Ben kullanmam.

Rahatsız oluyorum.

Hem çevre sesleri duyamadığım için , hemde bir süre sonra kulaklarımı ağrıtıyor.

Fakat , geçen haftasonu Serhat’ın Pegaso ile çıktığımız Saroz ziyaretinden sonra uzun seyahatlerde kulaklık takma fikrini düşünmeye başladım.

Benim CBF150 ile çıktığımız yolculuklarda bunu pek aramamıştım ama motosiklet biraz güçlenince uzun yolculuklar daha fazla baş ağrısı yapmaya başladı.

Dün akşam Nuri Abinin iftar yemeğine gitmek için evden çıkarken gözüme deniz için almış olduğum kulak tıkaçları çarptı ve yolda bunları kullanma imkanı buldum.
Evet alışık olmadığım için kulaklarım biraz rahatsız oldu ama , cbf te yaşayamadığım 100km/s üzerindeki hızlarda çene açılır kaskın içindeki rüzgar gürültüsünden kurtulmuş oldum.

Akşam iftara giderken Mesut ta yanında kulaklığı olmasına rağmen takmadı.
Anlaşılabilir bir durum bende motorun sesini ve özellikle çevre sesleri duymayı tercih eden biriyim ama kaskın içindeki rüzgar sesi devamlı maruz kalındığında duyma bozukluğuna yol açabilir değil , kesin açar
Bunu uzun zaman disko ve radyolarda DJ'lik yapmış ve sol kulağındaki duyma hassasiyetini yavaş yavaş kaybetmiş biri olarak yazıyorum

O zamanlar bir problem yoktu fakat 40 yaşına yaklaşırken soldan soldan kayıplar başladı. Sanılanın aksine bas sesler değil , yüksek frekans yani tiz sesler kulağı daha çok tahrip ediyor.

Çevre sesleri ve motor sesini duymak ile kulak hassasiyetini kaybetmek arasındaki seçimi ise tamamen size bırakıyorum

.