Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Standart Ailenizi nasıl ikna ettiniz?

Sevgili motor sever büyüklerim, ilk motorunuzu alırken ailenizle sorunlar yaşadığınızdan eminim.Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?
    Anılar dökülsün ortaya bakalım .

Benim henüz öyle bir tecrübem olmadı ancak planın nedir anlat derseniz anlatırım

Enduroist Kıdemli Üye AlpGüney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alp Güney
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Öncelikle daha önce tavsiye de bulunduğum gibi bu işin eğitimini alıp ailene ne kadar dikkatli bir sürücü olduğunu ve bu konuda kararlı olduğunu hissettir.ilk motoru aldığım zaman bir sıkıntı yaşamamıştım ama geçirdiğim kazadan sonra bayağa bir zorluk çektim.öncelikle arkadaşların motorları ile arada sırada eve gelip onlara motor tutkumun ne olursa olsun geçmeyeceğini bir kez daha hissettirdim.Eşim değil ama annem inanılmaz karşı çıkıyordu.1,5 yaşındaki kızıma o bakıyor biz işteyken.Eğer motor alırsam ne haliniz varsa görürsünüz kıza da bakmam (ki çok seviyor onsuz birgün geçiremez) evime gelmeyin diye tehditler savuruyordu.ben de dururmuyum.bakıcı aramaya başladım.kararlı olduğumu bilmeleri gerekiyordu.bu sefer de eşim su koyverdi.bakıcılara güvenip kızımı bırakamam evde diye.ben iki arada can çekişirken annemin lise yıllarından hala görüştüğü bir arakadaşının benimle aynı yaştaki oğlu evinde bilgisayar başında kalp krizinden vefat etti.cenazeden sonra eve geldiğinde annem bana dedi ki oğlum bu dünyada herşey boş motor mu almak istiyorsun ne istersen al.ölümün önüne geçemiyorsun dedi.ben de he şunu bileydin anam dedim ben ona bunu defalarca söyledim ama insanlar yaşanmışlıklar olmadan hayattan ders alamıyor.lafın özü eğitimli ve kararlı olduğunu ailene hissettir.şimdiden bol şans

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Alıntı oguzhanlal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili motor sever büyüklerim, ilk motorunuzu alırken ailenizle sorunlar yaşadığınızdan eminim.Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?
    Anılar dökülsün ortaya bakalım .

Benim henüz öyle bir tecrübem olmadı ancak planın nedir anlat derseniz anlatırım
    Anlat bakalım.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Alpkaptan sizinki çokta zor olmamış gibi sanki . Ya da olmuş mu tam karar veremedim ama yolunuz açık olsun kazasız belanız binin
    Benim şu an aklımdan geçen sizin yaşadıklarınızdan çokta farklı değil sanırım.
    Şu an para biriktiriyorum.Ekonomik olarak aile dışında tek bir gelirim var o da öğrenim kredisi.Her ne kadar ailemin verdiği parayla motosiklet almaya çalışıyor olmam beni üzse de yapacak bir şeyim yok.Öğrenim kredimi direk çekip bankaya yatırıyorum.En azından ilerde bu krediyi geriye ben öderim diye teselli ediyorum.
    Şu anda güzel eğitim verdiğini düşündüğüm bir kursa yazıldım.12 Ocak' taki direksiyon sınavına gireceğim kısmetse. Daha sonra güvenlik ekipmanlarımı tamamlamaya çalışacağım. En son olarakta 2.el 2500-2800 civarına güzel bir motor alıcam.Tabi ilk etapta gizli tutmayı planlıyorum.Ama bu süreyi fazla uzun tutacağımı düşünmüyorum. Hem içim rahat etmez hem de bişey saklamayı da beceremem zaten . Şİmdilik bu.
    Sizin hikayeniz nedir ?

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

gizli kapakli isleri oldum olasi sevmem... durust olup sonuclarina gogus germek lazim bence. benim 2 faz var bu konuda once ogrenciyken uzun ugraslar sonucu ki bunun bi heves oldugunu dusunerek aileme aldirdigim ilk motorum ama suda var bunun gecici bir heves olmadigini defalarca soyledim ama onlar inanmadi... sonra es fazi askere giderken motoru sattik donunce evlendik barklandik motor alalim dedik yok bosanirim yok olumu gor vsvs ile 3 sene gecti sonunda arkadaslar bilir dana gibi bi chopper almama ikna oldu ama o da bana keyif vermedi 2 sene once sabah kahvaltidan sonra motor almaya gidiyorum deyip evden ciktim ve su anki motorumu alip geldim ki bu motor icin olurumde aldirmam derdi ve chopper'i da sattik kisacasi bu... ama tavsiyem bir kez daha durust ol ve sonuclarina gogus ger her zaman icin sadece bu konuda degil...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gizli kapakli isleri oldum olasi sevmem... durust olup sonuclarina gogus germek lazim bence. benim 2 faz var bu konuda once ogrenciyken uzun ugraslar sonucu ki bunun bi heves oldugunu dusunerek aileme aldirdigim ilk motorum ama suda var bunun gecici bir heves olmadigini defalarca soyledim ama onlar inanmadi... sonra es fazi askere giderken motoru sattik donunce evlendik barklandik motor alalim dedik yok bosanirim yok olumu gor vsvs ile 3 sene gecti sonunda arkadaslar bilir dana gibi bi chopper almama ikna oldu ama o da bana keyif vermedi 2 sene once sabah kahvaltidan sonra motor almaya gidiyorum deyip evden ciktim ve su anki motorumu alip geldim ki bu motor icin olurumde aldirmam derdi ve chopper'i da sattik kisacasi bu... ama tavsiyem bir kez daha durust ol ve sonuclarina gogus ger her zaman icin sadece bu konuda degil...
    Bir abi tavsiyesi olarak kabul ediyorum.Haklısınız da. Ailemin almasını beklemek olmayacak duaya amin demek gibi bir şey olur benim için.Sorun sadece motorsiklet değil hiçbirşeyi kolay kolay aldıramam.
    Zira Lise yıllarımda akvaryum almayı çok istemiştim.Almadılar.Hiç unutmam 1 ay içinde öyle bir para biriktirdim ki (2 hafta boyunca cebimde şaka değil tam 5 kuruşla gezdim ).Alıp eve geldiğimde saatlerce bağırış çağırış. Şu an ben eve 2 ayda bir gidebiliyorum ama inanın benden çok sevip ilgileniyolar. Kendi motorsikletimi yaptım(yapmaya çalıştım).Onu yaparkende çok karşı çıktılar.Şimdi gururlanıyolar .
    Motorsiklet işi daha ciddi ve tehlikeli bir iş kabul ediyorum ama yine de emin olamıyorum.
    Yavaş yavaş alacağım fikrine alıştırmaya başlicam sanırım. 1 sene var önümde alışırlar umarım.
    Neyse başınızı çok ağrıttım.
    Ben sizin anılarınızı merak ettiğim için açmıştım bu konuyu ama arada tavsiyeler gelmesi de sevindirici

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Ben sonra yazayım..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye yalcinbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Dostum ilk motorumu aldım babam zorla sattırdı sonra babama hediye motor aldım...sonrasında beraber takılmaya başladık...

Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Alıntı yalcinbaris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ilk motorumu aldım babam zorla sattırdı sonra babama hediye motor aldım...sonrasında beraber takılmaya başladık...
    oda güzelmiş .
    Baba oğul da gezmenin zevki eminim bir başkadır

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Hocam anladığım kadarıyla maddi durum da tam olarak aileye bağlı..

Ben bu durumda öncelikle eğitim almanı tavsiye ediyorum.. Hatta aldığın eğitime babanla falan da gidebilirsen git yani.. Sonuçta parayı onlar verecek anladığım kadarıyla..

Ama şu bi gerçek ki, para onlardan çıkıyorsa motorsiklet işi iyice bir çıkmaza girer..

Peki ben ne yaptım.. ? Üniversite dönemimde ben de istiyordum bir motosiklet, ama olmadı ne yapalım maddi durumlar falan.. Sonra gittim şöyle iyi bir bisiklet aldım, o bisikletle uzun yollar da yaptım.. onlara bisikletle uzun yol yapmak bile tehlikeli geliyordu.. Öncelikle onlara iki teker olayını becerebildiğimi onlara hissettirdim.. Sonrasında mezun olduk, paramız oldu, derken bir gün motorsiklet eğitim merkezine gittim hondanın, sonra onlara bu eğitimi başarıyla geçtiğimi belgeledim, derken olmaz etmez yapamazsın muhabbetleri oldu.. Ama sonuçta ben istiyordum, ve bastım parayı bir cbf150 aldım.. Eve getirdim.. Garaja park ettim.. Akşam önce babama gösterdim motoru, babam duygulandı ve aslında sevindi, hatta aldı üzerine oturdu falan.. (başta o da istemiyordu) Sonra gittim anneme söyledim, o da "yapacağını yine yaptın, bir şey söyleyemem, allah güle güle binmeyi nasip etsin" dedi.. Derken sorunlar yavaş yavaş çözüldü.. tur yaptıkça, yol yaptıkça onlar da bir şeyleri kabul etti..

Sen onlara şunu hissettir, ben bu işi seviyorum, ve bunu serserilik yapmak için istemiyorum.. Hatta babanla birlikte eğitim alın, o da tatsın bu işin nasıl bi iş olduğunu..

Ama başta da dediğim gibi, eğer maddi durum onlardan geliyorsa, bu iş biraz zor..

Belki benim yaptığım gibi bisikletle başlayabilirsin..

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu