Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Standart Ekipman Tavsiyesi

Arkadaşlar benim gibi kendini motor almaya yakın görüp ekipman hakkında kararsız olanlar adına yazıyorum. Dikkat edin kendi adıma değil. kafama takılan küçük bir konu var

tarzında ki korumalar hem çok işlevsel hemde çok ucuz.bunlardan alıp üzerine günlük hayatta kullandığımız montlardan giysek yazlık kışlık sorununu çözmüş olmazmıyız. çok mu rahatsız acaba kullanan bilen varmı uzun yolda ızdırap veriyosa hiç gereği yok ama güvenlik ve fiyat olarak iyi kullanan arkadaşlardan bilgi ve tecrübe,diğer arkadaşlardan da yorumlarını paylaşmalarını isteyeceğim tabiki benim gibiler için.kendim için değil. ben motor alana kadar ışınlama çıkacak
    By JeRu SaLeM

Ordinaryus Enduroist Barış Sekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Sekin
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

FOX'un body armour'unu kullanıyordum. Şehir içinde çevik kuvvet polisi gibi gözükmek bazen ilgi çekiyor, bazende etrafınızdakileri güldürüyor.(robocop gibi giyinmişin one olm gibi laflar)

Yaz kış olayına gelince. Kışın montunuzun altına giyemezmisiniz? Giyersiniz ve normal motosiklet montlarından daha çok güvende olursunuz. Fakat kışın ilk bu koruma ceketini sonrada kendi kışlık montunuzu giymeye çalıştığınızda çok sıkıcı bi durum meydana geliyor. Şahsen 5 ay kadar böyle kullandım. Çilesini bilirim. Yazın şehir içinde tshort üstüne gayet rahat oluyor. Düşük hızlardada bi o kadar keyifli. Ama uzun yola çıkıyorum bunu giyeyimde serin serin giderim düşüncesi çok yanlış. Yüksek hızda belli bi mesafe gittikten sonra rüzgarın sizi nasıl yorduğunu anlıyorsunuz. Yani illaki üzerine rüzgarlık benzeri şeyler giymeniz gerekiyor. Kullanım alanı ise stunt ve off-road olarak uygun görüyorum.
    Barış SEKİN 0 Rh(+) 0535 269 06 51
    34 UCD 60

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Budur

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

cok islevsel degil bende de var ama bosa harcanan para gibi hani oglen vakti bebege bi tur atmaya cikiyorsan cafede caka satip kahve icmeye ok ama uzun yolda yada yuksek suratli yollarda kullanilicak urun degil...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Sekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanım alanı ise stunt ve off-road olarak uygun görüyorum.
    Konuda uzman degilim ama bu dusunce dogru bence. Dusuk hizlarda darbeye karsi koruma saglar ama daha hizli gidince asfaltta surtunmeye karsi ne kadar korur? Pek fazla degil bence....

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

bu ürürn sadece off road ve stunt aktiviteleri için uygundur...işin içine asfalt girince kevlar destekli mont olmassa olmaz ... çünkü doktorların uyarısı "sadece beyın travması ve doku kaybına çare bulamıyoruz" dur .... doku kaybı ciddi bir durumdur ve ölümle sonuçlanabilir .... bu yuzden asfalt surtunmelerı için yazın yazlık kısın kıslık montlarımıoz candır

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+