Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789 SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşt diyin kaçar
    Eğer bizim bu taraflardaysan , yani Trakyada isen Hoşşt demek pek işe yaramaz.

" Çü be çüüüü " demenizi tavsiye derim

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Armağan abi,
    Şükür ki daha koyun sürüsü güden kangallarla yaylada karşılasmamıssınız. 95 senesinde ailecek yaylaya çıktığımzda broadway marka otomobile kafa atıp sağ sinyalı farı kırmıstı. O zamandan bu zamana arabalara alıstıkları için kafa atan kangalı gormedım. Ama ben o yaylalara kesinlikle motosikletle çıkmam, cıkarsamda cross motoru ile ve yoldaki tirmanabilecek agaclari dusunerek cikarim
    Aynen bende katılıyorum 93-94 senesiydi galiba yaylada çobanın kangalı minibüsesaldırdı valla benöyle iribir köpek görmedim minibüsün tamponunu ısırıyordu takır tukur diş sesleri geliyordu motorda olmayı istemem o kangalın yanında
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Üye Yaveroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet YAVEROĞLU
    Motosiklet
    CB 900 HORNET - HORNY
    Marka
    Honda

Düşürmüşünüz kankacazımı bide al paylarını ver paylarımı ben oynamıyom varmı üle 3 köfteye 5 ekmek özer aga )))
    Geri dönmesi olmasa her yere giderim.
    0 532 4135174

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

Alıntı Yaveroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşürmüşünüz kankacazımı bide al paylarını ver paylarımı ben oynamıyom varmı üle 3 köfteye 5 ekmek özer aga )))
    Efsunlu o Bişey olmaz ona.
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Enduroist Üye serkan bukumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan bukumcu
    Motosiklet
    1200 gs
    Marka
    Bmw

cok gecmis olsun kardesim o kadar detayli anlatmissinki yemin ediyorum dustum zannettim

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

düşme hissini düşmeden öğrenmek istiyenler bu topik tam sizin için

Enduroist Üye ümit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ümit ERKAN
    Motosiklet
    Transalp XL650 V
    Marka
    Honda

Standart onlıne düşüş

Çok geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.Hiç düşmedim ama düşmek hissi beni tedirgin ediyor.Düştükten sonra motordan soğuma oluyormu? Eski şevk heyecandan birşeyler kaybediyormu insan? Yaşamış biri olarak düşüncelerini merak ettim.Tekrar geçmiş olsun.
    Aman dikkat kaporta biziz.

Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı ümit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.Hiç düşmedim ama düşmek hissi beni tedirgin ediyor.Düştükten sonra motordan soğuma oluyormu? Eski şevk heyecandan birşeyler kaybediyormu insan? Yaşamış biri olarak düşüncelerini merak ettim.Tekrar geçmiş olsun.
    Aman dikkat kaporta biziz.

Sanırım bu durum biraz kişiyle alakalı : )

Bisiklette de motosiklette de tercihim daima arazi sürüşü oldu. Haliyle düşüp kalkmayı seven biriyim. Belki büyük bir sakatlık yaşamadığım için olabilir ama an itibariyle düşmekten zevk bile alıyorum denilebilir.

Bu , asvaltta düşmekten zevk alıyorum olarak algılanmasın ama bu sebeble sanırım yaptığım kazalardan sonra motosikletten soğumuyorum.

Bu arada ben geçengün yine düştüm

0 532 4258807

.

Enduroist Katılımcı Üye sarialtun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali
    Motosiklet
    Stelvio 1200 ADV
    Marka
    Guzzi

Basligi yeni gördüm, öncelikle düsen arkadasa çok geçmis olsun, cidddi bi sonuç dogurmamasi sevindirici.

Simdi niyetim kimseyi kirmak degil ama bi yandan da "dost aci söylermis" durumu var!
    Bazi yorumlar gördüm ki gerçekten olmasi gereken "motorcu" mantigiyla bagdasmiyor kimse kusura bakmasin, bu genel mantik "motor" mantigi ise bambaska bisey! Hakki abiye 100% katiliyorum. Düsen kimse o suçludur her zaman (nokta) Bazi extrem durumlar haricinde, mesela gökten meteor düserse kafasina baska tabi!

Simdi denicek ki "kardesim virajin icinde yag varmis veya yol benimken tali yoldan virt diye firladi, o zamanda mi suçlu benim?"... evet kardesim 100% sensin! Sen tedbirini alicaksin ve kafanda en kötü senaryoyu kurucaksin her zaman, o adam dursa bile sen yanindan geçerken önüne atliycakmis gibi hesap yapicaksin! Eger yoldan emin degilsen ona göre hizini ayarliycaksin ve hep ileriye bakicaksin ki o yag havuzunu en son anda görmeyesin diye!

Evet hukuki açidan belki hakli olabilirsin ama sen istedigin kadar "hukuki" yönden hakli olduguna çabala dur ne yazar is isten geçtikten sonra ki?!!! Kime faydasi var?

Hiç egitimi olmayan birinin suçlu olarak ta grup sürüsünü vs. göstermesi zaten baska bir paradox! Veya grup liderini, veya muzigi!!!!! Bunlari gerçekten saskinlikla okudum. Grup sürüsünü tartismaya açmaya gerek bile yok, kurallari ile uygulandigi zaman faydalari kanitlanmistir (aynen uçaklarin bir tertip hizasinda uçtuklari gibi). Hele bunu uygun hizla bagdastirmak basli basina bir paradox! "uygun" hiz kelimesinin açilimini kim yapabilir ki? Yani 60km gile giderken düsme rizikosu daha mi az kimi sürücülere göre mesela 100km'ye nazaran?? Hiç alakasi yok, benim mesela sürüs seklimi ve tecrübemi yakindan bilir Hakki abi, ama 20km hizla bal gibi de düstüm daha geçenlerde bir dönerin içinde!!! Evet yagmurluydu ve yol islakti ve yolda tramway rayi gömülüymüs görmedim! Kimde suç 100% bende tabi,, tomtom'a bakacagima adam gibi yol'a baksaydim, yanlis girersen ilerden dön bir daha dogru yola git ne olacak sanki.

Velhasil kelam: sagda solda suçlu aramayalim ve kendimize bakalim (gökten bisey düsmedigi sürece)!
    Konu sarialtun tarafından (30-04-2012 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Merhabalar Ali Bey : )

Yazı içindeki ironiyi yakalayamamışsınız sanırım , eğitimsiz olsa bile az çok forumları takip eden biri bu tür durumlarda suçun daima sürücüde olduğunu bilir , kötü duruma göktaşı sebeb olsa bile... Zira bu taş gökten sessizce süzülmüyor

Yazımda belirttiğim maddeler sadece düşmeme sebeb olan kendimce etkenlerdir, suçlular değil. Kaldı ki gruptaki kimseyi eleştirmek dahi benim haddime değil : )

Bu başlıkta benim olaya bakış açımın yanı sıra , diğer arkadaşlarımın da olaya bakış açısını gördünüz. Enduroist üyesi olan ve zaman zaman aynı grupta süren ve sürecek olan dostlarımızın bu gibi bir duruma bakış açısını gördünüz.

Zaten amaç bir suçlu aramak değil , tecrübeli , eğitimli arkadaşların durumu değerlendirip , benim tespitlerim üzerine birkaç kelam edip dağarcığımıza birşeyler katmasıydı. Başlığı başından sonuna okuyan birinin bu başlıktan bir çok ders edinceğine inanıyorum. Aramızda ders almaya ihtiyacı olanlar kadar ders vermeye yetkin olanlarımız da var

0 532 4258807

.

Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 456789 SonuncuSonuncu