Senin de belirttiğin gibi KLE ve TA sürüş dinamikleri birbirinden çok farklı motorlar. Hangisi daha iyi diye bir tartışma yapmak doğru olmaz, ama fikirleri paylaşmak güzel.
Eski bir TA hayranı, ve yine eski bir KLE sahibi olarak yazdıklarına birkaç yorum ekleyeyim.

TA konfor olarak KLE den çok daha başarılı. Frenleri daha başarılı.

Performans konusuna gelince, ikisinin çok farklı karakterleri var. Evet, TA daha yüksek torklu, daha "smooth" bir motora sahip, ve sakin kullanımda keyif veren, gücü hissettiren bir etken bu. KLE, düşük devirlerde cansız ve keyifsiz bir makinaya sahip, fakat eğer makinayı tanır, hakettiği devirde kullanırsan emin ol ki TA a her durumda tozunu yutturursun.

Denge konusu da bence tartışmaya açık bir durum. TA herkes tarafından dengeli bir makina olarak tanınır ama bana biraz ağır geliyor. KLE nin ince yapısı sayesinde tankı bacaklarınla rahatlıkla kavrayabiliyorsun ve bu yapısı makinayı çok daha rahat kontrol etmeni sağlıyor.

İkisi de güzel, fakat ikisi de çok eksikleri olan makinalar.
TA, her ne kadar konforlu bir touring makina gibi görünse de, performansı ve yakıt ekonomisi pek yeterli seviyede değil bence. Enduro olarak zaten naked motorların hallicesi diyebilirim.
KLE zaten ne olduğu belli olmayan bir motor. Tork desen sıfır, konfor desen sıfırın altında, ama fazer kullanır gibi devirlendirdiğinde baya atak olabiliyor.

Şöyle düşünüyorum da, ikisinden birisini seçecek olsam heralde KLE yi seçerdim. Hem arazide, hem otoyolda performansı TA dan daha başarılı.