Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Standart Yazlık mont tavsiyesi lütfen.

Abilerim, ablalarım ve değerli kardeşlerim, forumdaşlarım: Hazır kışa giriyorken dedimki hatunumla bana birer mont alayım. Revit olur Bmw olur Clover olur farketmez. Yeter ki normal fiyatından daha uygun olsun öyle ya yazlıklarda şimdilerde indirim olması gerekir, yoksa yanlışmı düşünüyorum. Kışlık yada 4 mevsimlil istemiyoruz, sadece yazlık olabilecek yada iyi derecede havalandırması olan enduro montu tabi tercihimizdir.

Bu aralar hani gözünüze ilişmiştir belki diye soruyorum, şurda şöyle bir mont vardı şu fiyata dersiniz diye beklentim. Malum Ankara kısır böyle konularda, bu saydığım markaları yada eşdeğer ürünleri satanlar insafsız davranıyor fiyatlandırmada.
    BU arada ikinci el temiz montu olan varsa ona da bakabilirim kendim için.
    Kışlık kıyafetlerimiz tamam olduğu için onlardan birşey bakmıyorum.

Şimdiden teşekkürler.
    Konu Davut Yüksel tarafından (16-11-2011 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

" Fukaranın düşkünü beyaz giyer kış günü " demiş eskiler. Yahu önümüz kış sen yazlık mont arıyorsun Davut kardeşim.
    Ya muhtemelen kışa girerken yazlık montlar ucuz olur düşüncesindesin, ya da kışlığım var yaza hazırlık yapayım düşüncesindesin.
    Kendi fikrimi söyleyeyim, mutlaka bir yazlık bir de kışlık giysiye ihtiyacımız var. Kışlık giysiler her ne kadar kalın ve hareket kabiliyetimizi engelliyor olsalar bile soğuğa karşı tedbirli olmak zorunda olduğumuzdan mutlaka tam korumalı dirsek ve omuz korumaları olan soğuk ve rüzgar geçirmeyen kışlık uzun bir enduro monta ihtiyacımız var. Bir çoğu yağmura pek elverişli değil onun için de tulum veya altlı üstlü bir de yağmurluğa ihtiyaç duyarız.
    Yazlık montlar genelde terletmeyen mümkünse hava geçirgenliği olan cinsleri tercih etmek zorundayız. Zira aşırı sıcak günlerde naylon montlar hava geçirmediğinden vücut ısısını hapseder ve motor sürmek motorcu için işkence halini alır. Yazlık montlar biraz daha hafifletilmek amacıyla korumalar kışlıklara göre daha zayıftır. Bu bir ters orantı aslında kış mevsimine göre yaz aylarında daha çok motor kullanmış olmakla birlikte daha az korumaya sahibiz. Mont seçiminde mutlaka korumaların iyi olmasına, kumaşının sürtünmelere dayanıklı olmasına dikkat etmeliyiz. Her zaman söylerim damatlık elbiselere vermediğimiz paraları motor giysilerine veriyoruz.
    Benim bir Dainesse yazlık montum var, ( 4 sene önce iyi para vermiştim ) ön ve arkası file görünümlü hava alıyor, fakat dirsek ve omuz korumaları mükemmel. Test edildi onaylandı zincirim koptuğu zaman yerde 10 metre sürüklenmeme rağmen kollarında en ufak bir yırtılma olmadığı gibi vücudumda çizik bile yoktu. İşte o zaman verdiğim parayı helal ettim.
    Diyeceğim o dur ki; önce güvenlik sonra ekonomi düşünülmeli bilmem anlatabildim mi.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Yorumsuz....

Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Yusuf abi yorumunda sonuna kadar haklısın ve sana katılmamak tabi ki mümkün değil. Lakin doğru tahmin ettiğin gibi kışlık ve mevsimlik kıyafetlerimiz var Allaha şükür. Birde 4 mevsim denilen malzemelerin hernekadar birsürü havalandırma gözü olsa da yazın insanı bunalttığını tecrübe ettiğimizden, artık sadece yazlık ürünler almak istedik.
    E birde kışa giriyoruz fiyatları da düşüşe geçmiştir belki diye niyetlenmiştik vallahi.

Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Yav aşkolsun kimse birşey yazmamış, ya da gerçekten kimsenin fikri yok bu konuda.

Enduroist Üye
    Isim
    Cessi Messi
    Motosiklet
    DL650
    Marka
    Suzuki

Honda Mototal hasanpaşa outlet mağazasına bakabilirsiniz.

Uygun fiyatlara Spidi ve Clover, Richa yazlık montlar var.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

5 senedir sehir icinde Suomy file montumu kulaniyorum ve memnunum

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

ben de hem ksılık hem yazlık clover mont kullanıyorum davut abi kıslık olanıyla ıkı kere kaza yapıp asfaltta suruklendım cok sağlam o yuzden cok guvenıyorum ... bır de ılgınc bır sekılde ne kadar terlesemde yazlıkta da kıslıkta da asla koku yapmıyor sanırım antıbakterıyel bır malzeme kaplı... şoyle soylıyeyım 2006 da almıstım kıslık olanı sadece bır kere yıkadım o da merakımdan pis miyim neyim ... ama cok zor kirleniyor kokmuyor bu yuzden clover tavsıye edebilirim ...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Çok teşekkür ederim cevaplarınıza. Aslında iyiden iyiye Bmw ye bakmaya başlamıştım ki Borusan da ne doğru dürüst model görebildim ne de yazlık, mevsimlikler fena halde aklımı çelmişti ki beğendiğim Rally 3 modelinin üstü olmadığını getirteceklerini söylediler de anında soğudum olaydan. Clover ve IXS de beğendiğim modeller yoktu ya da biz göremedik ,hatunumun da pek beğendiğini söyleyemem. İnternetten de almak istemediğimden Ankara daki Ulusan motora gidip şöyle bir Dainese ve Revitlere bakınınca eşim de Revit in Tarmac modelini beğenince hadi ben de Revit alayım dedim ve Revit Offtrack Mont ile Dakar Pantolon aldım. Fiyatlarda sağolsun yardımcı oldular biraz . En azından keşke Güngör Motor dan alsaydık dedirtmedi . Kartımdaki birikmiş puanları da kullanabildim malum internet üzerinden mümkün değil.

Şİmdi diyeceksiniz "eee kardeşim yazlık sordun yine mevsimlik mont almışsın, sen ne ayaksın ?" Tamam haklısınız da epey bi havalandırma fermuarı varmış hem yan tarafı da komple çıkarılıp yazlık oluyormuş diyeceğim. Ya da ne yapayım gönlümü kaptırdım bi kere modele dayanamadım diyeceğim.
    İşin kötüsü eşiminki tamam yazlık ve püfür püfür olmasına karşılık benim mont terletir de tam yazlık birşey almak istersem artık vurur beni

Enduroist Üye
    Isim
    Cessi Messi
    Motosiklet
    DL650
    Marka
    Suzuki

Bence 4 mevsim montlar yazın pek iş görmüyor...
    Yani bana kalırsa yazlık ince ve fileli bir mont şart.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu