Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Standart Muayene hakkında

Kusura bakmayin arkadaslar, konu hakkinda daha once acilmis konu vardi ama bulamadim ve acelem var (yarin icin randevu ayarliyorum). Ruhsatimda bos**“Muayene Onayi” alani kalmadi. Tuv Turk sayfasinda 'Trafik tescil Bürolarına giderek yeni bir trafik belgesi alabilirsiniz' diye yaziyor....bu islem kolay mi yoksa basim cok agriyacakmi?

Hee, aksesuar olarak iki sis iki uzun farim var...ve bir kac extra daha, konuda Maslakdaki Tuv Turk pimpirikli'mi?
    Konu Deniz Kupeli tarafından (25-12-2012 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Sen o sıcak gülümsemeni tak yüzüne gerisini koyver gitsin
    Hiç korkma,ancak muayeni normal yaptıktan sonra oradan verilecek olan muayene olmuştur kağıdı ile motorun ruhsatını veren şubeye müracatla alırsın diye biliyorum
    Sonuçta her türlü önce muayene istasyonu,
    Kolay gelsin,yarın oraya gelince cepten bir ara,bakarsın yarenlik ederim sana
    Don't Worry,Be Happy.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Deniz, muayene sayfasında yer yoksa randevu alırken ilgili alana geldiğinde "yok" u işaretliyorsun TuvTurk muayeneyi elektronik ortama kaydediyor. Daha sonra trafikte ek1 formu ile belge bedelini ödeyerek yeni belgeni (üzerine muayene tarihi işlenmiş olarak) teslim alıyorsun. Kızıltoprakta motosiklet muayene istasyonu var Cem randevu alıp gitti ama sinek avlıyorlar işin 10 dakikada bitiyor. Ekstralar için ağır kusur yazarsa muayene tekrarı oluyor söküp yeniden gidiyorsun. Aynı yerde bir ay içerisinde ücretsiz olarak (randevulu) tekrar muayene yaptırıyorsun. Hafif kusur yazarsa zaten muayenen onaylanıyor.

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Randevu saatinden önce zamanın olup bir sigortacıya (veya trf.takipçiye) uğrarsan, onlarda "ek-1" belgesi var.10TL.karşılığı dolduruyorlar,muayeneyi o belgeye işliyorlar..Sen de muayeneden sonra o belge ile tescil bürosundan sayfanın yenisini alıyorsun..

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Ek bir belgesine gerek yok artık... Aynen gidip muayeneni yaptiriosun ordan sana verilen evragi trafik şubeye götürüp önceden orda yüzlerce hazırlanmış formlardan birini alıp doldurup teslim ediyorsun ertesi gün ruhsatının muayene işlenen yaprağı üzerinde yaptirdigin muayene isli bir biçimde hazır oluyor...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

kirlo senin dedigin gibi ise turkiye biraz daha cag atlamis demektir o ek 1 eziyetini ceken bilir abi adamlar normal vatandas dolduramasin o ayakcilar para kazansin diye duzenlenmis bi form sanki universite sorularindan daha zordu be 2 form heba edip sonunda parayi bayilip ordaki herife doldurtmustum en sonunda.

denizim aman muayneni gecirme bu durumdayken muaynen gecerse bu sefer daha zahmetli oluyor.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Sonuçları merakla bekliyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Abiler, arkadaslar...cevaplariniz icin tesekkur ederim, dun aksam mesajlarinizi okudum ama bilgisayar olmadigi icin cevap yazamadim (iphone ile sosis parmakla cok zor )

Sabah 9.15 vardim...9.30 da isim bitti, far ayardan hafif kusur verdi yoluma devam ettim. Onlarin motora binip fren testi yapmalari hosuma gitmedi ama, neyse...

Elime belge verdiler istedigim trafik subesinden kolaycasina yeni ruhsat sayfasi veriyorlarmis. Daha once ek1 ile basim cok agirimisti (20 - Denizli plakaliydi araba) bakalim gercekten sorunsuz olacakmi...

Volki, 17 Eylul'de sure dolmustu, 15TL ceza disinda sorun cikarmadilar
    Konu Deniz Kupeli tarafından (26-12-2012 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

'' far ayardan hafif kusur verdi '' eğer o TÜV deki far kontrolü yapan makinalar bozuk değilse gavur olayım. Her motorun far ayarı bozuk veya hafif kusurlu mudur. Hafif kusur ne demek kardeşim kusur kusurdur. Adamın simsiyah camları var içerisi görünmüyor hafif kusurla yırtıyor. Zaten artık onu da serbest bırakacaklar. Yoksa bu muayene memurlarına özellikle her araca bir kusur bul da, ilerde bir istatistik yapar;
    -Gördünüz mü ey millet trafikte bu kadar kusurlu veya az kusurlu araç dolaşıyor, bunları rehabilite etmemiz için biz size imkan sağlıyoruz yabancı değil gelin TÜVCANDAŞ veya TÜVYANDAŞ servisimiz açıldı orada bu problemleriniz giderin, bize de 3 -5 atarsınız artık eşek değilsiniz ya.

Aha da buraya yazıyorum pek keramet ehli sayılmam ama kulağımın arkasını da kaybettikten sonra iyi öngörü sahibi oldum.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Halletmene sevindim Deniz.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu