Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Hiç denemedim ama takarsam tecrit edilecekmişim hissine kapılıyorum. Kask takmaya başladığım da da aynı hisleri taşıyordum şimdi kasksız bakkala bile gitmiyorum.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye Osman UYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fenerli Üye
    Motosiklet
    .

uygun kulaklığı taktığınızda, dış ses kesilmiyor ki, sadece rahat edebileceğiniz düzeye iniyor.
    trafiği duymama gibi bir sorun hiç yaşamadım.

3M Nexcare 1100 diye ararsanız nette birçok yerde bulabilirsiniz..
    Osman Uyan
    Bursa

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

vakti zamaninda birkac farkli baslikta da konusmustuk sanirim.. o zamanlar olumsuz bakan daha coktu. simdi, alisan ve kullanmaya baslayan ya da olumlu dusunenlerin fazlalasmasi sevindirici

bu arada osman abi' ye katiliyorum... cevre seslerini duyamamak diye bir durum soz konusu degil... haaa durdunuz bir benzinlige girdiniz, pompaci 4 metre uzaktan size bisi sordu, onu duyamayabilirsiniz... ama onu duymasaniz da olur sanirim yoksa size yaklasan herhangi bir aracin sesini, ya da kendi motorunuzun sesini cok daha rahat ve temiz duyuyorsunuz. cunku ruzgarin ugultusu yok!
    Konu BY tarafından (20-08-2011 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Çevre sesleri duyma konusu sanırım kulaklığın tipine göre de değişiyor.

Benim kullandığım kulaklık denizde kulağa su kaçmasını önlemek için kullanılan sızdırmaz silikon bir model.

CBF150'nin sesini duymanın imkanı yok sadece ufak bir his var çalıştığına dair , cbf150 5000-6000 devir arasında bir titreme yapıyor bende genelde o titremeye aldanıp vites değiştiriyorum. Pegaso da ise az da olsa motor sesi duyuluyor artı hissiyatı da fazla bu motorun

Çevre sesler benim kullandığım modelde aşırı örtülüyor etraftaki araçların motor sesleri hiç yok fakat korna duyulabilmekte keza eksozu patlak veya modifiye araçların da sesleri alçak frekans olduğu için duyulabiliyor.

İmkan buldukça burada ve daha önceki konularda bahsedilmiş kulaklık modellerini denemekte fayda var , benim kullandığım tıkaç hazır elimde olan bir model olduğundan deneme amacıyla kullanılmıştı , bu modeller hava temasınıda kestiği için uzun süreli ve sık kullanımlarda zaten kulak kanalında bakteri oluşumuna sebebiyet verir. Birde bizim işletmede işçilere dağıttığımız modeli bir deneyeyim , nasılsa hiç biri kullanmıyor onları işletmede

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Katılımcı Üye ilker Buyukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker büyükdemir
    Motosiklet
    R1200GS Adventure
    Marka
    Bmw

İşitme Kaybı;
    İyi bir sürüşten sonra hala kendinizi motrun üstünde hissediyormusunuz?** Motosiklet kullanırken kulak içindeki işitme resptörleri çok zorlanır ve bunların kendilerini yenilemeleri zaman alır.** Eğer sürüşten sonra kulağınızda bir BİP sesi duyurorsanız bazı reseptörlerin öldüğünü düşüne bilirsiniz. ALPINE** MOTOSAFE® KULAKLIK sizi bu etkiden korur.
    **
    Motor, trafik ve iletişim;
    Sizi saran çevreden ve trafikten tamamen izole olmak tehlikelidir. Ayrıca motorunuzun sesini duyup dinlemek de isteyebilirsiniz! Bu sebeple ALPINE** MOTOSAFE® KULAKLIK sadece zararlı rüzgar gürültüsünü elimine eden filitreler sahiptir.
    **
    Motorcunun karşılaştığı risk nedir?
    Güvenli çevre gürültü seviyesi 80desibeldir, ancak bu seviyenin üzerindeki sürekli gürültüler tekrar geridöüzlemez zararlara yol açabilir. Polis testlerinden çıkan sonuçlara göre maruz kalınan seviye ön görülen sınırların çok üzerinde. Şöyle ki kısa sürüşler bike farkında olmadan büyük bir işitme kaybı riski taşımaktadır.
    HIZ
    Gürültü seviyesi
    Maksimum maruz kalma süresi
    100 km/h
    94dB
    15 Dakika
    120 km/h
    98dB
    7 Dakika
    140 km/h
    102dB
    3 Dakika
    **
    Sadece kask işitme kaybını korumaya yetmez.
    Almanyanın ünlü motosiklet dergisi Motorrad?ın yaptığı testlerden sadece kask takarak işitme kaybının önüne geçilemeyeceği, en iyi çözümün ALPINE** MOTOSAFE® KULAKLIK olduğu sonucu ortaya çıkmıştır.
    **
    Konvensiyonel kulak krouma sistemleri
    Sarı kulaklıklar
    En çok tercih edilen kulam koruma sistemleridir ve kulağı tamamı ile izole eder. Sarı kulaklıkla daha az gürültüye maruz kalırsınız, fakat maalesef çevrenizde olup bitenleri ve trafiği de duyamazsınız. Ayrıca bir çok kişi bu kulaklıkları rahatsız bulurlar, çünkü ilk başlangıçta kulağa iyi oturan bu kulaklıklar daha sonra bollaşır, çünkü bu kulaklıklar tek kullanım için yapılmışlardır ve düzenli olarak değiştirilmelidirler.
    **
    Otoplastic: Kişiselleştirilmiş kulak koruyucu
    Bir otoplastik kulak koruyucu kişiye özeldir ve iki parçadan oluşur; kulaklık ve filitre. Kulağınıza iyi oturması için kulak kalıbınıza göre labaratuarlada üretilirler. Özel bir gürültü filitresi kulaklığın içine yerleştirlerek çevreniz ve trafiği duyarken rüsgar gürültüsünden etkilenmeniz önlenir. Yumuşak yada sert plastikten üretilebilirler. Bu kulaklıkların 5 yıl kadar ömürleri vardır, iyi bir flitrasyon sağlarlar ancak dikkat edilmesi gerekn bir unsur vardır ?Kesinlikle kask ile beraber kullanılamazlar?.
    **
    Alpine MotoSafe® Kulaklık
    Alpine MotoSafe® Kulaklık aynı zamanda ?universal otoplastik? olarak da anılabilir, MotoSafe® iki adet kulaklık ve iki adet değiştirilebilir renk kodlu filitreye sahip bir settir. Bu özel gürültü filitreleri maksimum koruma sağlarken çevreniz duymanızı ve etkileşimde bulunmanızı garanti eder. Açık kanallı filitreler basınç farklılığı yaratmadığı için izolasyon hissi duymazsınız. MotoSafe® dayanıklı ve esnek thermoplastik polymerden üretilmiştir. Kulak iç ısısı sayesinde birkaç dakikada kulağınızın şekline adapte olurlar ve uzun süreli kullanımlarda dahi rahatsızlık vermezler. Setin içinde ayrıca daha fazla gürültü bastırma seviyesine sahip extra filitre seti de bulunmaktadır.

"Motomax in sayfasindan alinti yaptim. Art nin egitiminde cok vurgulanan bir konuydu. Alismak gercekten zor ama surekli motor kullanip 100 km nin uzerine cikan kisilerin mutlaka kalici duyma problemleri yasamamalari icin kullanmalari gerekiyor."
    Konu ilker Buyukdemir tarafından (20-08-2011 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye onur filiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    onur filiz
    Marka
    Hyosung

motor dünyasına girmeden önce çalıştığım firmada yüksek desibelde makinalar olduğu için kulak tıkacaı takmaya alışmıştır motor sürüşünde eğer şehir dışına çıkıyorsam mutlaka ama mutlaka takarım ve yanımda yedek kulak tıkacı bulundururum tavsiyem kullanmanız yönündedir.hatat sizlere 2 şer takım hediye edebilirim isterseniz tabi ;)
    Saygılar..
    İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana
    FULL KORUMA KULLANALIM...

Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Şehir içi hariç bende kullan-at tipi tıkaçlardan mutlaka kullanıyorum ve gerçekten sürüşü çok daha konforlu hale getiriyo.Uzun km.lerden sonra bile baş ağrısı yada uğultu yok denecek kadar az. Son olarakta kullan at tıkaçlar yerine bir kulak medikal merkezinde kulak ölçümü aldırıp kişiye özel yapılan filtreli kulaklık yaptırdım. Henüz deneme fırsatım olmadı ancak çok daha iyi ve rahat olacağını söylüyor kullanan arkadaşım.

Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Ben zaten az duyuyorum rüzgarı felan hissetmiyorum
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13