamayı takip edersek:

müzik, fotoğraf ve video işlevleri için ön bilgi vereyim. piranhanın eksi hanesine yazılan bir durum daha. benim beceriksizliğim de olabilir ama cihazın kendi hafızasına koyduğum herhangi bir multimedya dosyasını görmeyi başaramadım. telefonumda takılı olan 4 gb micro sd kartı adaptörle yerleştirdiğim zaman ise harici belleği okumada bir sıkıntı yaşamadı. sadece tamamı dolu olan yüksek kapasiteli kartların cihazın okuma süresini uzattığını (diğer birçok cihazda olduğu gibi) ve zaman zaman donmalara neden olduğunu söyleyebilirim.

2) müzik menüsü:
    buraya girdiğimizde hangi bellekle işlem yapmak istediğimizi soran bir alt menü çıkıyor, bizim durumumuzda seçim şansımız tek,

sdmmc seçeneğini seçerek bir alt menüye iniyoruz. şu şekilde bir manzara ile karşılaşıyoruz:

bir şarkının üzerini parmakladığımız zaman da şu menüye geliyoruz ve şarkı çalmaya başlıyor (çalmaya mı başlıyor, evet başlıyor. peki ben bunu duyabiliyor muyum? hayır! neden peki çünkü fm alıcıyı çalıştırmayı hatta ondan bahsetmeyi unuttum! şarkı çalarken şu tarz bir ekranla muhattap oluyoruz:

*
    müzik menüsünden çıkıp ana menüye dönmek için sağ üst başta bulunan, sırf bize eziyet olsun diye (piranhaya bir puan daha kaybettiren) dokunmatik ekranın hassasiyetinin en aza indiği köşeye yerleştirilmiş (cihazın kenarlarda dokunmatik hassasiyeti bir hayli düşük) ufak tefek geri tuşuna basmaya çalışıyoruz, birkaç denemeden sonra başarılı oluyoruz ve cihazın ana menüye dönmesi için dua ediyoruz! dua etmemizin nedeni yukarıda bahsettiğim yüksek kapasite kartlarda donma olayını birkaç kez yaşamış olmam. kart takılı olmadığı zaman ya da boş olduğu zaman da çıkış tutuşunun hassasiyeti tartışılır ama en azından donma olayı gerçekleşmiyor. tabi ki bu sizin başınıza gelecek diye bir şey yok. yine de çıkış tuşu daha geniş ve daha düzgün bir yerde tasarlanabilirmiş (ah bu tasarımcılar ah!)...
    *
    3) fotoğraf menüsü:
    yukarıda gördüğümüz "sdmmc" seçimi ve durumu burada da geçerli. daha sonra fotoğraflara geçiyoruz. hoş bir fotoğraf önizleme düzeni var.

büyütme, küçültme, tam ekran, döndürme, ileri ve geri gitme ile üst menüye dönme seçeneklerimiz var.
    *
    burada da tam ekran yapılmış bir resim görüyorsunuz:

evet, doğru bildiniz yine kendi motosikletim resmini koydum!
    bu noktada ekran çözünürlüğünden ve görüntü kalitesinden memnum kaldığımı ifade etmeliyim. 3.5 inçlik dokunmatik ekranın görüntü kalitesi piranhaya bir artı olarak gidiyor.

4) listele menüsü:
    neyi?
    boşluktan başka bir şey görmeyi başaramadım bu menüde. vardır elbet bir kerameti ve zamanla çıkar. (evet, boşluğu görebiliyorum!

5) video menüsü:
    burada da yukarıda bahsedilen "sdmmc" seçiminden sonra videomuzu seçiyoruz ve oynatıyoruz. cihazımız, mp3, mp4, wmv gibi formatları desteklediği için video konusunda bir sıkıntı yaşamadım. (fm alıcı kapalı olduğu için ses olmaması dışında ki bu da benim sorunum cihazın değil!)

family guy'dan bir sahne: oynayanlar; usame bin ladin ve arkadaşları!

6) sistem menüsü:
    bu menüyü üstün körü geçiyorum şimdilik. şunları söylemekle yetineyim. ses, pil durumu, arka ışık, tarih/zaman, dil ayarları buradan yapılıyor. ayrıca "sistem bilgisi" şeklinde bir alt menü var:

pek bir şey belli olmuyor ama burada db diye bir değer, işlemci bilgisi, seri numarası, ram bilgisi gibi ıvır zıvır (elbet bir gün lazım olur!) ve dokunmatik ekranın kalibrasyonunu yapabildiğiniz(ama ne kalibrasyon!), gps'i resetleyebildiğiniz (onların yazımı, ben olsam sıfırlama yazardım) ve son olarak fabrika reset yapabildiğiniz yani fabrika ayarlarına döndürebildiğiniz üç tuş bulunuyor (altta dizili parlak yerler).
    piranha hanesine bir eksi daha ekliyoruz burada çünkü cihazı sd kart ile kullanmaya başladığım noktadan itibaren bu menüden o uyuz geri tuşuyla çıkmak nasip olmadı. her seferinde cihazı kapatmak zorunda kaldım (hatta şu anda bile!)
    not: cihazın arkasında da bir adet cihazı sıfırlayabildiğiniz reset tuşu bulunuyor.

cihazı kapatmak için güç basılan "güç" düğmesine bir süre basmanız gerekiyor. ancak yeterince uzun basmadığınız zaman cihaz "power off" durumuna değil de bıraktığınız yerden devam ettiği (bilgisayarlarda da bulunan) "sleep mode" a geçiyor. (içinde bir tür windows bulunan bir cihaz için normal bir durum) cihaz tıkandığı zamanlarda sıkıntı veren bir durum olabiliyor bu ama normal kullanımda yararlı bir özellik çünkü ilerde anlatacağımız bazı işlevlerin çalışmaya devam etmesini sağlıyor...

cihazımızın genel görünümü ve özellikleri bunlardan ibaret. eksik kalan yerler oldu, zamanla onları da tamamlamayı umuyorum(tamamlayamazsam da kızmayın artık, yorucu bir iş çünkü! . gps özelliğini henüz yeni yeni kullanmaya başladığım için onun incelemesini ileri ki bir zamanda (iyice haşır neşir olup nasıl çalıştığını anladıktan sonra) yapmayı düşünüyorum.

bir yanlışımız olduysa affola...

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

cihazın gps ve navigasyon incelemesine geçmeden önce (yukarıda açıklandığı gibi ileri ki zamanlarda) unuttuğumuz bir özellik olan ve genelde olumsuz eleştiriler alan fm reciever (alıcı) ve kulaklığı inceleyelim:

fm alıcılı kulaklık da cihazımızı gibi şarjsız bir şekilde geliyor. adaptörü yardımıyla cihazı şarj ettikten sonra üzerinde bulunan "güç" düğmesine basarak fm alıcımızı açıyoruz. alıcının üzerinde bir güç düğmesi ile sesi artırıp azaltabildiğimiz ses tuşları bulunuyor.

ana cihazımız, ses kısık ama fm verici özelliği açık bir şekilde geliyor. onun için yapmamız gereken daha önce bahsettiğimiz "sistem" menüsündeki "ses" alt menüsünden sesi biraz açmak.

bütün bunları yaptıktan sonra alıcımızdan derhal yüksek düzeyde bir cızırtıyı duymaya başlıyoruz. cihaz ile fm alıcıyı yan yana koyduğumuzda bu cızırtıdan kurtuluyoruz ancak aradaki mesafe (yaklaşık)on santimetreyi geçtiği anda cızırtı tekrar geliyor. cızırtıdan kurtulduğumuz zamanlarda ses kalitesi bir navigasyon cihazı için yeterli düzeyde.

ana cihazın ve fm alıcı kulaklığın standart olarak ayarlandığı dalga boyu 86.0 mhz. ana cihaz üzerinde bu dalga boyunu değiştirebiliyorsunuz ancak alıcının dalga boyunu değiştirme şansınız yok. dolayısıyla motosikletiniz üzerinde bu iki cihazı yan yana koyamayacağınız da düşünürse alıcı cihazımız bir işe yaramaktan çok kullanmayacağımız bir fazlalık olarak kalıyor. piranha hem alıcının frekansı değişmediği için hem de bu kadar kötü bir iş çıkardıkları için ciddi anlamda eksi puan alıyor.

"eğer navigasyon cihazınızın sesi olmasını istiyorsanız, bu ürün (ne yazık ki) size göre değil..." demiştik ancak...

şu şekilde bir düzeltme yapmam gerekiyor: cihazı motosiklette durmasını sağlayan ünitesine yerleştirdiğimiz zaman fm alıcıdan gelen cızırtı seviyesinde ciddi anlamda bir azalma oluşuyor. burada muhtemelen, cihaz, üniteyi fm anteni gibi kullanıyor ve sinyali güçlendiriyor. onun için sesli navigasyon konusunda söylediklerimi geri alıyorum ve piranhaya fazladan aldığım yarım puanını iade ediyorum...

uyarılara aldırmayarak, naviextras.com dan ilk güncellemelerimi şu dakika itibariyle (12.04.2011, 20:45) yapıyorum. hadi hayırlısı...
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (13-04-2011 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

baglama aparatını kullanmıyor anten niyetine diye biliyorum cunku aldım yanıma bursaya gittim hic bir seye takmadan elimde gezdim hiç de sinyalde düşüklük gözlemlemedim

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baglama aparatını kullanmıyor anten niyetine diye biliyorum cunku aldım yanıma bursaya gittim hic bir seye takmadan elimde gezdim hiç de sinyalde düşüklük gözlemlemedim
    Anten olarak gps anteni değilde sanırım fm anteni olarak kullanıyor demiş : )

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Detaylı açiklama için teşekkürler.Avrupa,asya vs haritaları yüklenebiliyormu!!! bu işlem nasıl yapılacak!!!
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı unsaloc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anten olarak gps anteni değilde sanırım fm anteni olarak kullanıyor demiş : )
    tek seferde çok şey yazmaya çalışınca karışıyor bazen. biraz muğlak bırakmışım son kısmı. düzelttim şimdi, daha iyi oldu sanırım.
    ikinci cevaptaki tespit doğru. fm anteninden bahsediyordum...

Enduroist Üye Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    H.Oğuz DOĞRU
    Motosiklet
    Varadero
    Marka
    Honda

Motorda bu şekilde duruyor.

kontak kapadığında otomatik kapanma modu var

Vatan bilgisayarda 6 taksit 207 tl kdv dahil aldım.
    H. Oğuz DOĞRU

Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

oldukça şık duruyormuş, ben, motosikletimde monte edilmiş halini henüz göremedim!

kontak kapatıldığında otomatik kapanma özelliği var demişsiniz ama özellikleri içerisinde böyle bir şeye rastlamadım. acaba otomatik yaptığı bir şey mi? yoksa ayar falan gerekiyor mu? acaba başka bir özelliğin bir parçası mı?
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (13-04-2011 Saat 19:48 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Güzel inceleme olmus elinize saglık

Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu