Merhabalar. Aslında foruma üye olduktan sonra yazmayı düşündüğüm ilk yazı bu değildi ama kaderin cilveleri ile bunu yazmak gereği duydum. Bulunduğum yerin biraz mahrumiyet olması sebebiyle benim durumumda olan arkadaşlara belki faydası olur.
Konuya geleyim. Yeni aldığım ve dünyanın en iyi motoru olan (en iyi motor bindiğin motordur.) Transalpimle yapacağım yolculuklara hazırlık olması için çanta almam gerektiğini düşündüm. Tabii ki sıfır çantalar çok pahalı olduğu için ikinci el çantalara bakmamı tavsiye eden arkadaşlarımın ısrarı ile Givi marka bir topcase iki yan çanta buldum. Satıcı ile anlaştım. Bağlantı aparatlarının siparişini verdim. Birer gün arayla kargolarım geldi. Bir iki arkadaşımın yardımıyla ve biraz uğraşarak (2,5 saat) bağlantı demirlerini taktım. Topcase'i taktım gayet iyi oldu. Sıra yan çantalara geldi. Sürpriiiiiiiiiiz. Yan çantalar uygun değil. Daha sonra internetten girmediğim başka sitelerde şu ikazı gördüm "PLX bağlantı demirlerine uyumludur". Meğer aldığım çantaların standardı farklı imiş. Satan arkadaşı aradım. O da kendisinin bu konu hakkında bilgisi olmadığını serviste taktırdığını söyledi. Kısacası bu dağ başında sorunsuz bir şekilde motorumun ekipmanlarını tamamlamayı planlarken bir de kullanamayacağım çantaları satmaya çalışıp yeni çanta edinmeye çalışmak gibi bir sorunla başbaşa kaldım. Tüm arkadaşların dikkatine.