Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye AlpGüney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alp Güney
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

ben hondanın GS1 eğitimini aldıktan sonra ilk olarak hala çok beğendiğim ve istanbul için çok ideal olduğunu düşündüğüm ki dünya turuna çıkanlar var, cbf 250 almıştım.GS2 eğitimine de o motorla gitmiştim ama kendi motorumla değil gene cbf 150 lerle eğitim aldık.

Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Ben ailem yüzünden 7 yıl bekledim. Baktım olmayacak.

Bir sabah arkadaşlarla kahvaltı yaparken hadi motor alalım dedik gittik iki tane scooter aldık.

ailemle görüşmeye scooter la gittim. Tabi tepki aldık. ama beklediğim tepkiden düşük olduğunu görünce ay sonunda gittim 250 lik maxi scooter aldım. onu gösterdim. baktım tepki yok kaç lira verdin vs gibi şeyler konuşuluyor iki ay sonra ki iki hafta öncesine tekabul ediyor, gittik 2011 Transalp aldık. gene gittim bizimkilerin yanına baktım bu sefer balkondan gülüyorlar

burdan şu anlamı çıkardım iki üç yıl sonra 1200 GS zamanı gelecek :P
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Banned
    Isim
    FE
    Motosiklet
    TENERE - XT660ZA
    Marka
    Yamaha

Alıntı oguzhanlal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk sayfada yazılanlarla burda yazılanlar biraz birbiriyle çelişti sanki
    Kararlı olmak ve hem söylediğinin hem de yaptığının arkasında olmak önemli tabi ki.
    Açık konuşmak gerekirse düşmekten korkmuyorum, zira bisikletle yapılabilme ihtimali olan bütün kazaları yaptım diyebilirim .
    Ehliyet ve eğitim şart. Ehliyet kısmını şu an hallediyorum. 12 Ocak ta ki sınava gireceğim kısmetse.Motoru aldıktan sonra daha çok ezbere bildiğim Taksim Beşiktaş arasında kullanırım diye düşünüyorum. Bu yolda trafik en fazla 30-40 km/s hızla akıyor. Çok korkacak birşey olduğunu düşünmüyorum.Bu arada da kendi motorumla bir kaç eğitime katılmayı düşünüyorum. Umarım çok hatalı bir düşünce değildir .
    Bu arada ilk motorlarınızı da belirtirseniz ben de bir taşla iki kuş vurmuş olurum
    Bence sen bisikletle bilinen tüm kazaları yaptıysan, motor almamalısın, çünkü motorla yapilabilen ve bilinen kazaların %90'ı ( tahmini ) ölümle sonuçlana bilir...

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Sen biraz daha bisiklete bin bence..

En azından bisiklete binerken bi 1000 km. kazasız yaptığın zaman motora geç ..

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Ben yıllarca kararsız kaldım. Bizimkiler de eşimde karşı çıkardı hep. Sonra bir gün gittim sipariş verdim. Öyle böyle kabullendi herkes. 5.000 km sonra motoru büyütüp NC700X'e geçtim. Artık kimse gıkını çıkarmıyor. Öyle veya böyle kabulleniliyor durum bence.

Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Alıntı fevziemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sen bisikletle bilinen tüm kazaları yaptıysan, motor almamalısın, çünkü motorla yapilabilen ve bilinen kazaların %90'ı ( tahmini ) ölümle sonuçlana bilir...
    Alıntı EGDONAT101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen biraz daha bisiklete bin bence..

En azından bisiklete binerken bi 1000 km. kazasız yaptığın zaman motora geç ..
    12-13 yıldır bisiklete biniyorum ve özellikle son 6 yıldır günlük 6-7 km ortalamayı tutturdum. Şehirdışına yaptığım turlardan biri olan 160 km lik turu hesaba katmıyorum bile.
    "artık dersimi aldım" şeklinde bir kanı oluşturmak istemiştim ama ters anlaşıldım galiba.
    1 arkadaş daha buldum oda 1-2 yıldır motosiklet kullandığını ve motosikletini sattığını şimdi de yeni motor aradığını duydum.Hatta aynı modellere bakıyor muşuz. Birbirimize destek oluruz diye düşünüyorum.
    Genel olarak aileler bir şekilde ikna edilebiliyor sanırım

Enduroist Üye mustafa düz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa düz
    Motosiklet
    vstromdl1000
    Marka
    Suzuki

babamin da motorcu olmasindan dolayı hiç bi sıkıntı olmadi hatta babam benden once gitmiş motoru görmeyı

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Hala edemedim. Geçenlerde aileyi ziyaret esnasında evlenirsem babamin %40 sıkıntısı azalacakmis, dedim Evlenince motor alabilir miyim, evlensende motora izin vermiyorum dedi, orada yine kapandı konu.

Enduroist Üye Erkan Adlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erkan Adlin
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

aileme motor alıcam dedim oğlum biz sana araba alalım motordan vazgeç dediler. tamam dedim alın vazgeçeyim. aradan 2 hafta geçti baktım sırf beni vazgeçirmek için söylemişler araba falan yok, ben de almayacaklarını biliyodum zaten, bikaç gün sonra elimde kaskla kapıdan ben motor aldım diye girince 1-2 saat kavga etsek de 4 yıldır motorumla çok mutluyum. bi şekilde güzellikle ikna etmek gerekiyor ;) ama naparsan yap hiçbi zaman gönülleri rahat olmayacak, o yüzden motoru alsan da çok dikkatli olmayı unutma ;)
    HONDA CBF 150
    A rh -
    0537 704 46 29

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala edemedim. Geçenlerde aileyi ziyaret esnasında evlenirsem babamin %40 sıkıntısı azalacakmis, dedim Evlenince motor alabilir miyim, evlensende motora izin vermiyorum dedi, orada yine kapandı konu.
    Bulut hocam kacak mi biniyorsun yani tabiri caizse

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu