Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Standart Motorworks UK

Arkadaslar merhaba. Motoruma yeni arka balata gerekiyordu, biraz arastirdim ve sonuclar...

Borusan : €50 (+ KDV???)
    Bempar : 103TL KDV dahil
    Online Turk Sitesi : Gold Fren (Czech) 75TL

ve sonra ingiltereden daha once alis veris yaptigim www.motorworks.co.uk a baktim.....Ferodo arka balata £12.17 + £8.54 kargo = 54TL. 12/07/11 de siparis verdigim balata bugun elime gecti. Orjinal BMW olmiyabilir ama Ferodo sonucta.

Girin siteye bir goz atin, BMW lar icin hemen hemen her sey var. Ben telefonda konustum elemanlarla ve gayet kibar ve yardim severler...ve en onemlisi guvenilir bir takim.

iyi surusler

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

gold fren balatası dıskı mahfedıyor ..hem de hunharca... o yuzden paraya kıyıpbmw almak lazım .... bu balatayı kullanınca izlenimlerinizi paylasır mısınız... cok onemlı bı konu

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Dogrudur...internette gordugum Gold Balatalar sintered bakir/seramik oldugu icin diski yazdigin gibi mahfediyormus. Bunu Motorworks daki elemanlar bildirdigi icin biliyorum, yoksa ben fren uzman degilim ;)

Tabiki izlenimlerimi paylasirim, ama emin olabilirsin Ferodo dunyaca unlu ve kaliteli bir markadir.

Enduroist Kıdemli Üye Mustafa Çapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    R1100GS - Honda Transalp XL600V
    Marka
    Bmw

Smile

Benim 1100'ün de balataları yakın zamanda değiştirmem lazım. Eğer balatalardan memnun kalırsan bildir. Ben de sipariş edebilirim aynılarından.

Enduroist Üye selim naşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    selim naşit
    Marka
    Bmw

bende bu sıteden bır kac defa alıs verıs yaptım. bununla beraber wemoto.com var, yıne ıngılız sıtesı: burdan da lıs verısl yaptım guvenlı sıteler. wemotodan ebc on ve arka dısklerle beraber aynı marka fren balatalarınıda getırttım. eger malzeme ellerınde var ıse 5. gun elınıze teslım edıyorlar. hatta acılıyetı var ıse fedex e vermelerını rıca edın. ben oldukca memnun kaldım dısk ve balatalardan

kt
    Guest

beyler siz bu motorları satın.ne borusanı ne ingilteresi.önce şu bindiğiniz makinaların katır olduğunu anlayın.narin değiller.kötüde davransan bozamazsın.öyle yok efendim 10 40 yağ sachs balata ingiltereden fren balatası ne gereği var.beşer balata al tak kullan.çok iyi bir balata.adamlar kendilerini geliştirmiş.sizler kullandıkçada geliştirirler.debriyaj balata çok iyi çakan yerler var git çaktır.20 -50 yağıda koy bas git yoluna.haaa yok benim param çok motorum değerli derseniz o zaman arayın bemparı sizin o getirtmeye uğraştığınız fiyatlara hatta ucuza orjinalini getirsin.bindiğiniz makinaları tanıyın parçalarını satanları bulun.hemen internet yurt dışı falan filana atlamayın. istanbulda bir yığın adam var bu makinalrın parçalarını satan bostancıda mustafa eyübte tuncay vs vs.

Isim
    selim naşit
    Marka
    Bmw

bızde fırsatcı esnaflar yuzunden fıyatlar daha pahalı. denemesı bedava. arastrmadıkmı sanıyosun. Yada yurt dısına para gondermek kımın hosuna gıder kendı esnafı varken. ama bızım esnafımızdan malesef esnaf olmaz. Ayrıca benım motorum degerlı, ıyı ve kalıtelı parcayı yurt ıcı fıyatarından daha uyguna getırtebılıyoruz. Parca konusunda ıstanbul oyle abarttıgınız gıbı degıl. en basıtınden motorunuza kı tabıkı modelıne gore degısır, gıvı on cam bıle bulamıyorsunuz. web sayfalarında resım var, kredı kartı detaylarını gırıyorusunz arıyolar stoklarda yok getırtemıyoruz tarıh veremıyoruz bır suru ıvır zıvır. Hemen hemen hepsını aradım. Basıt bır bacak cantasını ıle bulmak zor. Denemsı bedava. Olanlarda fahıs pahalı, gıvı 82 tl. Yurt dısından cok cok daha ucuz gelebılıyor.

kt
    Guest

hocam sizinle tartışmaya girecek değilim.ha şunuda bilinki dünkü motorcuda değilim.esnaf değilim ama bu siteden bütün esnafıda kötüye çıkarmanıza karşı çıkarım.bizim burda konu ettiğimiz bmw motordurki bu motorun parçası istanbulda bolca bulunur.yurt dışına muhtaç bırakmadan aramayıda bilirsen her parçası mevcuttur.motorunuzun ne olduğunu bilmiyorum ama eğer bmw motorsa parça sıkıntınız olursa size bu parçalara ulaşabileceğiniz şahısların numaralarını veririm.yeterki aramayı bilin ve karşınızdaki insanı bilmeden cahil aptala çıkarmayın.avatarımda göründüğüm gibi aptal değilimdir.

Isim
    selim naşit
    Marka
    Bmw

estagfurullah hocam,
    sızınle ılgılı soyledıklerınız aklımın ucundan bıle gecmedı, sert ypıp savunmaya gecmenın anlamı yok. ben sadece kendı fıkırlerımı yazdım, dogrudur motordan bakımdan yedek parcadan ıyı anlıyorsunuzdur, buna ıtırazım olamaz. evet motorum bmw. konu ıle ılgılı parca konusunda ulasabılecegım no ları verır ısenız cok memnun olurum. Belkı yanılanın kendım oldugunu anlar, on yargılarımdan kurtulurum. Yardımlarınızı beklıyorum

Enduroist Kıdemli Üye Mustafa Çapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    R1100GS - Honda Transalp XL600V
    Marka
    Bmw

Forumların amacı bilgi ve tecrübe paylaşımı olduğuna göre neden herkes bildiğini ve tecrübesini paylaşmasın?

Ben de yeni bir BMW binicisi olduğum için nereden yedek parça temin edebilirim, kime güvenip motorumu bakıma götürebilirim inanın bilmiyorum.

Fiyatlar konusunda da öyle konuşmalar geçiyor ki, insanın motordan soğuyası geliyor.

Forumda bununla iligli topicler oluşturup yedek parça nereden alınır? Kaça bulunur? Kalitesi nasıldı?

Hangi markada hangi usta veya servis iyidir? İyi ya da kötü tecrübeler yaşayanlar?

Bunları paylaşarak biribirimize daha faydalı olabiliriz.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu