Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye s.saygın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan saygın
    Motosiklet
    XRV750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Exclamation motordan önce ekipman alımı!

herkese selamlar saygılar.geçenlerde bahadırla salonda sohbet ederkene kısa bir sohbet geçti aramızda.
    hani daha matorum yok ama en azından bir şeyleri ufak ufak almak istiyorum dedim kendisine.
    oda bana ''bence yavaştan ekipmanları tamamlamaya çalış serkan''dedi.

ilk olarak kask almaya karar verdim.zaten hangi kaskı alacağımda sizlerle paylaşmıştım.
    motomax dede kask satışa sunulmuş durumda.uvex enduro modeli.
    399 TL fiyatı var.yarın kısmetse satın almaya gidicem.

http://www.uvex-sports.de/typo3temp/pics/f3d0c6cabd.jpg

bundan sonra mont almayı düşünüyorum.aklımdaki montun linki bu ama ben yinede sizlerden fikir almak istedim.

http://www.motomaxonlineshop.com/pic...%20AX%2004.jpg

daha sonr sırasıyle neler almam gerek diye düşünüyorum kendimce.?

size ne olmalı

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

serkan bu ekıpman işinin sonu yok abıcım

1-montu alıyosun önumuz yaz,sana bırde yazlık fileli mont lazım(ıkısı bır arada olmuyor)
    2-kask alıyosun,camına bırde pınlok(buğu önleyıcı) ve balaklava alman gerkıyor ve kulak tıkacıda lazım
    3-çizme almalısın,yazında kışında rahat edım dıyosan,paraya kıyıp 1 kere alıp goretex çizme almalısın
    4-çizme alsanda içine uygun (mesela babbudan yapılmış)çorap almalısın,küçük bır sorun gıbı gorunsede öyle degıl emın ol
    5-mont'da yanı 1. verdıgım aynı örnek korumalı pantolun içinde geçerli(ıkısı bır arada olmuyor)
    6-e halıyle kısın ekıpmaların altına termal içlik gerekıyor(valla ben çok üşüyorum kışın,emınım sende üşürsün)
    7-eldivenlerı unuttum sanma,hadı bıraz ınsaflı olım sana,onu ıkı tane almak (aslında zorundasın)zorunda degılsın 1 taneyle ıdare edebılırsın
    8-motorcu oluyorsan kamp işine alışık olucaksın abı,yanı çadırın,uyku tulumun vs. olmalı
    9-bunları alırken depona benzın koymayı ve bakım masraflarınıda unutma lutfen
    10-alıcagın motor sanırım afrıka twın,öyle veya değilsede şunu belırtmem gereklı,çantası yoksa çanta,nebılım tuorıng camı yoksa cam,kartel koruması yoksa koruma,bu boyle uzarrrrrr gıderrrrr
    neo vazmı geçtın yoksa,senı duyar gıbıyım

valla bılıyorum pek değil hiç iç açıcı şeyler söylemedım ama acı gerçekler bunlar,motoru alacak paran kalmaz haberın ola,benım nacızane tavsıyem,sen ılk önce motorun parasını koy cebıne,sonra bıraz daha bırıkım yapıp olmazsa olmaz ekıpmanları tamamla

Isim
    serkan saygın
    Motosiklet
    XRV750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serkan bu ekıpman işinin sonu yok abıcım

1-montu alıyosun önumuz yaz,sana bırde yazlık fileli mont lazım(ıkısı bır arada olmuyor)
    2-kask alıyosun,camına bırde pınlok(buğu önleyıcı) ve balaklava alman gerkıyor ve kulak tıkacıda lazım
    3-çizme almalısın,yazında kışında rahat edım dıyosan,paraya kıyıp 1 kere alıp goretex çizme almalısın
    4-çizme alsanda içine uygun (mesela babbudan yapılmış)çorap almalısın,küçük bır sorun gıbı gorunsede öyle degıl emın ol
    5-mont'da yanı 1. verdıgım aynı örnek korumalı pantolun içinde geçerli(ıkısı bır arada olmuyor)
    6-e halıyle kısın ekıpmaların altına termal içlik gerekıyor(valla ben çok üşüyorum kışın,emınım sende üşürsün)
    7-eldivenlerı unuttum sanma,hadı bıraz ınsaflı olım sana,onu ıkı tane almak (aslında zorundasın)zorunda degılsın 1 taneyle ıdare edebılırsın
    8-motorcu oluyorsan kamp işine alışık olucaksın abı,yanı çadırın,uyku tulumun vs. olmalı
    9-bunları alırken depona benzın koymayı ve bakım masraflarınıda unutma lutfen
    10-alıcagın motor sanırım afrıka twın,öyle veya değilsede şunu belırtmem gereklı,çantası yoksa çanta,nebılım tuorıng camı yoksa cam,kartel koruması yoksa koruma,bu boyle uzarrrrrr gıderrrrr
    neo vazmı geçtın yoksa,senı duyar gıbıyım

valla bılıyorum pek değil hiç iç açıcı şeyler söylemedım ama acı gerçekler bunlar,motoru alacak paran kalmaz haberın ola,benım nacızane tavsıyem,sen ılk önce motorun parasını koy cebıne,sonra bıraz daha bırıkım yapıp olmazsa olmaz ekıpmanları tamamla
    serhat cok guzel yazmısın abı tesekkur ederım.dağcılık yaptıgım yıllardan kalma ekıpmanlarım zaten var.yanı corabıdır,cadırıdır,matıdır termosu ıvır zıvır yanı.
    bakım olarak cekıncm yok cunkı cok araba toplamıslıgım var.en son bır golf3 topladım mesela.

sadece motor alana kadar artçı olarakda olsa bır kac ekıpman almam gerek dıye dusudum kendı kendıme.
    ama emın ol serhat vazgeçmdım ben

motor olarak AT alıcam kısmetse.zaten onunlada ılgılı degısık bır projem olucak.en azından TR de bır ornegı daha olmayan bır proje dıyelım.zaten motoru alınca sızınlede paylasıcam bu konuyu.

şimdi kask ok.mont olarak uzunmu yoksa kısamı almalıyım serhat?bu konuda ne dusunuyorsun abı.pantolon zaten kesın alınıcak ama ben once monttan baslıyım dedım.
    nedır abı fıkrın?

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Kask güzel bir tercih bende 2 aydır bu modeli kullanıyorum memnunum..

Serhat'ın da dediği gibi bu işin sonu yok ama..

Eldiven, Pantol, Ayakkabı, Bellik
    Bunları öncelikle ve muhakkak tamamlamalısın..

ve unutma bunları 4 mevsim değil yazlık ve kışlık olarak değerlendirip alırsan ileride çok daha rahat edersin..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı s.saygın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serhat cok guzel yazmısın abı tesekkur ederım.dağcılık yaptıgım yıllardan kalma ekıpmanlarım zaten var.yanı corabıdır,cadırıdır,matıdır termosu ıvır zıvır yanı.
    bakım olarak cekıncm yok cunkı cok araba toplamıslıgım var.en son bır golf3 topladım mesela.

sadece motor alana kadar artçı olarakda olsa bır kac ekıpman almam gerek dıye dusudum kendı kendıme.
    ama emın ol serhat vazgeçmdım ben

motor olarak AT alıcam kısmetse.zaten onunlada ılgılı degısık bır projem olucak.en azından TR de bır ornegı daha olmayan bır proje dıyelım.zaten motoru alınca sızınlede paylasıcam bu konuyu.

şimdi kask ok.mont olarak uzunmu yoksa kısamı almalıyım serhat?bu konuda ne dusunuyorsun abı.pantolon zaten kesın alınıcak ama ben once monttan baslıyım dedım.
    nedır abı fıkrın?
    hıımmm demek öyle,e abıcım gelmezsen toplantılara senı tanıyamayız,burdanda ılk sordugun soruya bakılırsa,verdıgım cevaplar sankı acemı ve tamamen deneyımsız bırısıymışsin algısıyla cevaplamış olurum,ki olduda
    neyse,mont konusu benım için oldukça problemlı bır konuydu ama çok şükür ısabetlı kararlarla en doğrularını aldım,soruna şöyle cevap verım;
    yazın kısa fılelı ve (aynı zamanda iç astarlarıda oluyor) tercih etmelısın,çünkü şu an bunu hissetmek zor ama yazın o kavurucu sıcaklarda emın ol fılelı mont bıle sıkıntı verıyor ınsana!
    kışında hatta sonbahar ve ılk baharda dahıl kesınlıkle uzun ve iç astarlı mont olmalı,ıkısı bır arada olmuyor derken bunları kastettım,yanı tek montla halledemıyosun abı

Isim
    serkan saygın
    Motosiklet
    XRV750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hıımmm demek öyle,e abıcım gelmezsen toplantılara senı tanıyamayız,burdanda ılk sordugun soruya bakılırsa,verdıgım cevaplar sankı acemı ve tamamen deneyımsız bırısıymışsin algısıyla cevaplamış olurum,ki olduda
    neyse,mont konusu benım için oldukça problemlı bır konuydu ama çok şükür ısabetlı kararlarla en doğrularını aldım,soruna şöyle cevap verım;
    yazın kısa fılelı ve (aynı zamanda iç astarlarıda oluyor) tercih etmelısın,çünkü şu an bunu hissetmek zor ama yazın o kavurucu sıcaklarda emın ol fılelı mont bıle sıkıntı verıyor ınsana!
    kışında hatta sonbahar ve ılk baharda dahıl kesınlıkle uzun ve iç astarlı mont olmalı,ıkısı bır arada olmuyor derken bunları kastettım,yanı tek montla halledemıyosun abı
    abı toplantılara gelemememın sebebı calısma saatlerım.spor salonunda hocalık yaptıgım ıcın sabah 09:00 gece 23:00 calısıyorum.sadece pazarları ızınlıyım ve p.tesılerıde saat oglen 13:00 de ıs bası yapıyorum.ve oturdugum yer bahçeşehir.bana en yakın kısıler ıse bahadırla göktuğ.bahadırda daha yenı salona kayıt oldu zaten.nasıl bır yerde calıstıgımı bılıyor.
    aslında hata bende.gecmıstekı spor hayatım hakkında bılgı vermedım sızlere.

neyse kaskı dedıgım gıbı yarın kısmetse alıcam.mont olarak lınkını verdıgım montumu alsam? yoksa baska bır seymı.yanı her ay bır ekıpman ıle lısteyı tamamlamak ıstıyorum abı.
    tabı bu arada motor ıcınde para bırıktırmem lazım.AT ıle ılgılı nekadar yazılı dokuman varsa ıcelıyorum su an zaten.aslında bılen bır kısı ıle bır pazar bulusup bır seylerı onun eslıgınde alsam daha saglıklı olucaktır dıye dusunuyorum.

Isim
    serkan saygın
    Motosiklet
    XRV750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı AIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kask güzel bir tercih bende 2 aydır bu modeli kullanıyorum memnunum..

Serhat'ın da dediği gibi bu işin sonu yok ama..

Eldiven, Pantol, Ayakkabı, Bellik
    Bunları öncelikle ve muhakkak tamamlamalısın..

ve unutma bunları 4 mevsim değil yazlık ve kışlık olarak değerlendirip alırsan ileride çok daha rahat edersin..
    kesınlıkle yazlık ve kıslık olucak aldıklarım zaten.yanı dagcılık ekıpmanları gıbı degıl bu motor ekıpmanları ;)

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

konusalim,bi ara abi bi para miktari soyle bana abi ben bi bakinayim bi faydam dokunur belki

Isim
    serkan saygın
    Motosiklet
    XRV750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konusalim,bi ara abi bi para miktari soyle bana abi ben bi bakinayim bi faydam dokunur belki
    eyvallah göktuğcum çok teşekkür ederim.;)
    bu arada bugün itibari ile kask sahibi oldum

artık bende kaskkafalıyım

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı s.saygın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah göktuğcum çok teşekkür ederim.;)
    bu arada bugün itibari ile kask sahibi oldum

artık bende kaskkafalıyım
    Güle güle kullan kafan yere değmesin..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu