Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye mynameisalfie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alperen EROĞLU
    Motosiklet
    Africa Twin Adv.Sport
    Marka
    Honda

Arrow Baştan aşşağı ekipman tavsiyesi

Merhaba, ölü sezonda, yani kışın kampanyalar dahilinde kısmetse 0 km enduro sahibi olmak niyetindeyim.

Ancak motoru alır-almaz da bir telaşeye düşmemek amacı ile yavaş yavaş ekipmanımı toparlamalıyım. Alacağım malzemeler fiyat/performans açısından orta karar şeyler olucak. Buraya yazmadan önce birkaç yaptığım araştırma ile fikrinizi almak istediğim bir kaç marka ismi var.

Öncelikle enduro kask tercihim UVEX gibi..

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...sk-pmu867.html (Burada aslında küçük bir sorum da olucak, acaba karbon malzeme ile polikarbon malzeme "sadece" ağırlık konusunda mı belirleyici?)

Diğer bir ekipman ise enduro mont. Burada da niyetim ağırlıklı ılık havalar için, su geçirmeyen, sorunsuz, yıllarca kullanacağım bir enduro montu olsun.

Yakın zamanda indirime girmiş bir ürün var mesela, 4RIDERS markası kullanan ya da fikri olan var mı?

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...t-pmu1735.html

Tabii eldiven, çizme, dizlik de alıcam. Varsa marka-model önerileriniz sevinirim.

Gerçi bu forum için klasik olmuş bir istek ancak güncel fikirler herzaman bir başka arkadaşımıza da yardım edecektir. Şimdiden bu acemiyi sabırla okuduğunuz ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Enduroist Kadim Üye İsmail ASİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Asil
    Marka
    Ducati

Arai'den alınabilecek en güzel kask bence. Ben alacağım zaman 1.299 TL olduğundan vazgeçmiştim. Çünkü o paraya zaten Arai alabiliyordum. Henüz almadım ve fiyatıda düşmüş. Sanırım alabilirim
    Artık benim de dönen bir çift tekerim var

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Marka model bilemem sadece sunlari soyleyebilirim.

Mont 4 mevsim olmaz Ya yazliktir ya kislik o 4 mevsin denenleri yazin eziyet cektirir. Bende revit var clover var daha da iyi ne marka var bilemem ama bunlar bile ayni birde daha dusuk kaliteleri dusunemiyorum.

Dizlik konusuna karsiyim rahat yazlik bir motosiklet pantolonu almalisin.

Kask uvex olabilir tabiki guzeldir herhalde sadece cross kaski var bende cok da bisey diyemiyorum.

Eldiven sakin yarim parmak olmasin birde el ustunde sert koruyucu olmasi onemlidir.

Bot konusuna gelince cok cesit cok tip var hangi marka model onemli degil goratex olsun ayagini pisirmesin yeterli ama motosiklet botu olsun o onemli.

Hadi kolay gele isiniz zor.

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

ben de yakin zamanda ayni muallakta uzunca bi sure kalmistim.. o siralarda yaptigim arastirmalara gore karbon kaskin saglamligi icindeki kompozit degerleriyle ilgili..
    ha bi de sadece karbon kaplama olanlar var.. normal kaskin uzerine cikartmadan kaplama gibim bisey yani..
    ama uvex ten bahsediyorsak oyle bir tasaya dusmeye gerek yok tabi.. sonucta kendini ispatlamis bi marka.. o kaskin duzunu de alsan bence supersonik.. karbonda israr etmem dersen beyazini almani tavsiye ederim.. yine arastirirken gordugum uzere beyaz kasklarin trafikte fark edilebilir olmalari yani gorunurlukleri diger renklere gore cok daha fazla..

onun disinda cok supersonik malzemeleri garip fiyatlara ebay den falan bulabiliyorsun.. bizim bi arkadas dainese deri tulum almisti mesela ki dainese de kendini ispatlamis guzel bi marka.. fiyatini tam olarak hatirlayamiyorum ama cidden o ekipman icin komik bir rakamdi.. o yuzden sadece sahibinden.com'la veya magaza siteleriyle kendini sinirlama derim.. ebay de ekipmandan tut yedek parcaya kadar her turlu motosiklet malzemesi cok acaip (dusuk anlaminda) fiyatlara bulunabiliyor..

bi de 3-5 dilimli bi bellik guvenligin yani sira cok tatli bir bel destegi sagliyor.. alirsan pisman olacagini sanmiyorum..

dizlikle ilgili olarak da; ben dustugumde direktman dizimin ustune kutenk diye indiydim.. ama sert dizlik sayesinde dizimde herhangi bir hasar olmadi.. ha soyle bir tavsiyem olabilir.. kavali koruyan bi botun yani sira sadece diz kapagini orten sert dizliklerden kullanirsan icin rahat olur..

bot icin alternatif cok.. bi ara diadora vardi ama simdi onlar da uretimlerini forma ile birlestirmis.. botlar forma adi altinda cikiyor.. onlardan kullanabilirsin.. veya alpinestars da olabilir.. botla ilgili baska bir tavsiyem de sirf adi enduro diye enduro botlardan degil de, onun yerine touring botlardan yana tercihini kullanman olacak.. zira enduro botlar sert sartlarda suruse gore tasarlandigindan sebep anormal sert ve hareket kabiliyetini fazla sinirlayici oluyorlar.. ayri ayri denediginde demek istedigimi daha iyi anlayacaksindir..

bi de eldiven ve goretex konusunda goktuga sonuna kadar katiliyorum..

guvenlik her zaman birinci sirada, ancak giydigin zaman rahat oldugundan emin olmak da bence cok onemli.. rahatsizlik veren bi noktaya odaklaninca dikkat dagilmasi falan olmasin sora.. o yuzden ne alicaksan al muhakkak dene.. emin olamazsan biraz ara ver ve 1-2 hafta sonra gidip bi daha dene.. sonucta guvenligin ve rahat etmen soz konusu..
    Konu Karga tarafından (24-08-2011 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.
    Alman yapmış...

Enduroist Üye mynameisalfie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alperen EROĞLU
    Motosiklet
    Africa Twin Adv.Sport
    Marka
    Honda

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hadi kolay gele isiniz zor.
    Hakikaten motor seçmekden daha fazla zaman ve kargaşa.. Sıfır bir motor için markalar belli, fiyatlar belli..

Alıntı Karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

guvenlik her zaman birinci sirada, ancak giydigin zaman rahat oldugundan emin olmak da bence cok onemli.. rahatsizlik veren bi noktaya odaklaninca dikkat dagilmasi falan olmasin sora.. o yuzden ne alicaksan al muhakkak dene.. emin olamazsan biraz ara ver ve 1-2 hafta sonra gidip bi daha dene.. sonucta guvenligin ve rahat etmen soz konusu..
    Şimdiye dek vespam ile kaskdan başka bişi kullanmamıştım. Özellikle mont ve bottaki beden ölçüleri, internetten sipariş için kafamı kurcalıyor. Silivri de oturan benim için bunların bol çeşidini görüp deneyebileceğim bir yer tavsiyesi olan var mı?

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

Sana en yakin galiba motomax'in sirinevler subesi var..
    daha yakinda baska bir yerler de olabilir ama bilemiyorum..
    gitmeden once bi ara istersen.. o subede olmayan ancak baska subelerinde mevcut olan malzemeleri getirtebiliyorlar cunku..
    Alman yapmış...

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Sıfır başlayan biri olarak, benim tercihim ucuz bir mont olacaktır, ucuz ama en az 4 yıldız bir kask alırım.
    Revit warp mont,
    Nolan n85, nıtro aikido kasıklar
    Bering yazlık mont
    Bering deri mont
    İds Kişlik uzun bot, yds de güzel alacağım.
    Spidi dizlik.
    Revit pantolon
    Prosev pantolon

İlk başladıklarınızı uzun süre giymemek için duşunun.
    Prosev pantolon ve beringin montları pert edilebilir

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Ben bot olarak http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...T-pmu1159.html bu modeli öneriyorum. Ben alırken sanki çok sıcak ve rahatsız eder diye korkup daha başka bir model seçtim. Fakat kullanan arkadaşlarla çıktığım turlarda benden daha rahat ve daha korunaklı olduklarını görüp bu ürünü almadığıma pişman oldum. Hem su geçirmezlik hem kaval kemiği koruma açısından çok başarılı bir ürün.
    Ayrıca bot alırken dizliği de hesaba katmanız gerekli. mesela böyle uzun bir bot ile birlikte kullanılacak dizlik kısa olmalı.
    Dizlik olarak Mototalin sattığı, Honda motosiklet eğitiminde kullandığım çıtçıtlı bir dizlik modeli vardı. Takıp çıkarması çok pratik, güvenli ve kısa bir dizlik modeli. Markası aklımda değil fakat Mototal de satıldığını kullanan bir arkadaşımdan dolayı biliyorum.

Mont ve kask konusunda arkadaşlarımın yaptığı yorumlara katılıyorum.
    Pantolonu en sona bırak derim. Kask, mont, dizlik, bot aldıktan sonra bütçene göre pantolonunu kararlaştırabilirsin.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı serway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bot olarak http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...T-pmu1159.html bu modeli öneriyorum. Ben alırken sanki çok sıcak ve rahatsız eder diye korkup daha başka bir model seçtim. Fakat kullanan arkadaşlarla çıktığım turlarda benden daha rahat ve daha korunaklı olduklarını görüp bu ürünü almadığıma pişman oldum. Hem su geçirmezlik hem kaval kemiği koruma açısından çok başarılı bir ürün.
    Ayrıca bot alırken dizliği de hesaba katmanız gerekli. mesela böyle uzun bir bot ile birlikte kullanılacak dizlik kısa olmalı.
    Dizlik olarak Mototalin sattığı, Honda motosiklet eğitiminde kullandığım çıtçıtlı bir dizlik modeli vardı. Takıp çıkarması çok pratik, güvenli ve kısa bir dizlik modeli. Markası aklımda değil fakat Mototal de satıldığını kullanan bir arkadaşımdan dolayı biliyorum.

Mont ve kask konusunda arkadaşlarımın yaptığı yorumlara katılıyorum.
    Pantolonu en sona bırak derim. Kask, mont, dizlik, bot aldıktan sonra bütçene göre pantolonunu kararlaştırabilirsin.
    Motosiklete yeni basladigimda bu botu alacaktim, tam anlamadigimdan kaldi, simdi ki aklim olsa alirdim, gunun birinde yine alirim belki offroad kullanim icin.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Mandallı botlara fazla girmemek lazım. Görüntü güzel olsa da sorun çıkartır. Arkadaşlar bir de şu "İNDİRİM" meselesine fazla inanmayın. Malın fiyatı zaten bu. Belki ufak bir indirim yapılıyor ancak satış politikası önce bindirim sonra indirim.