Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu

Konu: Bot seçimi

Enduroist Üye cihangir aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Standart Bot seçimi

Yakın zamanda motosiklet botu almak istiyorum. %75 yolda %25 arazide motor kullanıyorum. Kafamda bir kaç model belirledim. Kullananlar varsa veya çevresinden duydukları ışşığında beni bilgilendirebilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
    Düşündüğüm botlar şunlar : http://motomaxonlineshop.com/main/fo...t-pmu1161.html

http://motomaxonlineshop.com/main/fo...t-pmu1159.html

http://motomaxonlineshop.com/main/fo...t-pmu1162.html

http://motomaxonlineshop.com/main/di...tu-pmu206.html

http://www.motoplus.com.tr/urun/1102...EX-BOOTS-BLACK

http://www.motoplus.com.tr/urun/1161...EX-BOOTS-BLACK

http://www.motoplus.com.tr/urun/1102...TE-BOOTS-BLACK

Tecrübeleriniz ışığında içlerinden hangisini tavsiye edersiniz ??

Enduroist Üye Coolfear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    edip kıvılcım angın
    Motosiklet
    F800 GSA
    Marka
    Bmw

İzmit yakın biryer bence atla motora istanbul kadar gel ve motoplusa bak zira ayaklar 46 numar aise ki benim oyle yüzde 70 indirim yapıyorlar bu arada goretex denilen madde için motoplus 100 100 su gecirmez garantisi veremiyor.

ayrıca suya dayanaklıyla su gecirmez kelime oyunu arkadaşım dikkat et.
    Bütceni söylersen daha iyi bilgi veririz sanıyorum zira 300 lere yakın bir fiyatlara geliyorsan motomaxten bakma zaten 150 civarı motomaxten sasma

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

ayni tasaya ben de dusmustum bi ara..

bu tasa sonrasinda feyzhanla yaptigimiz istisarelerden ve fuarda deneme firsati buldugum birkac bottan sonra, o hardcore enduro botlarinin bizim gibi daha ziyade yolda kullanan suruculer icin cok da elverisli olmadigini gordum..

daha anlasilir ifade etmek gerekirse, bence yuruyus yapmak icin krampon giymeye benziyor.. cunku bu botlarin icinde bilekler neredeyse kutuk gibi hareketsiz kaliyor.. kesinlikle hardcore off-road icin ideal ama bizim icin i-ih..

bizlerin kullanmasi gereken botlar genelde touring botlari.. taban burun topuk asik kaval korumalari yine yerli yerinde ama daha esnek eklemleri var..sonucta bunun sadece yolda gitmesi degil, kampa gidince, durunca, mola verince, inmesi yurumesi egilip kalkmasi da var..

Motomax in fiyatlari ve herseyden once musteri iliskileri benim simdiye kadar yuzumu astirmadi.. Ayrica satmakta olduklari markalardan olan Forma uretimini artik Diadora ile birlestirdi ve artik her iki marka da Forma markasi altinda uretiliyor.. Piyasada gorecegin Diadoralar eski stoklardan kalma urunler.. Bir ikinci marka olan Nitro ise harbiden Ingiltere'nin en cok tutulan ve guvenilen markalarindan biri..

Motomax'in fiyatlarinin uygunlugunu da Turkiye'de ragbet goren markalarin fiyatlarinin anlamsizca yuksek tutulmasina bagliyorum.. Gozlemledigim kadariyla Motomax Turkiye'de bilinmeyen ama kaliteleri esdeger olan markalari sattigi icin fiyatlari "normal".. Pahali olanlar sisirilmis olan digerleri yani..

Ozetlemek gerekirse, Motomax ten Nitro veya Forma marka begendigin bir Touring Bot almani tavsiye ediyorum ben sahsen..
    Alman yapmış...

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

nitro nb-41 leri 2 aydir kullaniyorum benim bi sikayetim olmadi tum gun ayagimda kaldigi 7-8 gun olmustur bu sure icinde de. su gecirmezlik garanti degil ama derede de yuruyus yapicak halimiz yokya... bence fiyat olarak makul bi model.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

benim dikkatimi de ayni model cekmisti ama bi turlu nasip olmadi kadikoye gitmek.. gider gitmez alcam zaten.. bi de nitronun bi eldiveni vardi.. gayet memnundum ama kaybettim.. hazir gitmisken mecbur ondan da alcam galba..
    Alman yapmış...

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Gidip Forma'nın Adventure botunu almayı düşünüyorum açıkcası. 2. sırada linkini vermiştim. Hem çok hantal,kros botu değil hem de touring botu gibi değil. Daha önce denemiştim, mafsallardan açınca yürümesi de sorun olmuyor açıkcası.Nitro'nun modellerine falan da bakmıştım ama kaval kemiği korumaları çok yeterli gelmedi bana açıkcası. Bir de o touring botlarıyla arazide kısa gezintiler yapsam durum vahim olabilir. Bu sebeplerden dolayı Forma Adventure almayı düşünüyorum. Yorumlarınız için çok teşekkürler. =)

Enduroist Kadim Üye İsmail ASİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Asil
    Marka
    Ducati

Bende boT aLmayı düşünürken çok iyi bir fikir oLdu. Her hafTa sonu uğrarım Motomax'a, bir kaç boT deneme fırsaTımda oLdu fakaT Kerem abimizinde dediği gibi sadece sürüş için bakıLmamaLı. Ben giyip moToru geri iTerken biLekLerim esnemediği için çok probLem yaşamışTım.
    Artık benim de dönen bir çift tekerim var

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Alıntı raskolnikov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidip Forma'nın Adventure botunu almayı düşünüyorum açıkcası. 2. sırada linkini vermiştim. Hem çok hantal,kros botu değil hem de touring botu gibi değil. Daha önce denemiştim, mafsallardan açınca yürümesi de sorun olmuyor açıkcası.Nitro'nun modellerine falan da bakmıştım ama kaval kemiği korumaları çok yeterli gelmedi bana açıkcası. Bir de o touring botlarıyla arazide kısa gezintiler yapsam durum vahim olabilir. Bu sebeplerden dolayı Forma Adventure almayı düşünüyorum. Yorumlarınız için çok teşekkürler. =)
    arazi demissin ama arazi var arazi var araziyi biraz tanimlaman lazim sonucta asfalt olmiyan her yer arazi. hard yapicaksan tabii ona gore bot lazim yok ama benim gibi light takilirim hoplamam ziplamam diyorsan her sekilde touringler isini gorur. nitronun kavaldan ziyade asil kemik korumasi zayif topuk ustu kemigi pek korudugunu soylemek mumkun degil en azindan kendi gorusum bu.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    Cihangir Aksoy
    Motosiklet
    Nx4
    Marka
    Honda

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arazi demissin ama arazi var arazi var araziyi biraz tanimlaman lazim sonucta asfalt olmiyan her yer arazi. hard yapicaksan tabii ona gore bot lazim yok ama benim gibi light takilirim hoplamam ziplamam diyorsan her sekilde touringler isini gorur. nitronun kavaldan ziyade asil kemik korumasi zayif topuk ustu kemigi pek korudugunu soylemek mumkun degil en azindan kendi gorusum bu.
    Yok öyle çok hard değil. yani böyle toprak yolda gezmek biraz daha. Tabi arada gidiyorum dağlara taşlara ama çok daha az. Ben de senin gibi light takılıyorum şu aralar =)

Enduroist Üye scanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İLYAS GENÇ
    Motosiklet
    TA XL700
    Marka
    Honda

aldınızmı forma adventure botları, memnunmusunuz ???
    İLYAS GENÇ
    TA XL700

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu