Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Standart Off-Road için gerekli ekipmanlar

Arkadaşlar merhaba,

Malum geçtiğimiz haftalarda Göktuğ arkadaşımız üzücü bir kaza yaşadı. Birçok yönden çok şanslıydık ve gerekli ilkyardımı yaparak ambulansa hızlıca ulaşabildik.

Fakat sorun şurada ki, en azından benim bildiğim kadarıyla içimizde araziye çıkarken ilkyardım çantası taşıyan kimse yok. Aramızda birkaç kişi haricinde motorun kendi avadanlığı haricinde hiçbir anahtar taşıyan da yok ama öncelikle şu ilkyardım çantası işini bence halletmemiz lazım.

Ben derim ki, bu konuda beraber haraket edip, kendimizde hem içinde yeteri kadar malzeme olan, hem de fazla yer kaplamayacak bir çanta bulalım yada yapalım/yaptıralım. Herkeste olmasa bile, en azından araziye çıkan her grupta bir tane bulunsun.

Ne dersiniz?
    Tork candır, tork heyecandır...

Enduroist Kadim Üye Ferdi EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ferdi EFE
    Motosiklet
    Aprilia Pegaso 650
    Marka
    Aprillia

aslında çok haklısın bende kask bile yok şuan.geçen sene isteyen olmuştu sattım halada almadım ufak yaptıralım bana uyar

Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    Marka
    Yamaha

Kafamda başka bir proje daha var, çantaları ayarlarken bir yandan onu da yazayım.

Aramızda doktor var mı bilmiyorum ama eminim eş dost tanıdık bir doktor bulabiliriz. Perşembe toplantılarımızdan birisine bir doktor çağırsak, yada daha ciddi bir ortam ayarlasak, bize biraz ilkyardım bilgisi anlatsa çok faydalı olabilir.

Benim bildiğim kadarıyla yasalara göre yerde yaralı gördüğün zaman müdahale etmemek gerekiyor. Yanlış bir müdahale yaptığında adam yarın seni mahkemeye verip bunun yüzünden sakat kaldım dersen suçlu bulunuyorsun. Ama en azından ufak yaralanmalarda nasıl pansuman yapılmalı, kırık durumunda nasıl atel yapılmalı, şoka giren yaralıya nasıl davranılmalı gibi konularda bizi aydınlatsa çok faydalı olur diye düşünüyorum.

Enduroist Katılımcı Üye özgür bağlama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür bağlama
    Motosiklet
    crf 250 l
    Marka
    Honda

aynı uygulamayı yapan başka gruplar forumlar biliyorum adamlar sırf bir gün buluşmalarını bu konu üzerine yapıyorlar hatta doğada acil durumlarda ufak hayatta kalma dersleri bile var. tabiki bunun için bilgili bir arkadaş lazım olursa çok faydalı olacağını düşünüyorum bu konuda yardımım dokunabilecek her durumda varım.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Cok yazacağım var ama telefondan zor simdi

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Kaan'ım doğru yoldasın
    Bende özellıkle son ıkı buluşmamızda anladımkı tecrübe edınmek yerıne önce eğitim almalıyım ve ardından girdiğimiz parkurlara daha uygun motosıklet seçimi yaparak girmelıyım

Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    Marka
    Yamaha

Serhat eğitim şart tabiki,
    Uygun ekipman ve makina da gerekli.
    Evet bu spor biraz masraflı ve uğraşı gerektiriyor.
    Ama şunu anladım ki, ne kadar üzerine düşersen o kadar çok keyif alıyorsun...

Son turda ben de kondisyonun ne kadar önemli olduğunu gördüm. Atilla eskiden ok gibi giderdi, biraz ara verince baya hamlamış mesela

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhat eğitim şart tabiki,
    Uygun ekipman ve makina da gerekli.
    Evet bu spor biraz masraflı ve uğraşı gerektiriyor.
    Ama şunu anladım ki, ne kadar üzerine düşersen o kadar çok keyif alıyorsun...

Son turda ben de kondisyonun ne kadar önemli olduğunu gördüm. Atilla eskiden ok gibi giderdi, biraz ara verince baya hamlamış mesela
    Evet abı haklısın,özellıkle dünkü sohbetımızde Atılla ve Burak abıyle bununla ılgılı sohbetımız oldu ve spor yaparak eksık kondisyonumuzuda arttırmalıyız,yanı eksık çook
    Biyerden başlamak lazım artık.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

İlkyardim seti kimsede yok derhal topluca edinelim. İlk yardım egitimi acilen almalıyız. Bu konularda zaten herkes hemfikir.

Şimdi benim için bunlardan daha da önem arzeden ve öncelikli olan konuya geleyim. Uzun zamandır birlikte birçok şey paylaştık eminim ki birbirimizi de seviyoruz sevmesek bu kadar ortak aktivite yapmazdik. 2 senedir uyarmaktan laf söylemekten dilimde tüy bitti ama yorulmadım yine de basınızın etini yiyecem. Ne mı ? Tabi ki kıyafet konusu. Hala kot pantolon ve botsuz binen kardeslerim ve abilerim var motora. Ben sizleri cok seviyorum ve bir gün canınız bu yüzden yanarsa emin olun benim de icim yanacaktir. İster kızın ister sanane deyin umrunda degil. Neden bu konuda ısrar ettiginizi anlamıyorum lütfen kimse bana maddi durumdan pantolon alamıyorum demesin. 50 tl lik bir pantolon bile kot pantolondan iyidir. Dün iso kasksiz Volkan'ın arkasında gelmiş. İso bizi üzmek için elinden geleni yapıyor onu anladık ama Volkan'ın bunu kabul etmesini ve onu o halde arkasına almasını anlayamadım ve yakistiramadim. Atilla bir de sen tabiki.Yasim sizlerden ufak olabilir laf söylemek belki haddime degil ama o samimiyeti gördüğümden yazıyorum. Bizler bu işi keyif için yapan insanlarız kaza ve sakatlık durumunda keyfi kalmıyor. Bkz ben. Sen giyindiler ne oldu bak kolun kırık yatıyor derseniz iste burda da eğitimsizlik boy gösteriyor. Neyse o ayrı bir konu. Kusura bakmayın ben üzülmek istemiyorum bencil davranmam gerekirse onu da birgun yaparım ve görüşmem. Dün boktu bugün koktu bize ahkam kesiyor gibi algılamanızı istemem bencilliğim bu konuda olacaktır. Yusuf Abi'm affına siginarak lafım sana da gelsin biraz. Sen buyugumuzsun ve ornek alınması gereken bir kisisin.

Evet ilk yardım kiti yok egitimi falandan önce bu konuda biraz aklımızı toplayalım. Önce bunlara ihtiyac duymamaya bakmak gerek.

Tekrardan bu eleştirim için kusura bakmayın. Sizleri seviyorum.

Banned
    Isim
    F
    Marka
    Honda

Evet çok doğru söyledin Göktuğ bravo katılıyorum.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu